اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیغام خطای عجیب

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پیغام خطای عجیب

سلام
    من میخوام در سیمولینک متلب از بلوک Embedded Matlab Function استفاده کنم. همونطوری که در شکل هم نشون داده شده داخل بلوک یک تابع بسیار ساده استفاده شده که پیشفرض خود بلوک هست و من تغییری درش ندادم. یک مقدار ثابت به ورودی این بلوک داده شده که با توجه به برنامه نوشته شده در بلوک Embedded Matlab Function انتظار میره دقیقاً همین مقدار در scope نمایش داده بشه...اما وقتی میخوام شبیه سازی رو اجرا کنم خطا میده که در عکس نشون داده شده و میگه کامپایلر unknown هست و ....
    کسی میدونه برای رفع این کشکل چیکار کنم؟

پاسخ : پیغام خطای عجیب

با سلام

خطای شما می گه شما کامپایلر سی ندارید

در توضیح خط اول هم نوشته شده از دستور
    mex -setup

برای رفع این مشکل (نصب کامپایلر استفاده کنید )

با نوشتن mex -setupدر خط فرمان و انتخاب یکی از کامپایلر های موجود مشکل حل میشه

http://www.4shared.com/office/wspNnTsI/AMUZESH_JAMEE_MATLAB.html

دیدگاه

من این دستور رو تایپ کردم اما همینطوری که در عکس میبینید اول ازم یه سوال میکنه
      اگه جواب مثبت بدم میگه اصلا کامپایلری وجود نداره و اگر جواب منفی بدم خودش یه سری کامچایلر میاره که میگه میخوای اینارو جایگزین کنم؟ اگه جواب مثبت بدم میگه همچین مسیری اصلا وجود نداره(در عکس هم نشون داده شده)
      لطفا کمک کنید. من نسخه 32بیتی از همین ورژنو روی کامپیوترم دارم که بدون مشکل اجرا میشه...اما ورژن 64 بیتی رو که روی لپ تاپ نصب میکنم این مشکلو داره

دیدگاه

با سلام مجدد

خب اگه کامپایلری وجود نداره پیشنهاد من اینه که نسخه 64 بیت ویژوال استدیو 2012 یا پایین تر رو نصب کنی

علت اینکه در 32 بیت هم مشکل نداره این هست که اونجا خودش اتوماتیک کامپایلر نصب شده

بنظرم اون چندتا کامپایلری که متلب برات لیست کرده همه 32 بیت باشن و باید کامپایلر 64 بیتی برای متلب 64 بیتی نصب کنی

..............................

اگر ضرورتی نداره می تونی از خیر بلوک embedded بگذری چون بلوکیه که هم سرعت رو زیاد پایین میاره
        و هم بیشتر کدنویسی هست تا بلوک سیمولینک

دیدگاه

واقعا ممنون از وقتی که میگذارید
          راستش با یه سرچ توی اینترنت دیدم حجم برنامه ویژوال استدیو اینقدر زیاده که ترسیدم دانلودش کنم
          چندتا سوال دارم از خدمتتون
          1- اگه Microsoft .NET Framework رو روی لپ تاپ نصب کنم مشکل حل میشه؟ حتماً باید از اون کامپایلرها استفاده کرد؟ اگه سوالم عجیبه ببخشید، آخه دقیقا نمیدونم Microsoft .NET Framework کارش چی هست؟ :eek:
          2- اگر نسخه 64بیتی رو پاک کنم و نسخه 32 بیتی متلب رو روی لپ تاپم نصب کنم مشکلم حل میشه؟ درصورت این اتفاق سرعت شبیه سازیام خیلی کم میشه؟
          3- من برای شبیه سازیم حتما به یه بلوکی احتیاج دارم که بتونه چندخط کد رو در طول شبیه سازی اجرا کنه...هدفم اجرای الگوریتم MPPT هست بنابراین این بلوک رو نیاز دارم...بلوک دیگه ای هست که بتونه جایگزین این بلوک بشه و این مشکلات رو نداشته باشه؟
          ممنون

دیدگاه

بنظر بعید میاد خیلی تفاوت زمانی در اجرای کد ایجاد بشه

از بیرون هم می تونید ویژوال استدیو رو خریداری کنین 10 تومنی اینا بیشتر نیس

الگوریتم شما رو من تا بحال کار نکردم اگه در حد یک بیشینه یافتن ساده هست می تونید کارایی بکنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X