اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی برای تعمیر و راه اندازی آمپلی فایر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی برای تعمیر و راه اندازی آمپلی فایر

سلام

این آمپلی را قراره تعمیر کنم اما به مشکل خوردم دوستان لطفا راهنمایی کنند :

همین طور که تو تصویر مشخصه دو کاناله است(امیدوارم اصطلاح درست به کار برده باشم) بالایی که سالمه

پایینی روی برد 3فیوز سوخته بود( تو تصویر درش آوردم)

برد 4تا قابلمه ای mje15025بود که 2تا سوخته بود عوض کردم
    برد 1تا خازن خروجی که با فلش نشون دادم 22میکرو 100ولت پکیده بود که عوض شد

حالا دوباره که زدم به ترانس دستگاه همون فیوز سوخت و دوباره ترانزیستورهای برد 2سوخت دونه ای 12تومن trخریده بودم :angry: (البته هنوز بازش نکردم ببینم یکی سوخت یا بیشتر)

قبل از زدن به برق بقیه ترانزیستورهای برد 1را تست کردم +برد 2 مشکلی نداشت دیگه عقبلم به جایی قد نمیده

امکان اینکه برد قبلا دست کاری شده باشه هست پس اگر جایی نکته مشکوکی به نظرتون میرسه ممنون میشوم ذکر کنید

کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

پاسخ : راهنمایی برای تعمیر و راه اندازی آمپ&#1604

درود میشه از پشتشم عکس بگذارید و اینکه وقتی برای بار دوم وصلش کردید زیر بار بود یا نه ...مقاومت هاتون بیشترش شون سیاه شده بهتره اونا رو هم یه تستی بکنید دنبال یه اتصال کوتاه بگردید حالا میتونه یه قطعه باشه... شاید هم قلع ها جداشده باشند... اون کسی که میگید قطعه ای رو سرخود عوض نکرده میتونید با مقایسه دو مدار بفهمید

موفق باشید
    [img width=176 height=100]http://s6.picofile.com/file/8219555100/y1n8mde2ggfr.gif[/img]

http://s6.picofile.com/file/8249184400/yas_and_aligator.mp3.html
    -----------------------------------------------------------------------

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی برای تعمیر و راه اندازی آمپلی فایر

با سلام
      نگفتید مارک دستگاه چیه ولی از برد آمپلی فایرش احتمال میدم چنگ باشه.
      قبل از هر کاری می بایست یک لامپ 100 وات رشته ای رو با برق دستگاه سری می کردی که این قد خسارت نبینی. این نکته رو در نظر داشته باش که برای تست بعدی این کارو انجام بدی.
      اولین قدم اینه که ترانزیستور های خروجی (mj15024) رو از مدار خارج کنی. سپس لامپ 100 وات رو با برق ورودی ترانس سری کن و دستگاه رو به برق بزن .اگر لامپ روشن شد دستگاه رو سریع از برق بکش
      نکته : وقتی دستگاه رو به برق می زنی یه لحظه لامپ روشن میشه و اگر برد آمپلی فایر سالم باشه لامپ سریع خاموش میشه و دلیلشم پر شدن آنی خازن های تغذیه هست .اگر دیدی روشن موند سریع دستگاهو از برق بکش

این کارو انجام بده و نتیجه رو گزارش کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Milad Rasuli
        درود میشه از پشتشم عکس بگذارید و اینکه وقتی برای بار دوم وصلش کردید زیر بار بود یا نه ...مقاومت هاتون بیشترش شون سیاه شده بهتره اونا رو هم یه تستی بکنید دنبال یه اتصال کوتاه بگردید حالا میتونه یه قطعه باشه... شاید هم قلع ها جداشده باشند... اون کسی که میگید قطعه ای رو سرخود عوض نکرده میتونید با مقایسه دو مدار بفهمید

موفق باشید
        از پشت بردها یا کلا شاسی؟؟؟؟؟پشت شاسی که فقط 4تا trزده بیرون همون قابلمه ای ها قلع مردگی و مقاوتهای تغییر رنگ داده چک شد مشکلی نداشت قلع مردگی را چک کردم خوب بود دقیقا همین فرد کار را خراب کرده که توضیح میدهم

ممنون @};-
        نوشته اصلی توسط mohammad1365
        با سلام
        نگفتید مارک دستگاه چیه ولی از برد آمپلی فایرش احتمال میدم چنگ باشه.
        قبل از هر کاری می بایست یک لامپ 100 وات رشته ای رو با برق دستگاه سری می کردی که این قد خسارت نبینی. این نکته رو در نظر داشته باش که برای تست بعدی این کارو انجام بدی.
        اولین قدم اینه که ترانزیستور های خروجی (mj15024) رو از مدار خارج کنی. سپس لامپ 100 وات رو با برق ورودی ترانس سری کن و دستگاه رو به برق بزن .اگر لامپ روشن شد دستگاه رو سریع از برق بکش
        نکته : وقتی دستگاه رو به برق می زنی یه لحظه لامپ روشن میشه و اگر برد آمپلی فایر سالم باشه لامپ سریع خاموش میشه و دلیلشم پر شدن آنی خازن های تغذیه هست .اگر دیدی روشن موند سریع دستگاهو از برق بکش

این کارو انجام بده و نتیجه رو گزارش کن
        بله دقیقا چنگ هست اکو مسجدی

واقعا این فراموشی لامپ 100چیز بدیه یک بارم ماسفت اومده تو صورتم برام درس نمیشه :angry:

لامپ روشن شد و خاموش شد و صدای تق رله هم اومد (همون سمت که درسته هم بعد که میزدیم به برق چند ثانیه بعد صدای تق رله می اومد فکر کنم مال محافظ بلندگو باشه که همه چیز اوکی باشه وصلش می کنه.
        ممنون @};-

خوب بیاییم سر شیرین کاری مهندس قبلی و یک سوال:
        اول از همه الان که اومدم 15024ها را در بیارم دیدم مهندس قبلی اومده بود 15025ها را با 15024ها جا به جا زده بود منم دقت نکردم همین طور زدم الان اون برد سالم را نگاه کردم تازه فهمیدم :angry:
        حالا ترانزیستور ندارم تست کنم باید عصر برم بخرم بیام تست کنم اطلاع میدم که درست شد یا نه دوستان اگر نظری دارند لطفا عنوان کنند.

سوال:
        برد (تغذیه )3تو دوتا آمپ دقیقا مشابه به غیر از اون مقاومت که با فلش نشون دادم تو آمپ سالم 46مگا اهمه(زرد آبی آبی)!!!تو آمپ خراب 10اهم از لحیمش نمی خورد عوض شده یا دستکاری مهندس قبلی باشه(شاید هم من اشتباه می کنم و دستکاری شده) نظر دوستان چیه این طبیعه باید همین طور باشه ؟؟؟؟؟
        ولتر

دیدگاه

سلام
          اون مقاومت رو برد پروتکشن رو فعلا" باهاش کاری نداشته باشید.

ببینید شما باید برد آمپلی فایر سالم رو از مدار خارج کنید تا لامپ رفتار درست رو نشون بده. الان وقتی برد آمپلیفایر معیوب رو به تنهایی تست می کنید آیا لامپ روشن می شود ؟؟ ( با توجه به اینکه گفته بودم ترانزیستور های خروجی رو از مدار خارج کن )

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
            سلام
            اون مقاومت رو برد پروتکشن رو فعلا" باهاش کاری نداشته باشید.

ببینید شما باید برد آمپلی فایر سالم رو از مدار خارج کنید تا لامپ رفتار درست رو نشون بده. الان وقتی برد آمپلیفایر معیوب رو به تنهایی تست می کنید آیا لامپ روشن می شود ؟؟ ( با توجه به اینکه گفته بودم ترانزیستور های خروجی رو از مدار خارج کن )
            سلام

من فقط 2تا 15024ها را خارج کردم لامپ و سری کردم و تست کردم (برد را کامل باز نکردم) لامپ روشن شد یک ثانیه و خازنها که شارژ شد خاموش شد (مثل دفعه قبل فیوز هم نسوخت رله هم عمل کرد و به نظر بدون عیب اومد)

15024هم خریدم الان بگذارم تو مدار با لامپ سری تست کنم؟
            ممنون @};-
            ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohamad-h
              سلام

من فقط 2تا 15024ها را خارج کردم لامپ و سری کردم و تست کردم (برد را کامل باز نکردم) لامپ روشن شد یک ثانیه و خازنها که شارژ شد خاموش شد (مثل دفعه قبل فیوز هم نسوخت رله هم عمل کرد و به نظر بدون عیب اومد)

15024هم خریدم الان بگذارم تو مدار با لامپ سری تست کنم؟
              ممنون @};-
              سلام
              اگر این طور که می فرمایید یعنی 15024 های سوخته رو خارج کردید و لامپ خاموش شد قاعدتا" تو درایور مشکلی ندارید . می تونید 15024 جدید رو جایگزین کنید فقط برد سالم رو خارج کنید تا تو تست دخیل نباشه. لامپ 100 واتی رو هم سری کنید و دستگاه رو به برق بزنید و اگر لامپ روشن موند سریع از برق بکشید.
              نتایج رو گزارش کنید.
              سپاس

دیدگاه

آقا محمد 15024را جا زدم و کلا سیستم را با لامپ سری تست کردم مشکلی نداشت بدون لامپ هم اوکی شد یک دو سه مشدی هم گفتیم تمام همسایه ها گفتند چه خبر شده :mrgreen:

اما هنوز کلی سوال دارم یکیش همونه که چرا مقاومت یدونه از بردهای پرتکتور 46مگا است ویکی 10اهم با اینکه تمام قطعات این دوتا آمپ کپی شده ؟؟؟؟؟

این آمپ هر کدوم کانالهاش چند وات rmsحدودا میده؟؟؟؟؟؟؟ وقیمت حدودی کل این اکو چنده؟؟؟ (مدل xr1750 است) اینها اصلا تولید میشه؟؟؟؟؟؟؟

چرا ولومهای حجم صدا از حدود 60درصد که بیشتر میشه همان صدای هوم معروف را میده؟؟البته فکر کنم طبیعی باشه چون زیاد این صدا را شنیدم اما دلیل علمیش چی می تونه باشه

یدونه میکسر رو میزی دارم برا تعمیر اون دیگه دل و رودش را ریختند بیرون اصلا جرات نکردم برم سراغش حالا این درست شد باید برم سر وقت اون یکی :twisted:
                ممنون @};-
                ولتر

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : راهنمایی برای تعمیر و راه اندازی آمپلی فایر

آقا محمد 15024را جا زدم و کلا سیستم را با لامپ سری تست کردم مشکلی نداشت بدون لامپ هم اوکی شد یک دو سه مشدی هم گفتیم تمام همسایه ها گفتند چه خبر شده :mrgreen:

اما هنوز کلی سوال دارم یکیش همونه که چرا مقاومت یدونه از بردهای پرتکتور 46مگا است ویکی 10اهم با اینکه تمام قطعات این دوتا آمپ کپی شده ؟؟؟؟؟

این آمپ هر کدوم کانالهاش چند وات rmsحدودا میده؟؟؟؟؟؟؟ وقیمت حدودی کل این اکو چنده؟؟؟ (مدل xr1750 است) اینها اصلا تولید میشه؟؟؟؟؟؟؟

چرا ولومهای حجم صدا از حدود 60درصد که بیشتر میشه همان صدای هوم معروف را میده؟؟البته فکر کنم طبیعی باشه چون زیاد این صدا را شنیدم اما دلیل علمیش چی می تونه باشه

یدونه میکسر رو میزی دارم برا تعمیر اون دیگه دل و رودش را ریختند بیرون اصلا جرات نکردم برم سراغش حالا این درست شد باید برم سر وقت اون یکی :twisted:
                  ممنون @};-
                  بسیار عالی :applause:خوشحال شدم که راه افتاد
                  حالا ون مقاومت روی برد پروتکتور رو که گفتی 46 مگ هست رو یک پایشو بکش بیرون و با اهم متر اندازه بزن چند هست ؟؟؟ حالا همین کارو رو برد سالم انجام بده و نتیجه رو گزارش کن. من تصور می کنم همون 10 اهم صحیح باشه.
                  اگر برات مقدور هست از یکی از برد های پری و پنل دستگاه یک عکس واضح قرار بده .فکر نمی کنم این دستگاه دیگه تولید بشه.
                  سپاس

دیدگاه

به خاطر کمک شما دوستان بود که درست شد

قبلا که به این مقاومت مشکوک بودم کشیدم بیرون و با مولتی متر اندازه گرفتم همین حدود 40مگ بود اون یکی حدود 10اهم رنگ روی مقاومتها هم کاملا وضحه یعنی رنگش نسوخته بود که بگم تغییر رنگ داده جای دوتا برد پروتکتور هم عوض کردم بازم آمپلی خوب کار می کرد آی سی پروتکتور هم ta7317است

راستش پری ها با 3-4تا مفتول سر تا سر به هم وصل شده آمپلی هم امانت می ترسم بازش کنم نویز بگیره تازه بشه مشکل

اما پنل دستگاه اینه:
                    من کلا حدود می خواهم بدونم مثلا 200تومنه 500تومنه یک میلیونه؟؟؟!!بالاخره مشابه اینها که باید باشه درسته؟؟؟

http://uupload.ir/files/3y9n_snc01966.jpg
                    ممنون @};-
                    ولتر

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : راهنمایی برای تعمیر و راه اندازی آمپلی فایر

به خاطر کمک شما دوستان بود که درست شد

قبلا که به این مقاومت مشکوک بودم کشیدم بیرون و با مولتی متر اندازه گرفتم همین حدود 40مگ بود اون یکی حدود 10اهم رنگ روی مقاومتها هم کاملا وضحه یعنی رنگش نسوخته بود که بگم تغییر رنگ داده جای دوتا برد پروتکتور هم عوض کردم بازم آمپلی خوب کار می کرد آی سی پروتکتور هم ta7317است

راستش پری ها با 3-4تا مفتول سر تا سر به هم وصل شده آمپلی هم امانت می ترسم بازش کنم نویز بگیره تازه بشه مشکل

اما پنل دستگاه اینه:
                      من کلا حدود می خواهم بدونم مثلا 200تومنه 500تومنه یک میلیونه؟؟؟!!بالاخره مشابه اینها که باید باشه درسته؟؟؟

http://uupload.ir/files/3y9n_snc01966.jpg
                      ممنون @};-
                      با این مدل دستگاه کار کردم صدای خوبی داره.
                      در مورد مقاومت راستش یادم نیست دقیقا" چقدر هست مقدارش ولی من تصور می کنم همون 10 اهم باشه.حالا با این حال که میگی درست کار میکنه دیگه دست بهش نزن .می تونی به دیا شیت آیسی ta7317 مراجعه کنی و قدار مقاومت رو پیدا کنی.
                      این دستگاه فکر کنم هر کانالش 300 وات باشه .
                      الان این مدل دیگه تولید نمیشه ولی این مدل ها که پنل مشکی دارند ( کلا" سری xr ) فکر می کنم تو ایران تولید می شدند .ولی سری های جدید چنگ (emx) کلا" چینی هستند.قیمت این دستگاهها احتمالا" بالای 1 تومن هست. قصد داری بخری ؟؟

دیدگاه

نه محمد جان قصد خرید ندارم سوالم فقط جنبه اطلاعات عمومی داشت مثل دوتا دوست که تو خیابون سانتافه می بینند یکی به اون یکی میگه می دونی چنده :biggrin:

بهم نخندید بگید 2تا ترانزیستور عوض کرد ادعای کارشناسیش میشه اما به نظر من دستگاه خوبی هست خازنها روبیکون بودند و ترانس حلقوی ورق آلومینیوم زمین شده رو پری ها کشیده شده بود خلاصه سر هم بندی به نظر نمی رسید رو آی سی اکوش هم همین اکو چنگ را نوشته بود فکر کنم اون زمان اختصاصی سفارش چین دادند که بسازند

سپاس @};-
                        ولتر

دیدگاه

سلام دوست عزیز. برای تعمیر آمپلی فایر و تعمیر تمامی تجهیزات صوتی شما می*تونین به وب*سایت آوازک مراجعه کنین.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X