ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    2015/05/05
    5
    0

داغ شدن ال اي دي

سلام من ال اي دي کاهي اچ جي قرمز گرفتم و 5تايي بستم اول با مقاومت 150بستم بعد با مقاومت 180و بعد با 220 در تمام صورتها ال اي دي ها داغ ميکنه لطفا راهنمايي کنيد.
    2014/10/05
    1,546
    1,088

پاسخ : داغ شدن ال اي دي

نقل قول نوشته اصلی توسط gharigh
    سلام من ال اي دي کاهي اچ جي قرمز گرفتم و 5تايي بستم اول با مقاومت 150بستم بعد با مقاومت 180و بعد با 220 در تمام صورتها ال اي دي ها داغ ميکنه لطفا راهنمايي کنيد.
    سلام و درود
    منبع تغذیه شما چی هست؟ آداپنور؟ اگر آداپتور هست نوع سوییچینگ یا نوع ترانسی؟
    منبع تغذیه چند ولت استفاده می کنید؟

همچنین وقتی که منبع تغذیه به مدار وصل نیست ولتاژ اون رو اندازه گیری کنید و مقدارش رو بنویسید.
    2014/06/03
    808
    37

ال ای دی چند وات؟
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟
    2015/05/05
    5
    0

از پاور کامپيوتر استفاده کردم ولتاژ 12:27 دو سرش و هم از آداپتور 12ولت 3آمپر البته کل ال ايدي ها 573عذ هست که من واسه ديدن ميزان نور فقط 30عدد ال اي دي رو روشن کردم و ديدم داغ ميشه ال اي دي 2-2.2 دلت هست.الان با مقاومت 270 تست کردم 6تا دسته رو حرارتش زياد محسوس نشد ولي جريان 8/7ميلي آمپر عبور ميکرد که نورش يه مقدار کمه.
    الان دستهاي 5تايي بستم
    اگه دستها رو 3تايي با مقاومت 560
    يا 6تايي با يک مقاومت کوچک ببندم آيا بهتر ميشه ؟
    2014/10/05
    1,546
    1,088

از پاور کامپيوتر استفاده کردم ولتاژ 12:27 دو سرش و هم از آداپتور 12ولت 3آمپر البته کل ال ايدي ها 573عذ هست که من واسه ديدن ميزان نور فقط 30عدد ال اي دي رو روشن کردم و ديدم داغ ميشه ال اي دي 2-2.2 دلت هست.الان با مقاومت 270 تست کردم 6تا دسته رو حرارتش زياد محسوس نشد ولي جريان 8/7ميلي آمپر عبور ميکرد که نورش يه مقدار کمه.
    الان دستهاي 5تايي بستم
    اگه دستها رو 3تايي با مقاومت 560
    يا 6تايي با يک مقاومت کوچک ببندم آيا بهتر ميشه ؟
    ُسلام و درود
    چون که ولتاژ دیود نوری شما 2 ولت هست پس باید دسته های شش تایی بسازی.

برای اینکه مقاومت مناسب رو هم پیدا کنی یک مولتی ترن یا پتانسیومتر یا ولوم، 1 کیلو اهم رو به دسته ی شش تایی که ساختی وصل کن و اون قدر بچرخون تا به مقدار نور دهی مورد نیاز برسی. بعد بزار چند دقیقه روشن باشه و ببین دمای دیودهای نوری چقدر هست، اگر مناسب بود با مولتی متر مقدار مقاومت اون مولتی ترن رو اندازه بگیر و یک مقاومت نزدیک به اون رو بزار.
    مثلا اگر مقاومت مولتی ترن رو اندازه گرفتی و نوشته بود 521 شما بهتره از یک مقاومت نزدیک به همین مقدار و یا اگر پیدا نشد مقاومت یک مقدار بیشتر مثلا 560 اهم بزاری.
    2015/05/05
    5
    0

اگر به صودت تعوري حساب کنيم دسته 5 تايي با فرض 10ميلي آمپر مقاومت 200 اهم لازمه ولي من 220 گذاشتم داغ ميشد.من قبلا تابلو ساختم ولي به اين مشکل بر نخوردم با پتاسيومتر 500اهم تست کردم مقاومت 245اهم نشون داد و من 270گذاشتم ولي بازم عادي نيست.هم جريان کمه هم حرارت کمي توليدميکنه.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)