اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

زبان برنامه نویسی آردوینو؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

زبان برنامه نویسی آردوینو؟

سلام

میخواستم از شمایی ک برای آردوینو کد زدید

و

پروژه ب سرانجام رسوندید

راهنمایی بگیرم :question: :arrow:

ک دقیقا زبان برنامه نویسی آردوینو چیه :question:

و اینکه چه نسبتی با زبان c داره :question:

چه تفاوتی با زبان c داره :question:

پشاپیش

متشکرم از پاسخ دقیق و کاملتون.... :smile:

پاسخ : زبان برنامه نویسی آردوینو؟

ُسلام دوست عزیز

نوشته اصلی توسط QICS
    ک دقیقا زبان برنامه نویسی آردوینو چیه :question:
    محیط توسعه ی یکپارچه [color=rgb(37, 37, 37)](IDE)[/color] در آردینو به زبان جاوا نوشته شده است در داخل اسکچ (طرح و یا نقشه : نامی که به فایل اصلی برنامه ی Arduino داده شده است ) از اصول زبان برنامه نویسی Processing پیروی شده است و فایل اصلی زبان برنامه که با پسوند ino در Filing system سیستم عامل شناخته میشود شبیه به زبان Processing میباشد و خود زبان procrssing مشتق شده از زبان جاوا میباشد و Syntax زبان جاوا فوق العاده شبیه به زبان برنامه نویسی Ansi ++C میباشد فایل های کتابخانه ای در آردینو دقیقا شبیه سینتکس زبان برنامه نویسی انسی سی میباشند

نوشته اصلی توسط QICS
    و اینکه چه نسبتی با زبان c داره :question:
    همانطور که گفتم مشتق شده از زبان ++C میباشند و از نظر سینتکس و دستوری و کلمات کلیدی و زرو شده و نوع متغیرها و... بسیار شبیه به هم میباشند و در فایل های کتابخانه ای اردینو دقیقا از سینتکس ++ANSI C پیروی شده است ، مثال عینی و غیر فنی آن را میتونم این طور به شما بگویم : مانند شباهت دستوری و کلامی بین زبانهای فارسی و کردی

نوشته اصلی توسط QICS
    چه تفاوتی با زبان c داره :question:
    تفاوت در فایل اصلی برنامه میباشد که همانطور که اشاره شد چونکه از زبان برنامه نویسی processing تبعیت میکند و ازنظر بلاک بندی برنامه از دو بلاک اصلی بنام های void setup() برای پیکربندی و void loop() برای نقطه شروع برنامه در نظر گرفته شده است که از این نظر بسیار متفاوت با جاوا و انسی سی پلاس پلاس میباشند.
    وهمانطور که میدانید در جاوا و سی پلاس پلاس برنامه اصلی در قالب یک کلاس اصلی و نقطه شروع برنامه در تابه void main() میباشد و کلیه پیکربندی ها و تعریف متغیرها برنامه هم در داخل بلاک اصلی کلاس برنامه صورت میپذرید
    You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

دیدگاه

ممنون

از اینکه وقت گذاشتید...

ی سوال

اگر کسی c کدویژن کار کرده باشه

این c آردوینو چه تفاوتی میکنه با کدویژن ....

و برای یاد گرفتن زبان برنامه نویسش از کجا باید شروع کرد

با الگو برداری از سمپل ها ؟

یا شما راه دیگه ای رو پیشنهاد میکنید...

دیدگاه

خواهش میکنم
        ببنید c کد ویژن با c استاندارد در مواردی بسیاری کمی اختلاف دارند که این اختلاف بر میگرده به موضوع سلیقه طراح و شرکت سازنده ای که شرکت معظم HP info Tech ترجیح داده که برای Parser پارسری که تعریف کرده چگونه رفتار کنه مثلا در سی انسی کار با بیت ها از طریق شیفت به چپ و راست و ... میباشد اما در کدویژن کارکردن با بیت از طریق مقدار مستقیم به آدرس دهی رجیسترها
        همانطور که گفتم در این موارد بر میگرده به سلیقه شرکت و برنامه نویس کامپایلر اما دراصول کلی و چارچوپ باید از Syntax استاندارد شده ی C استفاده کنند
        c آردینو هم در Sketch برنامه اصلی در موارد که در پست قبل به آن اشاره کردم مثل بلاک های setup و loop و پیکربندی پورت ها از نظر ورودی و خروجی که بادستور PinMode
        و قرار گرفتن وضعیت خروجی پین digitalWrite
        در بقیه موارد مانند دستورات شرطی ، انتساب ها ، تعریف متغیرها ، حلقه های تکرار ، تعریف روتین ها و توابع و ... یکی میباشند
        نوشته اصلی توسط QICS
        و برای یاد گرفتن زبان برنامه نویسش از کجا باید شروع کرد

با الگو برداری از سمپل ها ؟

یا شما راه دیگه ای رو پیشنهاد میکنید...

من به عنوانی کسی که کامپیوتر خوندم بهترین روش برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید رو همون الگوبرداری از سمپل و تحلیل کد های نمونه و برنامه های دیگران میدونم اما این برای کسی که کامپیوتر خونده و درسایی مثل زبان های برنامه سازی 1 و 2 ، نظریه زبان ها و ماشین ها ، کامپایلر، زبان های برنامه سازی و ... خونده بهترین روش و سریع ترین روش میباشد البته برای شما که هم با کد ویژن آشنایی دارید هم میتونه مفید واقع بشه و سریع، امیدوارم...
        میتونید با مراجه به سایت های آموزشی آردینو و آشنایی با دستورات اولیه و محیط برنامه نویسی و بردتوسعه خیلی زود درآردینو پیشرفت کنید من خودم به تمام کسانی که می خوان میکروکنترلرو شروع کنند آردینو رو پیشنهاد میکنم واقعا خوبه و دردسرهای بردهای طراحی شده از طریق خودمون مبتنی بر میکرو AVR رو ندارند
        You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

دیدگاه

سلام
          آیا برنامه ای را که به زبان C , و با CODEVISION نوشته شده را میتوانیم به راحتی روی آردینو آپلود کنیم و بی اشگال کار کند؟
          اگه میشه راه حل خاصی دارد؟
          ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حمید حمید نمایش پست ها
            سلام
            آیا برنامه ای را که به زبان C , و با CODEVISION نوشته شده را میتوانیم به راحتی روی آردینو آپلود کنیم و بی اشگال کار کند؟
            اگه میشه راه حل خاصی دارد؟
            ممنون
            سلام
            برد آردوینو چیزی نیست جز یک میکروکنترلر معمولا از نوع AVR یا ARM که یک سری چیزهای دیگه بهش متصل کردن که برای کار باهاش ضروری اند. شما میتونید به زبان C، بیسیک، اسمبلی یا هرچی که میشه باهاش برای اون میکروکنترلر کد نویسی کرد، برنامه بنویسید و روش اپلود کنید. فقط باید حواستون به بعضی نکات باشه که دوستان شاید بهتر بدونن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X