اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چگونگی پدیت بهpcbدر dxp.6.0.0.5؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چگونگی پدیت بهpcbدر dxp.6.0.0.5؟

لطفاً هرچه زود ترررررررر کمکم کنین من یه شماتیک کشیدم و نمی دونم کجا می شه گزینه پدیت به pcb لطفاً کمکم کنید

ممنون می شم :angry:

پاسخ : چگونگی پدیت بهpcbدر dxp.6.0.0.5؟

علت اینکه اون گزینه نمیاد بخاطر اینه که شما فقط یک شماتیک کشیدی
    باید اول یک PCB Project از قسمت NEW درست بکنی بعد روش دکمه راست میزنی می گی Add Existing بعد شماتیکت رو آدرس میدی (بهش اضافه میکنی)
    بعد یک پی سی بی درست میکنی، می تونی از PCB Wizard استفاده بکنی. بعد که سیو کردی، اونی که خواستی رو از ِDesign پیدا میکنی

شهریار
    Circuit Designers Choose Different Horses For Different Courses!

دیدگاه

سلام دوستان

ببین عزیز و لی این ارور رو میده که من عکسش رو پ کردم:http://rapidshare.com/files/134710616/untitled.bmp.html

ممنون می شم کمکم کنی

دیدگاه

مهندس اول پی سی بیت رو save کن، تو همون زیر شاخه پروجکت. درست میشه
        سعی کن تمام فایل های یک پروژه رو در یک فولدر سیو کنی

شهریار

دیدگاه

سلام ،سلام :wow:

سلام حالتون خوبه

ممنون من پدیت به pcbش کردم و اتو روت هم کردم حالا میتونم پیرینت بگیرم برای طرف مسی یا هنوز کارداره

بای

دیدگاه

باید مطمئن بشی که یکسری مسائل رو رعایت کرده باشی
            اول از همه اینکه اتوروت بدون مشکل روت کرده یا نه، چون معمولا اگر تنظیمات اتوروت درست نباشه، چند تا ترک رو از روی هم رد میکنه. جهت اطمینان از این موضوع باید گزینه Design Rule Check رو اجرا یکنی، و هیچ Error ی نداشته باشی.
            دوم: اندازه ترک ها رو با اندازه کافی ضخیم گرفته باشی. یک سایز نرمال چیزی در حدود 28mil هست. البته من در دستگاه Imperial میگم. یعنی 28mil Inch
            برای جریان های بالا باید این مقدار رو بیشتر بکنی. مثلا 2 آمپر 50 mil کافیه
            در دستگاه های پیشرفته تا 8mil هم میزنن. من شخصا تا 12mil هم زدم ولی تا مجبور نشدی اینکار رو نکن. من خیلی ها رو دیدم که همه بور رو با یک سایز میزنن، اونم باریکترین سایز، این مساله باعث میشه که یکسری از ترک ها وصل نباشه و حتی یکسری از پد ها در موقع سوراخ کاری ترک بردارن و شما اصلا متوجه نشی و بری سرکار. آخرم مشکل رو می ندازی تقصیر نویز :rolleyes: جاهایی که فضا داری ضخامت ترک ها رو زیاد بگیر، اینجوری بورد زیباتر هم میشه.

سوم: مطمئن شو که طرف سازنده، پس و پیش برات نزنه.
            یعنی اینکه شما از این طرف پرینت میکنی، سازنده متوجه نیست، همون طرف رو سمت مسی پیاده میکنه. برای جلوگیری از این حالت میتونی یک نوشته بندازی، و گزینه Mirror رو علامت بزنی تا انگار بیافته اون طرف بورد.
            در حالت کلی، در DXP وقتی شما داری به بورد نگاه میکنی، همیشه داری از طرف سمت قطعات نگاه میکنی
            توضیح این مطلب یکمی سخته، یکدونه که بزنی، همرو متوجه میشی

HTH - SHahriar

دیدگاه

سوم: مطمئن شو که طرف سازنده، پس و پیش برات نزنه.
              یعنی اینکه شما از این طرف پرینت میکنی، سازنده متوجه نیست، همون طرف رو سمت مسی پیاده میکنه. برای جلوگیری از این حالت میتونی یک نوشته بندازی، و گزینه Mirror رو علامت بزنی تا انگار بیافته اون طرف بورد.

ببین آقا شهریار من قبلاً کار کردم و دیدم که اگه ان طوری بشه بایدبرای مثالic رواز اون طرف غیر مثی فیبر ببندیم حالا چجوری یه نوشته بندازم

بعدهمdesine rule chek کجاست که من بزنمش

یه سوال دیگه هم اینه که از کجا تمام روت هارو به28milتغییر بدم

ممنون

دیدگاه

حالا چجوری یه نوشته بندازم
                در محیط پس سی بی به منو Place ---> String

desine rule chek
                در محیط پی سی بی Tool ---> اولین گزینه

از کجا تمام روت هارو به28milتغییر بدم
                از منوDesign----> Rules رو لنتخاب کن در اینجا می تونی تمام قوانین رو ست بکنی. برای عرض ترک ها از قسمت سمت چپ روی گزینه Width راست کلیک، New Rule رو انتخاب میکنی و مینیمم، ماکزیمم و حالت ایده آل رو برای عرض ترک ها بهش میدی
                در حین کشیدن ترک ها هم مو قعی که ترک در حال کشیده شدن هست می تونی دکمه تب رو بزنی و عرض رو مشخص یکنی

در ضمن در خود زیر شاخه پروتل یک فایلی هست که پروسه یک پروژه رو کامل توضیح داده

شهریار

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X