مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

عضویت
كد مطلب: 91804
تاريخ انتشار: جمعه، 16 مرداد 1394 ساعت 11:57

عینک سازی با 6 میلیون تومان درآمد ماهیانه

وقتی در رابطه با موضوع سرمایهآ*گذاری صحبت میآ*کنیم ذهن افراد عموما به سمت و سوی سرمایهآ*گذاری در بورس، بازارمسکن، طلا یا اشتغالات رایج حرکت میآ*کند، اما باید توجه داشته باشیم در برخی از بازارآ*ها اشتغالات گمنامی وجود دارد که سود قابل توجهی را برای سرمایهآ*گذاران خود رقم میآ*زند. عینک سازی یکی از همین بازارهاست.

اغلب افراد در زمینه سرمایهآ*گذاری محتاط عمل میآ*کنند و ترجیح میآ*دهند پول خود را در بازارآ*های متعارف و مشخص سرمایهآ*گذاری کنند. این افراد عموما فکر میآ*کنند نباید وارد بازارآ*هایی شوند که شناختی از آن ندارند، البته این فکر کاملاً درست است. به خاطر ندارم که هرگز به شما توصیهآ*ای کرده باشیم که مفهومش حضور در بازاری بدون شناسایی عوامل مؤثر بر بازار و جوانب کار باشد اما اشتباه اساسی این افراد زمانی اتفاق میآ*افتد که نمیآ*خواهند در رابطه با سرمایهآ*گذاری در بازارآ*ها و حوزهآ*های خاص تحقیق کنند، بدانند یا حتی بشنوند. درحالیآ*که شاید این موضوع بتواند یک ارزش کلی برای افراد به ارمغان بیاورد.

لابراتوار تراش عدسی یکی از حوزهآ*هایی است که کمتر کسی به فکر سرمایهآ*گذاری و فعالیت در آن میآ*افتد، عموما افرادی که در این بازار گسترده فعالیت دارند با روابطی که از گذشته داشتند وارد این کار شدند و تقریباً بازار به دلیل عدم شفافیت اطلاعات از یک انحصار طبیعی برخوردار است. دراین گزارش میآ*خواهیم در رابطه با جزییات سرمایهآ*گذاری در این حوزه صحبت کنیم تا شناخت بیشتری از فعالیت در این زمینه داشته باشید.

کارگاهآ*های بدون مجوز و بازاری انحصاری

فعالیت در کسبآ*وکارآ*های مرتبط با ساخت عینک برخلاف ظاهر ساده و موجهی که دارد بسیار گسترده است و پیچیدگیآ*های خاص خود را دارد. بسیاری از کسبآ*وکارآ*های ناشناخته در این بازار وجود دارد که سودآ*های قابلآ*توجهی را به جیب میآ*زنند؛ از دلالآ*های مختلف گرفته تا واردکنندگان عدسی و فریم تا فروشندگان خرد و بنکداران و… همه و همه در فضایی بسته و به دور از جنجالآ*های بازاری در کسبآ*وکار خود سودآ*های خوبی به دست میآ*آورند. به گزارش دریک، در این بازار هر چقدر کمتر شناخته شده باشید سود بیشتری کسب میآ*کنید و شاید تنها اولویت شما حفظ روابط کاری و مشتریانآ*تان باشد.

برای راهآ*اندازی چنین کسبآ*وکاری در شهرستانآ*ها با مشکلات بیشتری همراه هستید چون نظارتآ*ها بسیار شدیدتر است اما در تهران به دلیل گستردگی کار میآ*توانید قدری راحتآ*تر و ناشناختهآ*تر کار کنید و چراغ خاموش مراحل پیشرفت را پشت سر بگذارید، در حال حاضر اغلب فعالان این حوزه بدون مجوز کار میآ*کنند بنابراین نیازی نیست به دنبال کسب مجوز باشید. اما اگر بخواهید بهآ*صورت رسمی کار کنید باید دورهآ*های مربوط به اپتومتریک را در آموزشگاهآ*های فنی و حرفهآ*ای بگذرانید. در حال حاضر رشتهآ*ای دانشگاهی برای آموزش وجود ندارد و اتحادیه مجوزی برای این کار صادر نمیآ*کند.

برای شروع سرمایهآ*گذاری میآ*توانید کارگاهی با کیفیتآ*های متفاوت راهآ*اندازی کنید؛ از ۲۰ میلیون گرفته تا ۲۵۰ میلیون که همه این مباحث تا حد زیادی به کیفیت و تعداد دستگاهآ*های خریداری شده بستگی دارد. میآ*توانید یک دستگاه تراش چینی ۸میلیونی خریداری کنید یا یک دستگاه تراش کاملاً اتوماتیک فرانسوی، اما پیشنهاد ما به شما این است که با سرمایهآ*ای ۴۰ تا ۵۰ میلیونی وارد کار شوید. البته این مبلغ به غیرآ*از هزینهآ*های اجاره مکان است. از این مبلغ ۲۰ میلیون را برای خرید دستگاه تراش معمولی و لوازم آن درنظر بگیرید، حدود ۶ تا ۷ میلیون را برای خرید لنزومتر دستگاه سنگ، دستگاه شیار زن و میزکار و همچنین برای لوازم مورد نیاز دیگر حدود ۱۵میلیون و مابقی مبلغ را هم بهآ*عنوان سرمایه در گردش کار در نظر بگیرید.

هـرچـقـدر مـــیــزان سرمایهآ*گذاری شما بالاتر رود و دستگاهآ*های بهتری را برای کار خود خریداری کنید کیفیت، دقت و سرعت کار شما بالاتر خواهد رفت و میآ*توانید پاسخگوی مشتریان بیشتری باشید اما معمولاً افراد با سرمایهآ*های متوسط در حد ۴۰ تا ۵۰ میلیون بهترین نتیجه را از سرمایهآ*گذاری در این کار میآ*گیرند چون اجرت کار تراش عدسی پایین است بنابراین بهآ*صرفه نیست که با سرمایهآ*ای بیش از این وارد بازار شوید.

فرآیند کار در سه مرحله کلی خلاصه میآ*شود: مرحله اول شامل خواندن نسخه و پیدا کردن مرکز عدسی است. در مرحله دوم اطلاعات فریم و عدسی و نمره عینک به دستگاه داده میآ*شود. مرحله سوم کار هم شامل سوار کردن عدسی روی فریم و به اصطلاح جمع کردن کار است.برای شروع کار میآ*توانید با سه نیروی کار که هرکدام در بخشی از کار تخصص دارند فعالیت خود را آغاز کنید، البته با توجه به شرایط بازار و میزان استقبال مشتریان تعداد دستگاهآ*ها و نیروی کار خود را افزایش دهید. با این سطح از فعالیت میآ*توانید سود روزانهآ*ای بالغ بر ۲۰۰ هزار تومان در داشته باشید.

بهترین مکان برای شروع کار، مناطق نزدیک به بنکداریآ*ها و مراکز فروش عدسی است. این موضوع به دلیل بروز ضایعات و خرابی در کار است، شما همواره باید به بازار فروش عدسی دسترسی داشته باشید چراکه سرعت و دقت در کار حرف اول را میآ*زند. نکته مهم برای ورود به این بازار عدم اطلاع بسیاری از افراد برای سرمایهآ*گذاری در این کار است، به دلیل عدم شفافیت اطلاعات و ناشناخته بودن بازار افراد به واسطه ارتباطات فامیلی در این کار فعالیت دارند و تقریباً در قالب کسبآ*وکارآ*های خانوادگی (family business) تعریف میآ*شود به همین دلیل یک انحصار طبیعی در بازار وجود دارد.

شرایط بازار و توصیهآ*های پایانی


به گزارش دریک آنلاین به نقل از فرصت امروز محمد صادقیانی، یکی از فعالان این حوزه در رابطه با شرایط بازار و فعالیت در این حوزه میآ*گوید: ابتداییآ*ترین اصل ورود به این کار جلب رضایت مشتریان است که آن را میآ*توان در ارائه کیفیت بالا و زمانآ*بندی مناسب خلاصه کرد. چون کار تراش عدسی عموما بهآ*صورت روزانه تعریف میآ*شود و باید براساس زمانآ*بندی مناسب کار به مشتریان تحویل داده شود اغلب مشتریان شما فروشندگان عینک هستند و کمتر پیش میآ*آید که مشتری متفرقهآ*ای داشته باشید بنابراین هر روز با یک سری مشتریان ثابت سروکار دارید پس اگر نتوانید کار یک مشتری که روزانه ۲۰ مورد برای شما میآ*آورد بهآ*موقع تحویل دهید مجبورید از آن یک نفر عذرخواهی کنید درحالیآ*که مشتری شما باید از ۲۰ مشتری خود بابت تأخیر عذرخواهی کند و همین عامل باعث از دست دادن مشتری شما خواهد شد، بنابراین باید بهآ*عنوان نخستین و مهمآ*ترین اصل بدانید که در این کار باید زمانآ*بندی درستی در کار داشته باشید.

این فعال بازار میآ*افزاید: در این کار به تبلیغات خاصی نیاز ندارید و باید شیوه تبلیغاتی خاصی را برای توسعه فعالیتآ*های خود در نظر بگیرید. تبلیغات عمومی به هیچآ*وجه برای شما کاربرد ندارد و باید با شناخت کامل بازار هدف فقط به دنبال جذب مشتریان خاص باشید. وی ادامه میآ*دهد: در حال حاضر فضای بازار خوب است ولی اگر بتوانید تمرکز خود را روی مشتریان شهرستانآ*ها قرار دهید بهتر است و زودتر به نتیجه میآ*رسید. داشتن اطلاعات در مورد عدسیآ*ها، قیمتآ*ها و سایر عوامل تأثیرآ*گذار بر کار بسیار ضروری است.