اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در مهندسی معکوس فندک برقی برای ساخت شوکر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در مهندسی معکوس فندک برقی برای ساخت شوکر

سلام و دروووود...
    من تایپیک اقا وحید رو که در باره تیزر ها و ساختشون بود رو خوندم و خواستم تا اطلاعاتی داشته باشم ودست به کاز شدم...گفتم شاید بد نباشه مهندسی معکوس کنم. به همین دلیل یکی از دوستان فندک برقی داشت.و من هم که کنجکاو بودم اونو قرض گرفتم تا ببینم چطور کار میکنه...
    خلاصه باهاش کلنجار رفتم اما هیچی نفهمیدم.اومدم ببندمش.اما چون مهندسی معکوسو اشتباهی رفته بودم نفهمیدم چطوریه و خلاصه انفجار مهیبی رخ داد #:S...حالا موندم امانت مردومو چطوری درستش کنم...لطفا کمکم کنید.... -O<
    این هم عکساشه:
    http://s3.picofile.com/file/8204554884/P29_07_10_10_19_1_.jpg

http://s3.picofile.com/file/8204555442/P29_07_10_10_20.jpg

http://s6.picofile.com/file/8204555476/P29_07_10_10_20_1_.jpg

حالا از شوخی گذشته واقعا نفهمیدم این فندک که با برق شهری هست چطوری کار میکنه؟خیلی هم ساختارش ساده هست.
    تو عکس یه سیم پیچه .بنظرتون یک چوکه معمولیه یا ترانس پالس هستش؟
    و اون لامپ نئون فقط برای روشن شدنه یا اینکه در ایجاد جرقه هم تاثیر داره؟
    اون قسمتی هم که سیاه شده بر اثر جرقه هست و اون قسمت رساناست.
    مقاومت هم یک سر دیگش وصله به لامپ نئون.
    ممنون میشم نظراتتون رو بگید.

پاسخ : مشکل در مهندسی معکوس فندک برقی برای ساخت شوکر

سلام
    اون سیم پیچه کارش مغناطیس کردنه میله ایی که وسطش هست و باعث میشه که میله عقب و جلو حرکت کنه و تولید جرقه بشه البته مقاومت سیم پیچه مانع میشه که جرقه ها مهیب نباشن و در حد قابل قبولی جرقه ایجاد کنه. اون لامپه هم لامپه تغذیه هستش فکر کنم!!! :mrgreen: :mrgreen:
    طرز ﺧﻮﺩﮐﺸﯽ ﺩﺭ ﻫﺮ ﮐﺲ ، ﻣﻨﺤﺼﺮ ﺑﻪ ﺧﻮﺩﺷﻪ...! ﯾﮑﯽ ، ﺩﯾﮕﻪ ﺷﯿﮏ، ﻧﻤﯽ ﭘﻮﺷﻪ.. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ، ﺁﺭﺯﻭﯾﯽ ﻧﻤﯿﮑﻨﻪ.. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺑﻪ ﺗﺤﺼﯿﻞ ﺍﺩﺍﻣﻪ ﻧﻤﯿﺪﻩ.. یکی دیگه به خودش نمیرسه... ﯾﮑﯽ مدام ﺗﺮﺍﻧﻪ ﻫﺎﯼ ﻏﻤﮕﯿﻦ ﮔﻮﺵ ﻣﯿﺪﻩ.. ﯾﮑﯽ ﺩﯾﮕﻪ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﺵ، عکس ﯾﺎﺩﮔﺎﺭﯼ ﻧﻤﯿﮕﯿﺮﻩ...! یکی محبت نمی کنه ...! یکی دیگه محبت نميپذيره ...! و.....
    اینگونه است که ﺍﮐﺜﺮ ﺁﺩﻣﻬﺎ در ٣٠ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﻣﯽ ﻣﯿﺮﻧﺪ و ﺩﺭ ٨٠ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺩﻓﻦ میشوند...! پائولو كوئيلو
    متني که برنده ی بهترین جایزه سال شد...

دیدگاه

ممنونم ز پاسختون.
      البته اون میله هم به فنری وصله که عقب و جلو میره و حرف شما رو تایید میکنه.
      اما اگه منظوتون اینه که میله اولش باید با اون صفحه نول (ما میگیریم نول) متصل بشه " من همینکارو کردم و منجربه اون جرقه شد و مقاومت ترکید و میله هم عقب نرفت.اون لامپ هم از این لحاظ میگم چون در استارتر لامپ مهتابی کاربرد داره...
      اگه نظر دیگه ای دارید ممنون میشم بگید.

اضافه شده در تاریخ :
      دوستان نظری ندارند دیگه؟
      میخوام دو سر سیم پیچو به برق وصل کنم.مشکلی که نداره؟نترکم یه موقع *-

دیدگاه

نه خوشبختانه با یه برق گرفتگی مختصر هوز هستم :biggrin: همون کاری رو که اقای YAN گفتند انجام دادم و خوب کار کرد ولی مشکل اینه که لامپ نئون و مقاومت رو جدا کردم و اگه دوباره وصلشون کنم یه جرقه بزرگتری خواهیم داشت...
        در کل میخوام اینو بدونم که اگه دو سر لامپ نئون رو با یه مقاومت کم وات 10 کیلو به برق وصل کنم روشن میشه یا میترکه؟؟؟
        دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X