اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ماهیت این نوپیز چیه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ماهیت این نوپیز چیه

با درود خسته نباشید
    مداری دارم که وقتی موتور ۳ فاز روشن میشه شروع به هنگ کردن میکنه ولی با باطری این مشکل نداره
    این نوپیز چه نوپیزیه
    روی برق چه نووپیزی با چه دامنه ای احتمال زیاد میندازه
    سر راه برق ورودی آدابتور سوپیچینگ نوپیز فیلتر خریدم انداختم مشکل حل نشد
    راه حل چیه ؟؟؟
    مداری برای حذف اون سراغ دارید
    منبع تغذیه خود مدار از یک lm2576 استفاده کردم و سر راه تغذیه تمام قطعات انواع خازن گزاشتم

پاسخ : ماهیت این نوپیز چیه

سلام
    ولتاژ تغذیه مدار رو همون لحظه روشن شدن موتور سه فاز دقیق چک کنید با یه ولت متر دیجیتال ببینید یه لحظه افت ولتاژ ندارید؟
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

خازن ورودی خیلی بالاست
      ۲۲۰ میکرو فاراد که خود مدار بیشتر از ۳۰۰ میلی نمیکشه ولی خوب چک میکنم ممنون

دیدگاه

کیفیت ولتاژ باطری تقریبا با چیزی قابل مقایسه نیست به نظر من رگلاتور ترانزیستوری بتونه مشکلتون را حل کنه ولی در هر صورت باید دقیق تر توضیح بدید که ارتباط بین این وسیله ها چه جوریه

مثلا اگر روی کاغذ بکشید سیم بندی بین دستگاها بهتر بشه راهنمایی کرد
        --------------------------- --------------------------

دیدگاه

ممنون
          از ۳ تا فاز توسط ترانس CT نمونه برداری میکنم و ولتاژ و ترتیب درست بودن R - S - T چک میکنم
          اگه درست بود موتور استارت میکنه
          فقط ارتباط بین برق موتور و دستگاه آدابتوره که اگه تغذیه قطع کنم از باطری استفاده کنم مشکل حله ولی مشکل آدابتوره که وقتی موتور استارت میکنه
          دستگاه انگار جن لخت دیده همه چیزش به هم میریزه
          اگه از تغذیه صنعتی مخصوص PLC ها استفاده کنم مخصوصا مارک زیمنس این مشکل ندارم ولی ۱۵۰ تومن هزینشه

دیدگاه

اون برد که میگید با چند ولت کار میکنه و چقدر جریان نیاز داره

و همچنین اداپتور چند ولت هست و چند امپر

طبیعی هست که وقتی موتور استارت کنه امپر میکشه و ولتاژ میاد پایین به همین صورت وقتی ولتاژ بیاد پایین ثانویه اداپتور هم میاد پایین

اندازه گیری کنید ولتاژ اون برد را هنگام استارت موتور

بدون شک روی برد هنگام استارت افت ولتاژ باید صورت بگیره و همین باعث مشکل میشه
            --------------------------- --------------------------

دیدگاه

در حضور اساتید بهتره من نظر ندم اما احتمال زیاد کلا تغذیه را خطی کنید مشکل حل میشه(اگر مشکل نویز باشه) یا اگر ولتاژ خروجی تغذیه کمه از این خازن باتری ها تو خروجی قرار دهید (اگر افت ولتاژ مشکل سازه)

http://merqc.com/products/view/3938
              کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
              ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط S S
                خازن ورودی خیلی بالاست
                ۲۲۰ میکرو فاراد که خود مدار بیشتر از ۳۰۰ میلی نمیکشه ولی خوب چک میکنم ممنون
                اگر صرفاً هنگام استارت موتور مدار مشکل پیدا می کند صد در صد تغذیه افت پیدا می کند
                بصورت حدودی هر 1000 میکرو فاراد خازن قابلیت جریان دهی حدود 1 آمپر را در فیلترهای یکسوسازی دارد
                خازن 220 میکرو فاراد برای جریان کشی 0.3 آمپر کم است بهتر است 1000 میکرو فاراد استفاده کنید
                منبع تغذیه سوئیچینگی که استفاده کرده اید ورودی یونیورسال دارد ؟ (بازه 100 تا 240 ولت )

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X