اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص پایان تماس و مشغول بودن خط تلفن با AVR ???

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص پایان تماس و مشغول بودن خط تلفن با AVR ???

با سلام به همه دوستان.
    من روی ی پروإ¾ژه کار می کنم که ی سری وسایل رو با AVR از طریق خط تلفن کنترل کنم.(میکرو زنگ می زنه)
    مشکل اینجاست که اگر زنگ زدم و خط اشغال بود میکرو از کجا بفهمم و همچنین اگه طرف گوشی رو برداشت و کار من انجام شد و گوشی رو گذاشت من اینطرف از کجا پایان تماس رو بفهمم.آیا مداری چیزی براش وجود داره؟؟؟
    از آی سی های دیکودر هم نمی خوام استفاده کنم (مثل MT8870 , MT8888 , ...)
    ممنون می شم کمک کنید
    اينجا ماس ماست

پاسخ : تشخیص پایان تماس و مشغول بودن خط تلفن با AVR ???

کسی نیست کمک کنه؟؟؟؟ :angry: :angry:
    اينجا ماس ماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eym
      با سلام به همه دوستان.
      من روی ی پروإ¾ژه کار می کنم که ی سری وسایل رو با AVR از طریق خط تلفن کنترل کنم.(میکرو زنگ می زنه)
      مشکل اینجاست که اگر زنگ زدم و خط اشغال بود میکرو از کجا بفهمم و همچنین اگه طرف گوشی رو برداشت و کار من انجام شد و گوشی رو گذاشت من اینطرف از کجا پایان تماس رو بفهمم.آیا مداری چیزی براش وجود داره؟؟؟
      از آی سی های دیکودر هم نمی خوام استفاده کنم (مثل MT8870 , MT8888 , ...)
      ممنون می شم کمک کنید
      سلام
      ولتاژ خط تلفن در هنگام بیکاری و زنگ خوردن و مکالمه فرق داره شما میتونید ولتاژ رو بگیرید و تشخیص بدید که الان تو چه موقعیتی هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد مومنی تزنگی
        سلام
        ولتاژ خط تلفن در هنگام بیکاری و زنگ خوردن و مکالمه فرق داره شما میتونید ولتاژ رو بگیرید و تشخیص بدید که الان تو چه موقعیتی هست
        با سلام و تشکر از پاسخ شما دوست عزیز.
        خط تلفن در حالت بیکاری ولتاژ DC در حدود 48 ولت داره وقتی زنگ می خوره علاوه بر ولتاژه DC یک ولتاژ AC تقریبا 90ولتی روی خط می افته. زمانی هم که گوشی رو بر می دارین ولتاژ خط تا 8 ولت افت پیدا می کنه.
        حالا...
        من(AVR) گوشی رو برداشتم و ولتاژ خط رو با یک مقاومت موازی روی A,B خط به 8 ولت می رسونم و با ارسال DTMF شماره مورد نظر رو می گیرم، در سمت مقصد خط اشغاله، از کجا بفهمم؟؟؟؟
        همچنین زنگ زدم طرف هم گوشی رو برداشت و مکالمه انجام شد و طرف گوشی رو گذاشت میکرو از کجا بفهمه که گوشی رو گذاشته و پایان تماسه؟؟؟؟؟
        ی راهی که به ذهنم رسیده اینه که بیام Tone Detection استفاده کنم و صدای بوقهای خط رو تشخیص بدم، اما ظاهرا تا حالا کسی این کار رو نکرده و هیچ Source مطمئنی هم ندارم.
        فقط همین :sad: :sad: :sad: :sad:
        اينجا ماس ماست

دیدگاه

من حدود هفت و هشت سال پیش اینکار را بسادگی توسط همین آی سی هایی که شما نمیخواهید استفاده کنید انجام دادم.
          در پروژه دیگری نیز از مودم استفاده کردم. که هر دو به خوبی کار میکنند.
          اما اگر فقط صرفا با میکرو میخواهید اینکار انجام شود، تنها راه ممکن استفاده از برنامه های پردازش سیگنال است که عمل آشکار سازی تن ها را همانند آی سی های شرکت میتل انجام دهد. که توسط میکروکنترلر AVR قابل اجرا است.

نکات بسیار مهم در تهیه پروگرامر که متاسفانه فراموش میشود!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lachini
            من حدود هفت و هشت سال پیش اینکار را بسادگی توسط همین آی سی هایی که شما نمیخواهید استفاده کنید انجام دادم.
            در پروژه دیگری نیز از مودم استفاده کردم. که هر دو به خوبی کار میکنند.
            اما اگر فقط صرفا با میکرو میخواهید اینکار انجام شود، تنها راه ممکن استفاده از برنامه های پردازش سیگنال است که عمل آشکار سازی تن ها را همانند آی سی های شرکت میتل انجام دهد. که توسط میکروکنترلر AVR قابل اجرا است.
            با سلام. ممکنه بیشتر توضیح بدین؟
            به حق با شماست با آی سی های مربوطه به سادگی میشه اینکار رو انجام داد اما من نیاز دارم فقط از میکرو استفاده کنم.
            بازم ممنون که وقت گذاشتین و پاسخ دادین.
            اينجا ماس ماست

دیدگاه

سلام حضور شما دوست عزیز
              بنده هم پروژه هایی ازین قبیل انجام دادام و با نظر آقای lachini موافقم
              یه تحقیق راجع به اینکه وقتی خط اشغاله یا طرف گوشیو گذاشته انجام بدین و اگر دیدین دیتایی برای این اعمال به فرستنده شماره(ینی میکرو شما که زنگ میزنه فرستاده میشه) می تونین از آی سی های HT9032 یا SM8223AP استفاده کنین.
              البته دیتا شیت هارو به دقت بخونین
              *********************آموزش رزبری پای*********************
              از علاقمندان و دوستان عزیز دعوت میکنیم تا با همکاری هم یک آموزش پایه ای و منسجم جهت پیشرفت کار با این دسته از بردها داشته باشیم.
              با تشکر
              آدرس: https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=90&t=139316

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X