اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد انتخاب حسگر

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد انتخاب حسگر

سلام
    بچه ها خواهش میکنم به این دوتا سوال من جواب بدید خیلی واجبه!
    اول : من یه حسگر میخوام که تو پارکینگ ازش استفاده بشه و ورود و خروج ماشین ها را صبت کنه یعنی حسگری باشه که وقتی یه جسم تا فاصله 50 تا 60 سانتی اون قرار گرفته خروجی اون 1 بشه از مادون قرمز هم نمیشه استفاده کرد چون رنگ ماشین های سیاه را نمیتونه تشخیص بده.
    دوم : می خواستم بدونم ای سی تایمر وجو داره که وقتی یه پایش را 1 کردیم تایمر شروع بشه و وقتی 0 شد تایمر تموم بشه و زمان کل را به صورت سریال روی یکی از پایه ها قرار بده
    اگه جواب بدید خیلی خیلی ممنون می شم
    با تشکر

پاسخ : کمک در مورد انتخاب حسگر

سلام

در مورد حسگر باید بگم که بهتره از سنسورهای لیزری استفاده کنی. یه فرستنده داره حدود 4000 تومن که با برق 5 ولت نور لیزر تولید میکنه.
    یه گیرنده 2000 تومنی هم هست که با یه مقاومت PULL-UP به اندازه 100 کیلو اهم، میتونه صفر و یک رو بهت بده.

برای آی سی تایمر هم بهتره یه میکروی کوچولو بخره و یه برنامه براش بنویسی. فکر میکنم ارزونتر دربیاد!

دیدگاه

پاسخ : کمک در مورد انتخاب حسگر

ببینید من میخوام تمام ماشین ها زمان پارکشون محاسبه بشه اگر از میکرو استفاده کنم باید برای هر ماشین جداگانه یه میکرو بردارم ولی اگر به نظر شما این کار خوبه پس یه برنامه کوچولو برای محاسبه زمان برام بزارید اخه تا حالا برنامه برای ساعت ننوشتم
      دستتون درد نکنه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X