اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

داغ شدن ال ای دی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

داغ شدن ال ای دی

سلام من ال ای دی کاهی اچ جی قرمز گرفتم و 5تایی بستم اول با مقاومت 150بستم بعد با مقاومت 180و بعد با 220 در تمام صورتها ال ای دی ها داغ میکنه لطفا راهنمایی کنید.

پاسخ : داغ شدن ال ای دی

نوشته اصلی توسط gharigh
    سلام من ال ای دی کاهی اچ جی قرمز گرفتم و 5تایی بستم اول با مقاومت 150بستم بعد با مقاومت 180و بعد با 220 در تمام صورتها ال ای دی ها داغ میکنه لطفا راهنمایی کنید.
    سلام و درود
    منبع تغذیه شما چی هست؟ آداپنور؟ اگر آداپتور هست نوع سوییچینگ یا نوع ترانسی؟
    منبع تغذیه چند ولت استفاده می کنید؟

همچنین وقتی که منبع تغذیه به مدار وصل نیست ولتاژ اون رو اندازه گیری کنید و مقدارش رو بنویسید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gharigh
      ال ای دی چند وات؟
      آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

از پاور کامپیوتر استفاده کردم ولتاژ 12:27 دو سرش و هم از آداپتور 12ولت 3آمپر البته کل ال ایدی ها 573عذ هست که من واسه دیدن میزان نور فقط 30عدد ال ای دی رو روشن کردم و دیدم داغ میشه ال ای دی 2-2.2 دلت هست.الان با مقاومت 270 تست کردم 6تا دسته رو حرارتش زیاد محسوس نشد ولی جریان 8/7میلی آمپر عبور میکرد که نورش یه مقدار کمه.
        الان دستهای 5تایی بستم
        اگه دستها رو 3تایی با مقاومت 560
        یا 6تایی با یک مقاومت کوچک ببندم آیا بهتر میشه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gharigh
          از پاور کامپیوتر استفاده کردم ولتاژ 12:27 دو سرش و هم از آداپتور 12ولت 3آمپر البته کل ال ایدی ها 573عذ هست که من واسه دیدن میزان نور فقط 30عدد ال ای دی رو روشن کردم و دیدم داغ میشه ال ای دی 2-2.2 دلت هست.الان با مقاومت 270 تست کردم 6تا دسته رو حرارتش زیاد محسوس نشد ولی جریان 8/7میلی آمپر عبور میکرد که نورش یه مقدار کمه.
          الان دستهای 5تایی بستم
          اگه دستها رو 3تایی با مقاومت 560
          یا 6تایی با یک مقاومت کوچک ببندم آیا بهتر میشه ؟
          ُسلام و درود
          چون که ولتاژ دیود نوری شما 2 ولت هست پس باید دسته های شش تایی بسازی.

برای اینکه مقاومت مناسب رو هم پیدا کنی یک مولتی ترن یا پتانسیومتر یا ولوم، 1 کیلو اهم رو به دسته ی شش تایی که ساختی وصل کن و اون قدر بچرخون تا به مقدار نور دهی مورد نیاز برسی. بعد بزار چند دقیقه روشن باشه و ببین دمای دیودهای نوری چقدر هست، اگر مناسب بود با مولتی متر مقدار مقاومت اون مولتی ترن رو اندازه بگیر و یک مقاومت نزدیک به اون رو بزار.
          مثلا اگر مقاومت مولتی ترن رو اندازه گرفتی و نوشته بود 521 شما بهتره از یک مقاومت نزدیک به همین مقدار و یا اگر پیدا نشد مقاومت یک مقدار بیشتر مثلا 560 اهم بزاری.

دیدگاه

اگر به صودت تعوری حساب کنیم دسته 5 تایی با فرض 10میلی آمپر مقاومت 200 اهم لازمه ولی من 220 گذاشتم داغ میشد.من قبلا تابلو ساختم ولی به این مشکل بر نخوردم با پتاسیومتر 500اهم تست کردم مقاومت 245اهم نشون داد و من 270گذاشتم ولی بازم عادی نیست.هم جریان کمه هم حرارت کمی تولیدمیکنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X