اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژر و پاوربانک برای لپتاپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژر و پاوربانک برای لپتاپ

سلام بر دوستان عزیز من سوالی دارم که ممنون میشم کمکم کنید

ضمنا اگر جای بهتری برای درج این سوال هست ضمن عذرخواهی لطفا به اونجا منتقل کنید . من بخش بهتری پیدا نتونستم بکنم

من یه پاوربانک میخوام بخرم که طبق ادعای سازنده ش میتونه لپتاپ رو هم شارژ کنه حالا من یه سری اطلاعات میدم شما با استفاده از دانشی که در زمینه الکترونیک دارید لطفا بفرمایید این پاوربانک توان شارژ و روشن کردن لپتاپ ینده رو بدون آسیب رسوندن به هرچیزی داراست یا نه؟

باطری لپتاپ من شش سل و 11.1 ولت و 4400 میلی آمپر و 49 وات ساعت است
    شارژر اصلی لپتاپم 19.5 ولت و 4.7 آمپره که میتونه این لپتاپ رو شارژ کنه

پاوربانکی که در موردش صحبت کردم خروجی هاش یه این شکله:
    12 و 16 و 19 ولت 3 آمپر
    ظرفیتش هم گفته شده 23000 میلی آمپر ساعت هست

البته خروجی یو اس بی 5 ولت هم برای موبایل داره که کاری به اون نداریم فعلا.

استدلال های بنده:
    1- نمیدونم چقد 19 ولتش دقیق هست
    2- نمیدونم اعداد و ارقامی که ادعا شده چقد واقعیت داره
    3- ابعاد پاوربانک 22 سانت در 12 سانت هست و وزنش نزدیک 650 گرم . با فرض اینکه یک باطری لیتیومی 8 سانت در یک سانت باشه و 45 الی 50 گرم وزن داشته باشه من حدس میزنم بین 12 الی 15 عدد باطری لیتیومی داخل این پاوربانک قرار گرفته باشه

حالا سوالات بنده :
    1- آیا این پاوربانک میتونه لپتاپ من رو شارژ کامل کنه؟ اگر جواب مثبته چند بار؟
    2- آیا میشه این پاوربانک رو به لپتاپ وصل کرد و همزمان کار کرد؟ یعنی جریان و توانی رو داره که نیاز لپتاپ من رو وقتی روشنه تامین کنه؟
    3- آیا این پاوربانک به مدار شارژ یا گرافیک یا هر قسمت دیگه لپتاپ من آسیبی ممکنه وارد کنه؟
    4- آیا لپتاپ (ماله من سونی) مدار محافظ ولتاژ یا افت جریان داره؟ که بهش آسیبی نرسه؟
    5- اگر به لپتاپ ولتاژ یا امپراژ کافی نرسه چی میشه؟ یعنی اگر منبع تغذیه کمتر از نیاز مصرفی لپتاپ بهش برسونه چه اتفاقی می افته؟

خیلی متشکرم دوستان که وقت میزارید
    درپایان باید بگم بنده رشته م الکترونیک نیست اما علاقه زیادی دارم. لطفا جوری پاسخ بدید که خیلی سطح بالا نباشه . متشکرم 3>

پاسخ : شارژر و پاوربانک برای لپتاپ

هیچکی پاسخ نداد...بیخیال شدم

تمامش رو پاک کردم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X