اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آیا ترک های بین SDRAM و LPC1788 نیاز به length tuning داره ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آیا ترک های بین SDRAM و LPC1788 نیاز به length tuning داره ؟

سلام.
    من میخوام یک برد LPC1788 طراحی کنم البته با حداقل امکانات که میشه یک رم، یک فلش نند و یک کانکتور LCD. حالا ترک های بین رم و LPC1788 رو کشیدم. ترک های دیتا رو همه رو length tuning انجام دادم تا یکسان باشند. در مورد ترک های آدرس هنوز کاری نکردم. به نظر شما الان وضعیت ترک های برد از نظر سخت افزاری مناسب هستش؟
    و اینکه آیا باید ترک های آدرس رو هم length tuning انجام بدم؟
    در مورد ترک های دیگه مثل LDQM و ... هم باید length tuning رعایت بشه؟
    ممنون.
    ---------
    .
    .
    ...........

پاسخ : آیا ترک های بین SDRAM و LPC1788 نیاز به length tuning داره ؟

نه نداره
    من با طول های متفاوت زدم و بئون مشکل کار میکنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
      نه نداره
      کلا ترک ها نیاز به length tuning ندارند یا اینکه ترک های آدرس با دیتا برابر نباشه یا اینکه ترک های دیگه مثل LDQM و ... هم باید length tuning باشند؟
      ---------
      .
      .
      ...........

دیدگاه

کلا نیاز نداره
        من رمم نزدیک میکرو هستش و هیچ ترکی رو همطول نکردم

دیدگاه

ممنون.
          شما از چه رمی استفاده کردید ؟
          MT48LC16M4A2TG و یا K4S561632C-TC75 ؟
          الان فاصله رم از میکروی من حدود 4 تا 5 سانت هستش. این فاصله خوبه ؟
          طولانی ترین ترک هم حدود 90mm هستش.
          کلا برای کشیدن PCB برای رم نکته ای هست که بخواهید بهش اشاره کنید ؟
          ---------
          .
          .
          ...........

دیدگاه

من از K4S561632C استفاده کردم
            این میکرو اینقدرفرکانسش بالا نیست که طول ترک مهم باشد
            والا فاصله و بیشترین طول مدارم یادم نیست

دیدگاه

میتونید زیر میکرو بزارید
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=101397.msg667162#msg667162
              از جمله ی رفتگان این راه دراز
              باز آمده ای کو که به ما گوید راز
              هان بر سر این دو راهه از روی نیاز
              چیزی نگذاری که نمی آیی باز

دیدگاه

اگه آموزش های این لینک رو ببینین، دکتر موحدی در مورد مدارات فرکانس بالا و اصول کلی طراحی PCB اونها به صورت پایه ای و تئوریک توضیح دادن (البته تا جایی که من دیدم). در این آموزشها در مورد PCB های چند لایه و فرکانس بالا مثل پروتکل های PCI و PCIexpress و DDR و ... توضیحات بسیار مناسبی ارائه دادن. اینکه در چه فرکانسی باید چقدر فاصله و طول خطوط رو رعایت کرد تا مشکل پیش نیاد و مباحثی از این قبیل .دیدنشون خالی از لطف نیست:
                http://maktabkhooneh.org/course?course=movahedin195

در انتظار تو چشمم سپید گشت و غمی نیست
                اگر قبول تو افتد، فدای چشم سیاهت

http://upload7.ir/images/83524254953910725183.gif

دیدگاه

آیا برای ترک های کنترلر LCD (حالا یا ترک های RGB یا ترک های کنترلی یا ... ) هم مهمه که طول ترک ها اندازه خاصی باشه یا با هم برابر باشند ؟
                  ---------
                  .
                  .
                  ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
                    آیا برای ترک های کنترلر LCD (حالا یا ترک های RGB یا ترک های کنترلی یا ... ) هم مهمه که طول ترک ها اندازه خاصی باشه یا با هم برابر باشند ؟
                    سلام،
                    تیون بودن ترک های SDRAM خیلی مهمه. مخصوصا وقتی فاصله میکرو از حافظه بیشتر میشه. اما بخش های دیگه چندان لازم نیست.
                    There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : آیا ترک های بین SDRAM و LPC1788 نیاز به length tuning داره ؟

نوشته اصلی توسط رضا سپاس یار
                      سلام،
                      تیون بودن ترک های SDRAM خیلی مهمه. مخصوصا وقتی فاصله میکرو از حافظه بیشتر میشه. اما بخش های دیگه چندان لازم نیست.
                      من اینترت رو گشتم تا اونجایی که قدرت سرچم اجازه میداد. اما اینکه تا چه فرکانسی به بعد نیاز به length tuning هست رو پیدا نکردم و اینکه این فاصله از چقدر بیشتر باشه length tuning لازم میشه رو هم لطف می کنید بگید ؟
                      ---------
                      .
                      .
                      ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gbg
                        نه نداره
                        سلام، ما طی بردهای مختلفی که با 1788 زدیم متوجه شدیم که length tuning یک مسئله مهم تو کشیدن فواصل بین sdram و lpc1788 هستش.
                        همونطور که برخی از اساتید گفتن، در صورتی که فاصله میکرو و sdram کم باشه احتمال بروز مشکل پایین میاد ولی من پیشنهاد میکنم حتما حتما هم طولی خطوط رو رعایت کنید.

اطلاعات بیشتر رو میتونید اینجا پیدا کنید
                        جدیدترین ویرایش توسط اشکان غفارزاده; ۰۴:۴۸ ۱۳۹۵/۱۰/۲۰.

دیدگاه

مشکل این بنده خدا هم همینه فک کنم

https://www.lpcware.com/content/forum/lpc1788-lcd-display-noise-issue
                          راه را راهبر قرارمده
                          بلكه راهي ناپيموده را آغاز كن
                          و از خود راهي بر جاي بگذار.

دیدگاه

دوستان من بالاخره برد رو کامل کردم
                            نیازی به length tuning برای رم نبود البته فاصله رم رو به میکرو نزدیک تر کردم.
                            lcd هم همینطور.
                            ---------
                            .
                            .
                            ...........

دیدگاه

مهندسین عزیز سلام
                              یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید. من کمی سر در گم شدم. من یه پی سی بی دارم میزنم برای یه مدار شبیه به HMI که میخوام داخلش از SDRAM و NAND FLASH و NOR FLASH همراه با یک میکروی STM32F429 استفاده کنم. شماتیک رو رسم کردم وارد مرحله پی سی بی شدم و میخوام روتینگ رو انجام بدم ولی نمیدونم این مدار روی برد ۲ رو جواب میده یا نه؟ تمام ویدئوهای مدارات فرکانس بالای مهندس رحیمی و مطالب داخل سایتای مختلف رو خوندم. با توجه به مطالب به نظر میاد که بهتره این پی سی بی حداقل تو چهار لایه زده بشه و رفرنس گراند براش لحاظ بشه اما من تو بعضی سایتا دوستانی رو دیدم که بردشون رو به صورت ۲ رو زدن و SDRAM هم تو بردشون داشتن. عده ای گفتن جواب گرفتن و عده ای هم گفتن که جواب نگرفتن.
                              حالا سوالم اینه که اگر من LENGTH TUNING رو رعایت کنم و فاصله رو کم کنم و از پالیگان گراند استفاده کنم آیا پی سی بی دو رو جواب میده یا حتما باید علاوه بر رعایت این نکات نیاز به رفرنس گراند هم هست؟
                              نند فلش و نور فلش هم حتی اگه نیاز باشه حاضرم حذف بکنم چون SDRAM رو قطعا میخوام. نند فلش هم اگر باشه عالی میشه ولی نور فلش زیاد ضروری نیست. ولی اگر بودن اونها باعث بشه که کار به چالش بخوره و جواب نده حاضرم حذفشون بکنم. چون باس دیتای این سه تا مشترکه
                              ممنون میشم راهنماییم کنید

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

مهندسین عزیز سلام
                              یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید. من کمی سر در گم شدم. من یه پی سی بی دارم میزنم برای یه مدار شبیه به HMI که میخوام داخلش از SDRAM و NAND FLASH و NOR FLASH همراه با یک میکروی STM32F429 استفاده کنم. شماتیک رو رسم کردم وارد مرحله پی سی بی شدم و میخوام روتینگ رو انجام بدم ولی نمیدونم این مدار روی برد ۲ رو جواب میده یا نه؟ تمام ویدئوهای مدارات فرکانس بالای مهندس رحیمی و مطالب داخل سایتای مختلف رو خوندم. با توجه به مطالب به نظر میاد که بهتره این پی سی بی حداقل تو چهار لایه زده بشه و رفرنس گراند براش لحاظ بشه اما من تو بعضی سایتا دوستانی رو دیدم که بردشون رو به صورت ۲ رو زدن و SDRAM هم تو بردشون داشتن. عده ای گفتن جواب گرفتن و عده ای هم گفتن که جواب نگرفتن.
                              حالا سوالم اینه که اگر من LENGTH TUNING رو رعایت کنم و فاصله رو کم کنم و از پالیگان گراند استفاده کنم آیا پی سی بی دو رو جواب میده یا حتما باید علاوه بر رعایت این نکات نیاز به رفرنس گراند هم هست؟
                              نند فلش و نور فلش هم حتی اگه نیاز باشه حاضرم حذف بکنم چون SDRAM رو قطعا میخوام. نند فلش هم اگر باشه عالی میشه ولی نور فلش زیاد ضروری نیست. ولی اگر بودن اونها باعث بشه که کار به چالش بخوره و جواب نده حاضرم حذفشون بکنم. چون باس دیتای این سه تا مشترکه
                              ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X