اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای ساخت امپلی فایر خودرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای ساخت امپلی فایر خودرو

سلام خدمت دوستان عزیز
    اینجانب به ی امپلی فایری نیاز دارم که ۴ کانال و استریو باشه و بتونهه با برق ١٢ ولت ماشین کار کنه این امپلی.رو برای چهار عدد باند ٣٠ وات میخوام که rms هر کدوم از باندها ٣٠ وات و پیک هر کدوم ۶٠ وات هست و ۴ اهم این تا اینجا خواسته های منه از چیزی که میخوام بسازم
    و اما هدف اینه که امپلی که میسازیم ارزون در بیاد و با کیفیت یعنی حداقل جوری باشه که کیفیت صدای خروجی از کیفت صدای امپلی.داخلی ضبط کمتر نباشه و اگه کیفیت بیشتر شد که چه بهتر نشد هم کمتر نشه (الان ای سی امپلی فایر ضبط ی tda8560q هست )
    و اما میرسیم به سطح سواد این جانب در زمینه الکترونیک
    با عرض پوزش اینجانب در زمینه الکترونیک میتونم بگم در حد صفر هستم و سوادم در حد مونتاژ کیت های اماده و شناخت خازن و مقاومت ال ای دی و از این دست چیزا هست :cry:پس تو رو خدا یکم هوای ما رو داشته باشید
    اول یکی راهنمایی کنه که چه ای سی و به چه تعداد تهیه کنم بعد اگه ی لیست از بقیه قطعات که مورد نیاز هست و pcb هم به ما بده ممنون میشم
    به خدا رو راست بگم سوادم تو زمینه الکترونیک صفر هست و اگرنه دنبال لقمه حاظر و اماده نمی گشتم ,خزایش چندتا از تایپک ها رو هم خوندم ولی متوجه نشدم چی به چیه چون تو اکثرشون شخصی که به دنبال ساخت امپلی فایر بوده ی شناخت جزیی از الکترونیک داشته ولی منم اون شناختم ندارم
    خواهشی که دارم از عزیزان بخش نظارتی یکم خویشتن داری کنن مثل تایپک قبلی حذفش نکن و اگه جای درستی تایپک نزدم پست رو منتقل کنن نه این که اسونترین راه رو یعنی حذف پست رو انتخاب کنن و مانع رسیدن ما به هدفمون بشن به هر حال قرار نیست همه مثل هم با سواد باشن

پاسخ : کمک برای ساخت امپلی فایر خودرو

نوشته اصلی توسط babak5452
    سلام خدمت دوستان عزیز
    اینجانب به ی امپلی فایری نیاز دارم که ۴ کانال و استریو باشه و بتونهه با برق ١٢ ولت ماشین کار کنه این امپلی.رو برای چهار عدد باند ٣٠ وات میخوام که rms هر کدوم از باندها ٣٠ وات و پیک هر کدوم ۶٠ وات هست و ۴ اهم این تا اینجا خواسته های منه از چیزی که میخوام بسازم
    و اما هدف اینه که امپلی که میسازیم ارزون در بیاد و با کیفیت یعنی حداقل جوری باشه که کیفیت صدای خروجی از کیفت صدای امپلی.داخلی ضبط کمتر نباشه و اگه کیفیت بیشتر شد که چه بهتر نشد هم کمتر نشه (الان ای سی امپلی فایر ضبط ی tda8560q هست )
    و اما میرسیم به سطح سواد این جانب در زمینه الکترونیک
    با عرض پوزش اینجانب در زمینه الکترونیک میتونم بگم در حد صفر هستم و سوادم در حد مونتاژ کیت های اماده و شناخت خازن و مقاومت ال ای دی و از این دست چیزا هست :cry:پس تو رو خدا یکم هوای ما رو داشته باشید
    اول یکی راهنمایی کنه که چه ای سی و به چه تعداد تهیه کنم بعد اگه ی لیست از بقیه قطعات که مورد نیاز هست و pcb هم به ما بده ممنون میشم
    به خدا رو راست بگم سوادم تو زمینه الکترونیک صفر هست و اگرنه دنبال لقمه حاظر و اماده نمی گشتم ,خزایش چندتا از تایپک ها رو هم خوندم ولی متوجه نشدم چی به چیه چون تو اکثرشون شخصی که به دنبال ساخت امپلی فایر بوده ی شناخت جزیی از الکترونیک داشته ولی منم اون شناختم ندارم
    خواهشی که دارم از عزیزان بخش نظارتی یکم خویشتن داری کنن مثل تایپک قبلی حذفش نکن و اگه جای درستی تایپک نزدم پست رو منتقل کنن نه این که اسونترین راه رو یعنی حذف پست رو انتخاب کنن و مانع رسیدن ما به هدفمون بشن به هر حال قرار نیست همه مثل هم با سواد باشن
    نمیخوام دلسردت کنم ولی با سوادی که میگی نداری نمیتونی امپ ماشین بسازی
    همون ایسی پخش ماشینت تو دوازده ولت یکی از بهترین ایسی ها هستش .
    اگه بخوای توان رو افزایش بدی باید ولتاژ رو بالاتر ببری که اونم تجربه بالا میطلبه
    بهترین راه اینه بری یدونه اماده ست دوم گیر بیاری. از نظر هزینه هم بیشتر از اماده نشه مطمین باش کمتر نمیشه چون قیمت قطعات خیلی بالاس
    زکات علم نشر آن است
    بیشتر با من اشنا بشین :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
    ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
      نمیخوام دلسردت کنم ولی با سوادی که میگی نداری نمیتونی امپ ماشین بسازی
      همون ایسی پخش ماشینت تو دوازده ولت یکی از بهترین ایسی ها هستش .
      اگه بخوای توان رو افزایش بدی باید ولتاژ رو بالاتر ببری که اونم تجربه بالا میطلبه
      بهترین راه اینه بری یدونه اماده ست دوم گیر بیاری. از نظر هزینه هم بیشتر از اماده نشه مطمین باش کمتر نمیشه چون قیمت قطعات خیلی بالاس
      ممنون دوست عزیز ولی حقیقت میدونی داستان ما چیه
      ما ی دونه ضبط خودرو داشتیم کاست خور که اومدیم با علم ناقصی که نسبت به الکترونیک داشتیم نیت کردیم این ضبط رو با این کیت های اماده فلش خور که خروجی aux دارن تبدیل به فلش خورش کنیم اما خب ضبط ما ورودی aux نداشت مام اومدیم چیکار کردیم ؟؟ قسمت کاست خور دوتا سیم رفته بود برای هد و سه تا سیم هم از کنار هد خارج شده بود که طبق برسی برد متوجه شدیم یکیش مثبت بلندگوی چپ هست یکیش مثبت بلندگوی راست و یدونه هم که منفی مشترک هر دو بلندگو بود خب ما اومدیم و سیم های خروجی صوت این کیت یو اس بی رو وصل کردیم به قسمت صدای کاست خور
      بعد ی سوکت پنج فیش هم داشتیم که به دوتا میکرو سویچ وصل بود که یکیش سه سیم بود یکیش هم ٢ سیم
      خلاصه که اون سه سیم سلکتور بود و بین کاست و رادیو سویچ میکرد اون دو سیمه هم اول نفهمیدم برا چیه ولی بعد از دنبال کردن سیمش رو برد متوجه شدم رفته به ی پایه ای که نوشته mut
      بعد ما اومدیم سیما اون سلکتور سه سیم جوری وصل کردیم که ضبط بعد از روشن شدن بره رو حالت کاست اون کلید ٢ سیم هم که رفته بود به mut سیماش رو به هم وصل کردم
      ی سوکت دو سیم هم بود که رفته بود به موتور کاست که از اون برای برق کیت فلش خور استفاده کردم
      خلاصه همه چیز رو با رعایت نکات ایمنی و اصول که لازم بود بستیم بعد که ضبط رو روشن کردیم دیدیم صدا نداریم اول فکر کردیم مشکل از کیت هست که ی کیت دیگه داشتم و جایگزین کردیم که بادم صدا نداریم خلاصه شکم رفت به اون سیمای کلید که رفته به mut گفتم احتمالا شاسی معکوس عمل میکنه و وقتی فشارش میدی اتصال بین دو پایه قطع میشه یا حالا هرطوری ی اتفاقی می افته که صدا قطع میشه خلاصه اومدیم اتصال سیم ها رو قطع کردیم تا اومدیم تست کنیم ی لحظه ی جرقه و دیگه ضبط روشن نشد بعد برسی متوجه شدیم ی تیکه از مس مدار که مربوط به قسمت پاور ضبط هست از بین رفته که با ی تیکه سیم ترمیمش کردم ولی بازم ضبط روشن نشد و رو برد هم هرچی نگاه کردیم اثری از قطعه که خراب شده باشه نبود هیچی دیگه عقلم به جایی قد نداد و بنا بر این تصمیم گرفتم کلا بی خیال اون ضبط بشم و بجای این کار بیام خودم ی امپلی بسازم و به اون کیت فلش خور وصل کنم سر همین موضوع شد که مزاحم اساتید شدم
      از این کیت های امپلی فایر اماده هم دیدم اما حقیقت نمی دونم چیز با کفیتی هست یا نه و اصلا اون قدرتی که من میخوام رومیده یا نه
      http://daneshjookit.com/home/366-آمپلی-فایر-80-وات-استریو-مخصوص-خودرو.html
      خلاصه برای همینه که دنبال اینم ی ای سی خوب پیدا کنم و ی امپلی چهار کانال استریو باهاش بسازم حالا چهار کانالم نشد ی دو کانال باشه بد نیست تو دیتا شیت بعضی ایسی ها هم دیدم خودشون ی مدار پیشنهاد دادن و پی سی بی هم دارن ولی واقعا نمی دونم که مثلا قطعاتش گیر میاد یا اصلا خود ای سی موجوده یا نه و ایا به کیفیت لازم میرسم یا خیر و یا مثلا با ایسی فلان چه قیمت در میاد و با ی ایسی دیگه چه قیمت
      دررکل اگه راهنمایی کنید حالا از رو دیتا شیت و همون برد های دیتا شیت یکی رو انتخاب کنم که هم ارزون باشه و هم با کیفیت ممنون میشم

دیدگاه

سلام دوست عزیز خوش اومدی به انجمن صوتی
        اول از همه باید بگم ساخت آمپلی ماشین کار ساده ای نیست شما هم با قطعات آشنایی داری و میتونی کار انجام بدی ولی حوصله و تجربه میخواد
        چون اون کاری که رو پخش کاست خور انجام دادی کار کمی نیست ولی ساخت آمپلی قوی که توی ماشین کار کنه کار ساده ای نیست
        همینطور که دوستمون بهنام گفت واسه اینکه آمپلی پر قدرت درست کنی باید ولتاژ رو بالا ببری که اینکار خیلی تجربه و علم الکترونیک میخواد حتی دوستانی که به علم الکترونیک آشنایی دارن ساخت این مدار کار ساده ای نیست براشون
        حالا پیشنهاد من اینه که شما بیا و با همون ای سی که اول گفتی یه امپ چهار کانال درست کن و اون مدار usb رو بهش وصل کن بهترین کار هست
        مطمن باش راضیت میکنه و برای شروع این کار عالیه مطمن باش که همه دوستان هم در این راه کمکت میکنن فقط باید حوصله بخرج بدی و عجله نکنی
        که میشه مثله اتصالی در اون پخش و همه چی از بین میره حالا باز هم میل با خودته ولی راحت بهت بگم نمیتونی اون مداری که مد نظر داری رو بسازی
        موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
          سلام دوست عزیز خوش اومدی به انجمن صوتی
          اول از همه باید بگم ساخت آمپلی ماشین کار ساده ای نیست شما هم با قطعات آشنایی داری و میتونی کار انجام بدی ولی حوصله و تجربه میخواد
          چون اون کاری که رو پخش کاست خور انجام دادی کار کمی نیست ولی ساخت آمپلی قوی که توی ماشین کار کنه کار ساده ای نیست
          همینطور که دوستمون بهنام گفت واسه اینکه آمپلی پر قدرت درست کنی باید ولتاژ رو بالا ببری که اینکار خیلی تجربه و علم الکترونیک میخواد حتی دوستانی که به علم الکترونیک آشنایی دارن ساخت این مدار کار ساده ای نیست براشون
          حالا پیشنهاد من اینه که شما بیا و با همون ای سی که اول گفتی یه امپ چهار کانال درست کن و اون مدار usb رو بهش وصل کن بهترین کار هست
          مطمن باش راضیت میکنه و برای شروع این کار عالیه مطمن باش که همه دوستان هم در این راه کمکت میکنن فقط باید حوصله بخرج بدی و عجله نکنی
          که میشه مثله اتصالی در اون پخش و همه چی از بین میره حالا باز هم میل با خودته ولی راحت بهت بگم نمیتونی اون مداری که مد نظر داری رو بسازی
          موفق باشی
          خیلی ممنون واقعا نظرات دوستان باعث دلگرمی هست
          اون ای سی ای که گفتم ای سی خود امپلی ضبط هست و باید از روی ضبط بازش کنم خدا رو شکر فیلیپست اصلی هم هست هم ارم فلیپس داره هم ضبط خیلی قدیمی هست
          الان نمی دونم تو اون لحظه که پخش اتصالی کرد بلایی سرش اومده یا نه ولی امید وارم سالم باشه با توجه به اصلی بودنش واقعا حیفه
          خب اینم دیتا شیتش که توش ی مدار هم پیشنهاد داده
          http://www.datasheetcatalog.com/data...TDA8560Q.shtml
          الان مشکل اینه نمیدونم چه قطعاتی بجز ای سی نیاز دارم
          مثلا میدونم ی جفت مقاومت ٣٠ کیلو میخوام
          اگه اشتباه نکنم ی جفت خازن ۴٧٠ نانو فاراد میخواد
          ی خازن ١٠٠نانو فاراد ی مقاومت ١٠ کیلو
          و ی خازن ٢٢٠٠میکرو فاراد
          ولی مثلا نمی دونم خازن عدسی میخواد یا از این خازن های استوانه ای یا مثلا نمی دونم مقاومت از این معمولیا میخواد یا اجری یا مثلا ولتاژ خازن ها رو نمی دونم یا مثلا تلورانس خطای قطعات رو pcb رو هم نمی دونم چطوری طراحی کنم اصلا نمی دونم پی سی بی رو با چه نرم افزاری طراحی می کنن در کل اگه تو این زمینه ها یکی کمکم کنه ممنون میشم
          راستی چطوری ای سی رو از روی برد استخراج کنم که اسیبی نبینه ؟؟
          امید وارم این مدار شروعی باشه برای کارهای بزرگتر
          ی موردی هم هست من نمیدونم خروجی صدای این کیت های فلش خور های ولتاژ هست یا مثل rca ضبط ولتاژ پایین هست و اگه ولتاژ پایین یا های ولت هست تاثیری توی مدار امپلی فایر داره یا خیر
          پیشاپیش بابت پاسخگویی اساتید ممنون

دیدگاه

خیلی ممنون واقعا نظرات دوستان باعث دلگرمی هست
            اون ای سی ای که گفتم ای سی خود امپلی ضبط هست و باید از روی ضبط بازش کنم خدا رو شکر فیلیپست اصلی هم هست هم ارم فلیپس داره هم ضبط خیلی قدیمی هست
            الان نمی دونم تو اون لحظه که پخش اتصالی کرد بلایی سرش اومده یا نه ولی امید وارم سالم باشه با توجه به اصلی بودنش واقعا حیفه
            خب اینم دیتا شیتش که توش ی مدار هم پیشنهاد داده
            http://www.datasheetcatalog.com/data...TDA8560Q.shtml
            الان مشکل اینه نمیدونم چه قطعاتی بجز ای سی نیاز دارم
            مثلا میدونم ی جفت مقاومت ٣٠ کیلو میخوام
            اگه اشتباه نکنم ی جفت خازن ۴٧٠ نانو فاراد میخواد
            ی خازن ١٠٠نانو فاراد ی مقاومت ١٠ کیلو
            و ی خازن ٢٢٠٠میکرو فاراد
            ولی مثلا نمی دونم خازن عدسی میخواد یا از این خازن های استوانه ای یا مثلا نمی دونم مقاومت از این معمولیا میخواد یا اجری یا مثلا ولتاژ خازن ها رو نمی دونم یا مثلا تلورانس خطای قطعات رو pcb رو هم نمی دونم چطوری طراحی کنم اصلا نمی دونم پی سی بی رو با چه نرم افزاری طراحی می کنن در کل اگه تو این زمینه ها یکی کمکم کنه ممنون میشم
            راستی چطوری ای سی رو از روی برد استخراج کنم که اسیبی نبینه ؟؟
            امید وارم این مدار شروعی باشه برای کارهای بزرگتر
            ی موردی هم هست من نمیدونم خروجی صدای این کیت های فلش خور های ولتاژ هست یا مثل rca ضبط ولتاژ پایین هست و اگه ولتاژ پایین یا های ولت هست تاثیری توی مدار امپلی فایر داره یا خیر
            پیشاپیش بابت پاسخگویی اساتید ممنون
            همون کاری که مصطفی عزیز گفت بهنرین کاره برات
            بگرد تو نت ی مدار 4 کانال با ایسی بگرد بساز همون رو
            باز میگم امادش راحت تره
            میتونی از این پخش ها که فقط فلش میخوره بگیری فک کنم حدودای 40-60 بتونی گیر بیاری خوبشو

خروجی دستگاه هم ولتاژش کمه
            ورودی ایسی هم ولتاژ کم میخواد مشکلی نداری از این لحاظ
            زکات علم نشر آن است
            بیشتر با من اشنا بشین :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.375
            ساخت منبع تغذیه ازمایشگاهی :
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=110170.0

دیدگاه

نوشته اصلی توسط b e h n a m
              همون کاری که مصطفی عزیز گفت بهنرین کاره برات
              بگرد تو نت ی مدار 4 کانال با ایسی بگرد بساز همون رو
              باز میگم امادش راحت تره
              میتونی از این پخش ها که فقط فلش میخوره بگیری فک کنم حدودای 40-60 بتونی گیر بیاری خوبشو

خروجی دستگاه هم ولتاژش کمه
              ورودی ایسی هم ولتاژ کم میخواد مشکلی نداری از این لحاظ
              حالا ۴ کانال هم نشد طوری نیست همین دو کانال توی دیتا شیت رو یکی راه نمایی کنه چطوری بسازیم و با چه قطعاتی با همین ای سی که داریم
              حقیقت میدونم امادش ۴٠ ۵٠ تومن گیر میاد ولی خب هدف اینه خودمون ی چیزی یاد بگیریم و اگرنه که ی مدل از این رادیو فلش های مکسیدر دیدم حتی خروجی rca هم داشت

دیدگاه

این دوتا عکس هم تو نت دیدم به نظرتون کدومش مناسب تره که بسازیم ؟؟؟ راستی ی سوالی این آی سی تا چه امپداس رو جواب میده ؟؟؟

دیدگاه

توی نت سرچ کنی راحت pcb هم گیر میاری
                  خودت آمپلی رو بساز و اون برد usb رو هم وصل کن بهش ببین چطوره
                  اگه خواستی هم یه تن کنترل میتونی بزاری بین برد و آمپلی تا بتونی تن رو هم کنترل کنی
                  موفق باشی

دیدگاه

این دوتا عکس هم تو نت دیدم به نظرتون کدومش مناسب تره که بسازیم ؟؟؟ راستی ی سوالی این آی سی تا چه امپداس رو جواب میده ؟؟؟

این بهتره این پی سی بی

اینم مدارش...

من که توی شهرمون گفتن دیگه ای سیش رو نمیاریم.......یعنی سخت گیر میاد...
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
                      این بهتره این پی سی بی

اینم مدارش...

من که توی شهرمون گفتن دیگه ای سیش رو نمیاریم.......یعنی سخت گیر میاد...
                      اینو پی سی بیش رو چطوری باید چاپ کنم ؟؟ همین عکس رو ببرم بدم به اینا که پی سی بی چاپ میکنن خودشون بقیه کاراشو می کنن یا نه ؟؟
                      لیست قطعات مدارش رو هم میشه لطف کنید چون بعضی از سمبل های رو نمی دونم مربوط به چه قعاتی هست

دیدگاه

بله فکر کنم پی سی بیش رو ببری خودشون درست کنن..
                        لیست قطعات:
                        خازن ها:
                        2200میکرو
                        خازن100نانو
                        خازن 47میکرو
                        خازن470نانو 2عدد
                        ترانزیستورBC547وBC557
                        مقاومت ها:
                        10کیلو3عدد
                        100اهم
                        100کیلو
                        ال ای دی
                        ای سیTDA8560Q
                        سوالی بود درخدمتم
                        Proudly @real_ahmadi
                        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

بله فکر کنم پی سی بیش رو ببری خودشون درست کنن..
                          لیست قطعات:
                          خازن ها:
                          2200میکرو
                          خازن100نانو
                          خازن 47میکرو
                          خازن470نانو
                          ترانزیستورBC547وBC557
                          مقاومت ها:
                          10کیلو3عدد
                          100اهم
                          100کیلو
                          ال ای دی
                          ای سیTDA8560Q
                          سوالی بود درخدمتم
                          خازن ها از چه مدلی هستن ؟؟ چه ولتاژی به نظرتون بگیرم
                          ال ای دیش از همین معمولیاست ؟؟؟

دیدگاه

خازن ها از چه مدلی هستن ؟؟ چه ولتاژی به نظرتون بگیرم
                            ال ای دیش از همین معمولیاست ؟؟؟
                            خازن های الکترولیت رو25ولت بگیر خازن های 470نانو و100نانو رو پلی استر بذار یا عدسی....
                            موفق باشی
                            Proudly @real_ahmadi
                            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

خازن های الکترولیت رو25ولت بگیر خازن های 470نانو و100نانو رو پلی استر بذار یا عدسی....
                              موفق باشی
                              ممنون فقط ی سوال دیگه اگه بعضی از رنج های ظرفیتی خازن گیر نیومد میشه جایگزین کرد
                              مثلا ٢٢٠٠ میکرو فاراد رو با ٣٣٠٠ میکرو فاراد ١۶ ولت چون ی سری خازن تو خونه دارم
                              یا ترانزیستورا معادل دارن ؟؟چون من خریدهام رو از فروشگاه سایت انجام میدم ۵۵٧ رو نداره معادلش چی میشه جایگزین کرد ؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X