اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کم کردن جریان باتری ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کم کردن جریان باتری ماشین

سلام.
    من یه دستگاهی دارم که با ولتاژ حداکثر 15 ولت و جریان حداکثر 20 آمپر کار میکنه حالا اگه بخوام اینرو با باتری ماشین راه بندازم چکار باید بکنم که جریان بالای باتری به دستگاه آسیب نرسونه؟ ممنون میشم زودتر جواب بدید.

پاسخ : کم کردن جریان باتری ماشین

نوشته اصلی توسط maziyary
    سلام.
    من یه دستگاهی دارم که با ولتاژ حداکثر 15 ولت و جریان حداکثر 20 آمپر کار میکنه حالا اگه بخوام اینرو با باتری ماشین راه بندازم چکار باید بکنم که جریان بالای باتری به دستگاه آسیب نرسونه؟ ممنون میشم زودتر جواب بدید.
    با سلام

دقیقا مشخص نفرمودید که این دستگاه چیه ؟؟! احتمالا باید یه سیستم صوتی باشه ، نمیدونم ، ولی با این توصیفی که از مشخصات دستگاه فرمودید ، اگر دستگاه شما با 15 ولت باید روشن شده و درست کار کنه ، پس باتری ماشین نمیتونه در این مورد به درد بخوره ( ولتاژ باطری در صورتی که شارژش کامل باشه و مصرف کننده ای بهش وصل نباشه ، حدود 14.3 تا 14.7 ولت است ) و ممکنه یه سری از قسمتهای دستگاه درست عمل نکنه ، ولی اگر دستگاه شما با کمتر از 15 ولت هم کار میکنه ( تا حد اقل 12 ولت ) ، هیچ مشکلی برای راه اندازی اون با باطری ماشین نخواهید داشت .

دیدگاه

طبق گفته دوست عزیزمون اگه دستگاه شما با ولتاژ12 ولت میتونه بخوبی کار کنه از لحاظ جریان مشکلی ندارید.
      چون مدار شما به میزان مصرف خودش از باطری جریان میکشه. اگه بخوام یه مثال عامیانه بزنم مثل این میمونه که جلوی شما یه دیس پر از برنج بزارند شما به حد نیازتون از اون میخورید نه بیشتر.
      خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام این دستگاه همانطور که گفتم حداکثر ولتاژ مجازش 15 ولت هست ولی با 12 ولت هم خوب کار میکنه فقط مشکل من جریان بالای باتری ماشین هستش.

دیدگاه

سلام

جریان 20 آمپر oo: باتری نخوابه خوبه :mrgreen: . حالا شما میخوای جریانو محدود کنی؟ :smile:
          همونطور که دوستان گفتن از نظر جریان خیالت راحت باشه و مستقیم و بدون واسطه بزن به باتری
          ِِDie for Life, Not Live to Die
          Freedom Fighter
          " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

دوست عزیز باطری ماشین یک کنبع ولتاژ هست نه منبع جریان. یعنی تنها ملتاژ تغذیه شما با ولتاژ اون هماهنگ و برابر میشه و مقدار جریان فقط به مصرف کننده بستگی داره.

مثلا من آی سی های CMOS رو مستقیما به باطری ماشین وصل می کنم و هیچ مشکلی پیش نمیاد.
            دلا یاران سه قسمند ار بدانی
            زبانی اند و نانی اند و جانی
            به نانی نان بده از در برانش
            محبت کن به یاران زبانی
            و لیکن یار جانی را به دست آر
            به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

سلام خسته نباشید من یک دستگاهی دارم که ولتاژ کاری اش۱۲ولت و ۵ امپر است...جریان باتری ماشین رو چکار کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Alibaraty نمایش پست ها
                سلام خسته نباشید من یک دستگاهی دارم که ولتاژ کاری اش۱۲ولت و ۵ امپر است...جریان باتری ماشین رو چکار کنم
                دوست عزیز
                اگر مشخصات دستگاه که میفرمایید همین باشه با وصل کردن به 12 ولت خودش به اندازه 5 آمپر جریان میکشه ولی اگر احتمال میدهید اتصال کوتاه یا مشکلی داشته باشه میتوانید از یک فیوز 5 آمپر برای مخافظت استفاده کنید
                پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X