اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کاهش سرعت میکرو در محیط صنعتی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کاهش سرعت میکرو در محیط صنعتی

سلام دوستان
    مدتیه که دارم با میکروی LPC1788 که با یک ال سی دی رنگی 7 اینچ و تاچ کوپل شده کنترلری برای یک سیستم صنعتی می سازم
    برای راه اندازی ال سی دی از emwin استفاده کردم. RTX هم سیستم عاملمه.
    مشکلی که هست اینه که میکرو توی محیطی که برنامه نویسی میکنم ساعت ها هم روشن باشه بدون مشکل کار میکنه. اما وقتی توی محیط صنعتی نصب میکنم بعد از یه مدت سرعت پردازشش کم میشه!!!!!!!!!!! یعنی مثلا تاچ رو باید مدت بیشتری فشار داد تا میکرو متوجه بشه.

مشکلات زیادی بود مثه داغ کردن میکرو!!!! که با گذاشتن هیت سینک حل کردم. نویز رو با شیلد کردن کل تابلو کاهش دادم و کل ورودی و خروجی ها که از اول ایزوله بود. همه اینا تاثیر گذار بود اما بازم بعد از اینکه با دستگاه کمی کار میشه سرعت سیستم کاهش پیدا میکنه.

کسی تجربه منو داشته که بتونه کمک کنه؟

خیلی ممنون از توجهتون
    اسير ظلمتم اي ماه ، کجا مانده اي ؟

من به اعتبار تو فانوس نياورده ام ...

پاسخ : کاهش سرعت میکرو در محیط صنعتی

نوشته اصلی توسط msadeghy.1371
    سلام دوستان
    مدتیه که دارم با میکروی LPC1788 که با یک ال سی دی رنگی 7 اینچ و تاچ کوپل شده کنترلری برای یک سیستم صنعتی می سازم
    برای راه اندازی ال سی دی از emwin استفاده کردم. RTX هم سیستم عاملمه.
    مشکلی که هست اینه که میکرو توی محیطی که برنامه نویسی میکنم ساعت ها هم روشن باشه بدون مشکل کار میکنه. اما وقتی توی محیط صنعتی نصب میکنم بعد از یه مدت سرعت پردازشش کم میشه!!!!!!!!!!! یعنی مثلا تاچ رو باید مدت بیشتری فشار داد تا میکرو متوجه بشه.

مشکلات زیادی بود مثه داغ کردن میکرو!!!! که با گذاشتن هیت سینک حل کردم. نویز رو با شیلد کردن کل تابلو کاهش دادم و کل ورودی و خروجی ها که از اول ایزوله بود. همه اینا تاثیر گذار بود اما بازم بعد از اینکه با دستگاه کمی کار میشه سرعت سیستم کاهش پیدا میکنه.

کسی تجربه منو داشته که بتونه کمک کنه؟

خیلی ممنون از توجهتون
    احتمالا از طراحی برد pcb تون است در طراحی یک برد صنعتی خیلی چیزا باید رعایت بشه که کار هرکسی نیست و فنون مخصوص به خودشو داره!! :read:
    :read: :read:
    قنديل، تنديس قطره هايي است كه تسليم جاذبه زمين نشدند. "چگوآرا"

دیدگاه

میکروهای ARMآ‌ اگه کلاک ورودیشون رو از دست بدن به کلاک داخلی سوئیچ میکنند(که سرعت هم کاهش پیدا میکنه). ممکنه ایراد از اسیلاتور شما باشه

دیدگاه

با تشکر از پاسخ دوستان

برد کاملا صنعتی طراحی شده. و مشکل فقط از یک برد نیست که بگیم اسیلاتور مشکل داره. بردهای آماده و دو تا از بردای طراحی خودم این مشکل رو پیدا کردن.

بیشتر از 60 تا از پایه های میکرو از در تابلو برق به داخل تابلو برق رفتن و اونجا ایزوله شدن. با اینکه تابلو به پتانسیل منفی وصل شده فکر میکنم باز مقداری نویز روی این پایه ها میفته. در طرح بعدی پایه ها بلافاصله پس از خروج از تابلو ایزوله خواهند شد. نتیجه رو اعلام میکنم که دوستان استفاده کنن.

دیدگاه

ارت رو ببینید درست هست یا نه
          و این که از ازت ابزار دقیق (اگر جدار نبود همون ارت) یه سیم به گراند مدار خودتون ببندید

دیدگاه

شما باید بررسی کنید که آیا این کاهش سرعت تنها مربوط به عملکرد تاچ است و یا در سایر موارد هم همین کاهش سرعت اتفاق می افتد. مثلا اگر یک LED را از طریق وقفه با اولویت بالاتر بصورت چشمک زن تنظیم کنید، آیا در شرایط کاهش سرعت فرکانس چشمک زدن آن کم می شود یا نه که پاسخ مثبت و منفی به این سوال دو مسیر متفاوت را برای رسیدن به علت اشکال ایجاب می کند.
            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

ساختار نرم افزار و رسیدگی به وظایف و وقفه ها در عملکرد سیستم بسیار تأثیرگذاره...
              ممکنه مشکل از وقفه ها و تأخیر در زمان فراخوانی و اولویت ها و اینجور بحث ها باشه. طبق تجربه بنده استفاده از کدهای نوشته شده توسط دیگران بعضی وقتا منجر به مشکل ها میشه.
              بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

سلام دوستان
                خیلی ممنون از جواباتون
                کاهش سرعت کلا در عملکرد میکرو اتفاق میفته. وقفه ها و سایر روتین ها با سرعت کمتری اجرا میشن. ارت ابزار دقیق موجود نیست اما باقطع اتصال ارت سرعت تقریبا یک دهم میشه و سیستم ناپایدار میشه. با اتصال ارت سرعت خیلی بهتر شده و سیستم ناپایدار نمیشه اما باز کمی سرعت کمتر از محیط آزمایشگاه است. من خیلی احتمال میدم با انتقال برد ایزولاسیون به داخل جعبه ال سی دی و کوتاه شدن مسیر غیر ایزوله مشکل کامل مرتفع بشه. ان شالله تست کردم خبر میکنم.

خیلی ممنون

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                  اگه دیدی قسمت سمت چپ و بالای تاچ بیشتر مشکل داره این نشون میده که مشکل تغذیه داری
                  مخصوصا روی درایور تاچت نویزی شده و با خازن گذاری و ارتینگ مناسب و فریت بید مشکلت حل میشه
                  از قطعات شرکت Wurth Electronic برای طراجی های بر اساس EMC استفاده کن
                  ممکنه توی برنامه رم میگیری و آزاد نمیکنی که باعث کندی میشه مثلا از صفحه ای خارج شدی و اون صفحه رو کامل نبستی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X