اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 1.5 ولت dc به 120 ولت ac واقعیت دارد؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 1.5 ولت dc به 120 ولت ac واقعیت دارد؟

سلام ببخشید من توی یه سایتی دیدم که 1.5 ولت dc را به 120 ولت ac تبدیل کرد می خواستم بدونم واقعیت داره اگه داره نقشه رو برام بفرستید ممنون. :eek:

پاسخ : تبدیل 1.5 ولت dc به 120 ولت ac واقعیت دارد؟

تبدیل به 120 با چه جریانی یا برای چه مصرف کننده ای؟
    در حد چند میلی آمپر امکانش هست....اما اینکه مثلآ باهاش یه لامپ 100 رو روشن کنه....
    امکان نداره.....

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

دادا تبدیل یک ولت به یک کیلو ولت هم واقعیت داره. همه چیز با ترانس امکان پذیره فقط اگه مثلا یه لامپ رو روشن کنی حداقل پنجاه امپر از یک و نیم ولتت میگیره :icon_razz:
      http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
        دادا تبدیل یک ولت به یک کیلو ولت هم واقعیت داره. همه چیز با ترانس امکان پذیره فقط اگه مثلا یه لامپ رو روشن کنی حداقل پنجاه امپر از یک و نیم ولتت میگیره :icon_razz:
        دادا یعنی شما یک ولت dc رو با ترانس به یک کیلو ولت مثلآ 0.5 آمپر میتونی تبدیل کنی ؟
        آمپرش با من من 1000 عدد باطری قلمی رو با هم موازی میکنم....شما لطف کن نقشه رو برام بزار...ممنون
        :redface:

دیدگاه

دوست گرامی

در تئوری فرمایش شما صحیح میباشد به این معنی که با داشتن 1.5 ولت متناوب با توان ایجاد 50 آمپر و یک ترانس مناسب 15 ولت 5 آمپر و 150 ولت 0.5 آمپر را ایجاد نماییم ( البته صرفنظر از تلفات ) ولی در عمل تبدیل جریان مستقیم 1.5 ولت ( خصوصا با جریان بالا ) به ولتاژهای بالاتر با مشکلات بسیار همراه خواهد بود ( نظیر نوسان ساز مناسب و ترانزیستورهای درایور و ... )

البته همانطور که دوستمان اشاره کردند به این منظور مدارهایی با چند میلی آمپر طراحی گردیده که از آنها برای کاربردهای خاص استفاده میگردد مثل :

این نمونه که برای کابرد در فلاش عکاسی طراحی گردیده

و یا

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

اگه ولتاژ زیاد میخاید تو انجمن یه پست بود (hi-voltage بازی با هفت هزار ولت 2 ) از اوت مدار های استفاده کنید ورودیشو یک و نیم ولت بدید.
            اگه هم صد و بیست میخاید

البته باید یجوری ولتاژ تغذیه ایسی رو فراهم کنید. ترانسش هم باید یک و نیم ولت به 220 باشه که فک نکنم گیر بیاد باید بسازید :nice:
            کاربصرفه ای نیست ولی اینو گفتم چون شدنیه.موفق باشید
            http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan.astinhost
              اگه ولتاژ زیاد میخاید تو انجمن یه پست بود (hi-voltage بازی با هفت هزار ولت 2 ) از اوت مدار های استفاده کنید ورودیشو یک و نیم ولت بدید.
              اگه هم صد و بیست میخاید

البته باید یجوری ولتاژ تغذیه ایسی رو فراهم کنید. ترانسش هم باید یک و نیم ولت به 220 باشه که فک نکنم گیر بیاد باید بسازید :nice:
              کاربصرفه ای نیست ولی اینو گفتم چون شدنیه.موفق باشید
              سلام
              بله حق با شماست....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X