اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقدار ولتاژ dc برق شهر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مقدار ولتاژ dc برق شهر

سلام.چیزی که برام خیلی مبهمه اینه که ولتاژ برق شهر رو معمولا با 220 ولت میشناسند.اما یه جا بحث شد که برق شهر یه مقدار پیک داره به اندازه310 ولت .حالا اینکه میگن مقدار موثرش 220 ولته پس باقی این 310 ولت کجا استفاده میشه؟دوما از اون طرف چرا بعد یکسو سازی 310ولت dcداریم؟ :read:

پاسخ : مقدار ولتاژ dc برق شهر

نوشته اصلی توسط mojtaba1319
    سلام.چیزی که برام خیلی مبهمه اینه که ولتاژ برق شهر رو معمولا با 220 ولت میشناسند.اما یه جا بحث شد که برق شهر یه مقدار پیک داره به اندازه310 ولت .حالا اینکه میگن مقدار موثرش 220 ولته پس باقی این 310 ولت کجا استفاده میشه؟دوما از اون طرف چرا بعد یکسو سازی 310ولت dcداریم؟ :read:
    دامنه برق شهر 220 ولته و ولتاژ پیکش 220 ولت میشه اون 310 که فکر میکنم 314 هست و البته ولتاژ موثر پیک تو پیک برق شهره !
    1.4/ 220 * 2

مقدار موثر ولتاژ DC برق شهر یا همون Vrms هم از 220 تقسیم بر رادیکال 2 حدود 157 ولته
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran901
      دامنه برق شهر 220 ولته و ولتاژ پیکش 220 ولت میشه اون 310 که فکر میکنم 314 هست و البته ولتاژ موثر پیک تو پیک برق شهره !
      1.4/ 220 * 2

مقدار موثر ولتاژ DC برق شهر یا همون Vrms هم از 220 تقسیم بر رادیکال 2 حدود 157 ولته
      :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
      عزیز من اشتباه میکنی.
      پیک دامنه ولتاژ برق شهر حدود310 ولته و ولتاژ موثر(rms) که شما روی ولتمترت میبینی 220 هستش.
      تاپیک در این مورد فراوانه.قبلش سرچ میکردی.
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=93817.0
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=68259.0

دیدگاه

:eek:

ولتاژ برق شهرو با مولتی متر بگیرید 157 160 نشون میده پس RMS شهر 220 نیس ! حالا 157 رو در 1.4ضرب کنید پیکش بدست میاد 220
        اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

:eek:

ولتاژ برق شهرو با مولتی متر بگیرید 157 160 نشون میده پس RMS شهر 220 نیس ! حالا 157 رو در 1.4ضرب کنید پیکش بدست میاد 220
          مشتی چی زدی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شوخی
          پیک برق شهر 319وخورده ای ولت و موثرش با مولتی متر و محاسبه 220 ولت

http://www.fotrousi.com/ups/uninterrupptable-power-supply-overview/direct-and-alternating-current.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MZN84
            :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:
            عزیز من اشتباه میکنی.
            پیک دامنه ولتاژ برق شهر حدود310 ولته و ولتاژ موثر(rms) که شما روی ولتمترت میبینی 220 هستش.
            تاپیک در این مورد فراوانه.قبلش سرچ میکردی.
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=93817.0
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=68259.0
            اون چیزی ک شما میگین 220 200 ولته ولتاژ DC برق شهر بعد از یکسوسازی تمام موج هست البته با فرض پیک 310 ولت

وگرنه اگه به دید ریز بینانه به عنوان تاپیک بخوایم جواب بدیم : مقدار ولتاژ DC برق شهر چقدره باید بگیم صفر ولته ، مقدار متوسط موج سینوسی متقارن صفره

برای موج هایی که هم دامنه مثبت و منفی دارن rms تعریف میشه و بعد از یکسوسازی مقدار متوسط هم تعریف میشه

چیزی ک ما خوندیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اشکان غفارزاده
              مشتی چی زدی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شوخی
              پیک برق شهر 319وخورده ای ولت و موثرش با مولتی متر و محاسبه 220 ولت

http://www.fotrousi.com/ups/uninterrupptable-power-supply-overview/direct-and-alternating-current.html
              خیلیی جالبه !! :| ما با مولتی متر صد بار تو آزمایشگاها ولتاژ خطو گرفتیم 150 و خورده ای بود :|

من رشتم الکترونیکه نه قدرت ولی حداقل چیزی بود ک خودم دیده بودم نمیدونم الان با توجه به این لینک اشتباس دیگه لابد!

اگه اشتباه گفتم از دوستان عذر میخوام

دیدگاه

خیلیی جالبه !! :| ما با مولتی متر صد بار تو آزمایشگاها ولتاژ خطو گرفتیم 150 و خورده ای بود :|

من رشتم الکترونیکه نه قدرت ولی حداقل چیزی بود ک خودم دیده بودم نمیدونم الان با توجه به این لینک اشتباس دیگه لابد!

اگه اشتباه گفتم از دوستان عذر میخوام
                تویه دانشگاه اگه دستگاه نو و پلمت رو از کارتن درآوردن هم بهش اعتماد نکن حتی اگه تویه دانشگاه آکسفورد باشی

دیدگاه

محمدرضامکوندی
                  WWW.MMCVANDY.BLOGFA.COM
                  MMCVANDY@YAHOO.COM

دیدگاه

اگه رشتت الکترونیک هستش با پرتیوس آشنا هستی پس برو یه موج سینوسی با مقدار مکز 220 بده و با ولت متر ای سی ولتاژ اندازه بگیر یا بار هم همینو با مکز 310 انجام بده نتایج هم یاداشت کن یادت نره.
                    حالا چون رشتت برقه حتما یه مولتی متر دستت هستش به زار رو حالت ای سی بعد مقدار یاداشت کن خودت به اشتباهی که تو آزمایشگاه انجام دادی و استاد هم بهت نمره مفت داده پی می بری

دیدگاه

مقدار RMS یا ,ولتاژ موثر همیشه کمتر از پیک ولتاژ هستش. برای برق شهر 220* رادیکال 2 = 311 ولت هست برای هر پلاریته که مقدار پیک به پیک میشه 311*2=622 ولت
                      ولتاژ DC هم نداریم برای برق شهر
                      جدیدترین ویرایش توسط arvinfx; ۰۵:۵۴ ۱۳۹۷/۱۰/۱۸.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط azerbash نمایش پست ها
                        اگه رشتت الکترونیک هستش با پرتیوس آشنا هستی پس برو یه موج سینوسی با مقدار مکز 220 بده و با ولت متر ای سی ولتاژ اندازه بگیر یا بار هم همینو با مکز 310 انجام بده نتایج هم یاداشت کن یادت نره.
                        حالا چون رشتت برقه حتما یه مولتی متر دستت هستش به زار رو حالت ای سی بعد مقدار یاداشت کن خودت به اشتباهی که تو آزمایشگاه انجام دادی و استاد هم بهت نمره مفت داده پی می بری
                        آخرین پست تاپیک مال ۳/۵ سال قبل بودا !
                        با دستگاه گنج یاب می گردید این تاپیکهای زیرخاکی را پیدا می کنید یا با چیز دیگه. بما هم یاد بدهید

دیدگاه

واقعا آدم میمونه که چجوری بعضیا توی دانشگاه فارغ التحصیل شدن وقتی فرق مقدار موثر و ماکزیمم و متوسط رو نمیدونن!!! جالبه روی اشتباه خودشون هم پافشاری میکنن. یادمه اون موقع که تدریس میکردم یه دانشجو داشتم میگفت sin x تقسیم بر x میشه sin. اصرار هم داشت که حرفش درسته. جالبه مقطع لیسانس هم بود. حالا بماند که ایراد کار از کجاست.
                          عزیزان من همه میدونیم که برق شهر یک موج سینوسی متقارن هست و همه توی ریاضیات خونیدم که تابع سینوس یک تابع فرد هست و توابع فرد هم کلا نسبت به مبدا مختصات متقارن هستن. توی سری فوریه هم خوندیم که مقدار متوسط یا a0 این توابع صفر میشه چون انتگرال یک تابع فرد از منفی تا مثبت یک مقدار ثابت میشه صفر. مقدار متوسط همون مقدار dc هست. از روی شکل موج بخوام بگم چون نیم سیکلهای مثبت و منفی مساحتهای یکسانی دارن پس همدیگه رو خنثی میکنن و در نهایت بازم ولتاژ متوسط برق شهر میشه صفر. پس مقدار متوسط یا dc برق شهر صفر هست.
                          و اما مقدار موثر. دوستان عزیزم وقتی شما ولت متر رو روی حالت ac قرار میدیدن و پرابهای اون رو به برق شهر متصل میکنید ولت متر مقدار موثر یا rms رو براتون نشون میده و برای اندازه گیری مقدار پیک یا ماکزیمم باید مقدار موثر رو تقسیم بر 0.707 کنید. مقدار پیک هم با اسیلوسکوپ قابل اندازه گیری هست نه با ولت متر.
                          موفق باشین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba1319 نمایش پست ها
                            با سلام:
                            وقتی که ولتاژیرق را با مولتی میتر اندازه گیری کنید می شود 220 ولت متناوب ( R.M.S) اما اگر همین برق شهر 220 ولت را با اسیلوسکوپ اندازه گیری کنید می شود310 ولت. !!! آزمایش کنید اگر درست نبود گزارش کنید. !!!
                            علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                            نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X