ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2015/08/04
    30
    6

فازمتر براي ولتاژ بايين

سلام به همه ي دوستان :bye
    من مي خاستم يه فازمتر يا تستر براي ولتاژ بايين (مثلا 1.5 تا 50 يا بيشتر)درست کنم اگر کسي اطلاعاتي داره به من کمک کنه
    2014/10/05
    1,555
    1,125

پاسخ : فازمتر براي ولتاژ بايين

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نبي
    سلام به همه ي دوستان :bye
    من مي خاستم يه فازمتر يا تستر براي ولتاژ بايين (مثلا 1.5 تا 50 يا بيشتر)درست کنم اگر کسي اطلاعاتي داره به من کمک کنه
    سلام و درود
    دقت داشته باشید که اصطلاح "فاز" برای برق متناوب استفاده می شود و برق شهری که همان متناوب باشید معمولا در حدود 220 ولت است.
    برق متناوب 1.5 ولت تا 50 ولت رو شما کجا دیده اید که حالا می خواهید دستگاهی برای اندازه گیری آن بسازید؟

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

:applause: منظورم از فاز متر بيدا کردن مثب و منفي ويا در کل اينکه برق دار يا ندار بودن ان هست که ديگه از زبون مبارک براي سنجش برق هاي کم استفاده نشه :-??
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran901

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

متناوب به معنی پریودیک بودن موج هست ربطی به دامنه نداره که بگیم فقط برقی که تو پریز برقه متناوبه !
    با سلام و درود
    بسیار بسیار سپاسگزارم که این مسئله را متذکر شدید.
    بنده از آغازگر مطلب و سایر بزرگواران به دلیل ارائه ی یک پاسخ نسنجیده، پوزش می طلبم.
    ویرایش توسط فکر : 2017/10/28 در ساعت 00:10
    2015/08/04
    30
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط فکر
    سلام و درود
    دقت داشته باشيد که اصطلاح "فاز" براي برق متناوب استفاده مي شود و برق شهري که همان متناوب باشيد معمولا در حدود 220 ولت است.
    برق متناوب 1.5 ولت تا 50 ولت رو شما کجا ديده ايد که حالا مي خواهيد دستگاهي براي اندازه گيري آن بسازيد؟
    :applause: منظورم از فاز متر بيدا کردن مثب و منفي ويا در کل اينکه برق دار يا ندار بودن ان هست که ديگه از زبون مبارک براي سنجش برق هاي کم استفاده نشه :-??
    2010/12/18
    یزد
    663
    78

نقل قول نوشته اصلی توسط فکر
    سلام و درود
    دقت داشته باشید که اصطلاح "فاز" برای برق متناوب استفاده می شود و برق شهری که همان متناوب باشید معمولا در حدود 220 ولت است.
    برق متناوب 1.5 ولت تا 50 ولت رو شما کجا دیده اید که حالا می خواهید دستگاهی برای اندازه گیری آن بسازید؟
    متناوب به معنی پریودیک بودن موج هست ربطی به دامنه نداره که بگیم فقط برقی که تو پریز برقه متناوبه !

خب این وسیله دیگه الکترونیکی هست نه مثل فاز متر ی لامپ و ی مقاومت بالا

از اونجایی که رنج ولتاژ مشخصه پیشنهاد میکنم مدرای طراحی کنین که ابتدا ولتاژ خطو به ی پل دیود بدین بعد خروجیشو ی خازن صافی بذارین و بعد اونو ی تقسیم مقاومتی بزنین که ولتاژ خروجیش با فرض ورودی 50 ، بر 5 تقسیم بشه و با ی پ امپ ولتاژ بدست اومده رو با ولتاژ رفرنس 1.5/5 : 0.3 مقایسه کنین در نتیجه از ولتاژ 1.5 تا 50 ولت تو خروجی اپ امپ قابل تشخیص میشه و با اشباع شدن خروجیش میتونین ی ال ای دی رو روشن کنین فرضا
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است
    2015/08/04
    30
    6

خب اين وسيله ديگه الکترونيکي هست نه مثل فاز متر ي لامپ و ي مقاومت بالا

از اونجايي که رنج ولتاژ مشخصه پيشنهاد ميکنم مدراي طراحي کنين که ابتدا ولتاژ خطو به ي پل ديود بدين بعد خروجيشو ي خازن صافي بذارين و بعد اونو ي تقسيم مقاومتي بزنين که ولتاژ خروجيش با فرض ورودي 50 ، بر 5 تقسيم بشه و با ي پ امپ ولتاژ بدست اومده رو با ولتاژ رفرنس 1.5/5 : 0.3 مقايسه کنين در نتيجه از ولتاژ 1.5 تا 50 ولت تو خروجي اپ امپ قابل تشخيص ميشه و با اشباع شدن خروجيش ميتونين ي ال اي دي رو روشن کنين فرضا
    با تشکر از نظر خوبتون ولي من بايد بگم که من يک مبتدي ام و هيچ چيز متوجه نشدم فقط بل ديود و صافي براي تبديل متناوب به مستقيم هست و اگه اشتباه نکنم وقتي که ولتاژ مستقيم باشه ديگه اون قسمتش ضروري نيست ديگه اگه اشتبه مي گم بگيد و لطفا اين قسمت رو توضيح بدين( اونو ي تقسيم مقاومتي بزنين که ولتاژ خروجيش با فرض ورودي 50 ، بر 5 تقسيم بشه و با ي پ امپ ولتاژ بدست اومده رو با ولتاژ رفرنس 1.5/5 : 0.3 مقايسه کنين در نتيجه از ولتاژ 1.5 تا 50 ولت تو خروجي اپ امپ قابل تشخيص ميشه و با اشباع شدن خروجيش ميتونين ي ال اي دي رو روشن کنين فرضا) يا مداري بزارين اگه زحمتي نيست :redface:
    2010/12/18
    یزد
    663
    78

با تشکر از نظر خوبتون ولي من بايد بگم که من يک مبتدي ام و هيچ چيز متوجه نشدم فقط بل ديود و صافي براي تبديل متناوب به مستقيم هست و اگه اشتباه نکنم وقتي که ولتاژ مستقيم باشه ديگه اون قسمتش ضروري نيست ديگه اگه اشتبه مي گم بگيد و لطفا اين قسمت رو توضيح بدين( اونو ي تقسيم مقاومتي بزنين که ولتاژ خروجيش با فرض ورودي 50 ، بر 5 تقسيم بشه و با ي پ امپ ولتاژ بدست اومده رو با ولتاژ رفرنس 1.5/5 : 0.3 مقايسه کنين در نتيجه از ولتاژ 1.5 تا 50 ولت تو خروجي اپ امپ قابل تشخيص ميشه و با اشباع شدن خروجيش ميتونين ي ال اي دي رو روشن کنين فرضا) يا مداري بزارين اگه زحمتي نيست :redface:
    خب ببینید شما میخواین تشخیص بدین ولتاژ خطتون از 1.5 تا 50 هست یا نه ... به صورت روشن شدن ی ال ای دی باید نشون داده بشه
    من گفتم 50 رو بر 5 تقسیم کنیم که بشه 10 ولت و در محدوده رنج ولتاژ کاری اپ امپ ها ک اکثرا cmos هستن و 15 تا 18 ولت ... بگنجه
    ولتاژ پایینتون هم 1.5/5 میشه و میشه 0.3 ولت
    خب حالا ی مقایسه کننده با تقویت کننده عملیاتی نیاز دارین که اگه ولتاژ ورودیش از 0.3 بیشتر شد ( وقتی ولتاژ ورودی 1.5 ولت بشه تقسیم مقاومتی تقسیم بر 5 میکنه و در ورودی اپ امپ 0.3 دارین ) خروجیش به سمت اشباع مثبت بره و ی ال ای دی مثلا روشن بشه .... اگه هم 50 ولت ورودی باشه بعد تقسیم مقاومتی حدود 10 ولت دارین و باز هم از 0.3 بیشتره ک ولتاژ مرجعی هست ک برای اپ امپ تعیین باید بکنید ، پس بازم اشباع مثبت میشه ....
    اون پل دیود هم برای این هست ک وقتی ac هست بتونین مقدارشو مقایسه کنید

مداراتی ک شما نیاز دارید :
    مدار مقایسه کننده ولتاژ با استفاده از اپ امپ ( سرچ کنید )
    مقدار و فرمول تقسیم ولتاژ مقاومتی ( سرچ کنید )
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است
    2015/08/04
    30
    6

خب ببينيد شما ميخواين تشخيص بدين ولتاژ خطتون از 1.5 تا 50 هست يا نه ... به صورت روشن شدن ي ال اي دي بايد نشون داده بشه
    من گفتم 50 رو بر 5 تقسيم کنيم که بشه 10 ولت و در محدوده رنج ولتاژ کاري اپ امپ ها ک اکثرا cmos هستن و 15 تا 18 ولت ... بگنجه
    ولتاژ پايينتون هم 1.5/5 ميشه و ميشه 0.3 ولت
    خب حالا ي مقايسه کننده با تقويت کننده عملياتي نياز دارين که اگه ولتاژ وروديش از 0.3 بيشتر شد ( وقتي ولتاژ ورودي 1.5 ولت بشه تقسيم مقاومتي تقسيم بر 5 ميکنه و در ورودي اپ امپ 0.3 دارين ) خروجيش به سمت اشباع مثبت بره و ي ال اي دي مثلا روشن بشه .... اگه هم 50 ولت ورودي باشه بعد تقسيم مقاومتي حدود 10 ولت دارين و باز هم از 0.3 بيشتره ک ولتاژ مرجعي هست ک براي اپ امپ تعيين بايد بکنيد ، پس بازم اشباع مثبت ميشه ....
    اون پل ديود هم براي اين هست ک وقتي ac هست بتونين مقدارشو مقايسه کنيد

مداراتي ک شما نياز داريد :
    مدار مقايسه کننده ولتاژ با استفاده از اپ امپ ( سرچ کنيد )
    مقدار و فرمول تقسيم ولتاژ مقاومتي ( سرچ کنيد )
    خيلي ممنون ولي ايا نام انگليسي اپ امپ (ldeal OP . Amplifier) هست؟
    2014/04/10
    404
    10

برو به لینک زیر
    http://saakhtani.ir/archive/1394/03/11655
    عاشقان را سر شوریده به پیکر عجب است
    2010/12/18
    یزد
    663
    78

خيلي ممنون ولي ايا نام انگليسي اپ امپ (ldeal OP . Amplifier) هست؟
    Op Amp : Operation amplifier
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9