اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال سه کنترلر دما به پی ال سی و اچ ام ای

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال سه کنترلر دما به پی ال سی و اچ ام ای

با سلام
    دوستان لطفا راهنمایی کنید .
    بنده یه پی ال سی دلتا مدل ss2 و یه اچ ام ای دلتا و 3 عدد کنترلر دما مدل dtc1000 گرفتم برای کنترل دمای سه نقطه و سه عدد هیتر و قطع و وصل کردن 5 دستگاه فن .
    ابتدا اچ ام ای رو به هر سه کنترلر وصل کردم ، بدون پی ال سی ، و اچ ام ای بدون مشکل دما رو از کنترلر ها میخونه و دمای مورد نظر رو هم به کنترلرها میده .
    حالا خواستم که 5 دستگاه فن رو با پی ال سی کنترل کنم که اگه دما از یه حدی پایین تر بیاد پی ال سی طبق برنامه ای که داره فن ها رو خاموش کنه . یه برنامه تو پی ال سی نوشتم که دما رو با پروتکل rs485 از هر سه کنترلر بخونه و تو یه متغیر ذخیره کنه تا بتونم بر اساس اون خروجی های پی ال سی رو کنترل کنم و فن ها رو کنترل کنم اما هنگامی که پی ال سی به شبکه اضافه میشه روی صفحه اچ ام ای خطای زیر رو میده :
    error in connection
    حالا سوالم اینه که :
    امکانش هست هر سه تا کنترلر و با rs485 به پی ال سی و اچ ام ای وصل کنم ؟ و هم پی ال سی و هم اچ ام ای بتونن همزمان دما رو از کنترلر بخونن ؟
    یا باید ارتباط پی ال سی و کنترلر ها با 485 باشه و ارتباط اچ ام ای با پی ال سی با rs232 باشه . بدین صورت که پی ال سی دما رو از کنترلر ها بخونه و اچ ام ای دما رو از پی ال سی بگیره.
    لطفا راهنمایی کنید اولین کار عملی هست که با پی ال سی دارم انجام میدم قبلا لوگو و s7 کار کردم ولی با اچ ام ای و کنترلر دما تا حالا کار نکردم .
    ممنون

پاسخ : اتصال سه کنترلر دما به پی ال سی و اچ ام ای

سلام
    کاری که شما باید بکنی به این صورت است که:
    1) کنترلرها باید به PLC متصل بشه
    2) HMI هم باید به PLC متصل بشه و مقادیر رو از PLC بخونه
    3) کانال ارتباطی HMI و کنترلرها رو هم باید جدا کنی یعنی اگر کنترلرها با MODBUDS یا به قول شما RS485 به PLC وصل میشن HMI رو باید مثلا باید با سریال به PLC وصل کنی این مورد رو من توی دستگاه های خارجی زیاد دیدم.

دیدگاه

ممنون دوست عزیز بابت پاسختون . این مقاومت 120 اهم رو باید کدام قسمت قرار بدم ؟ منظوم تو ارتباط rs485
      روی ترمینال پی ال سی یا کنترلر ها ؟
      .

دیدگاه

این ماژولی که شما کار می کنی ساخت کدوم شرکته ؟
        من با دو مدل از این ماژول ها کار کردم مدل اول که Autonics بود بدون مقاومت هم کار میکرد اما مدل دوم که FDC-9300 ساخت Future Design بود برای انتهای خط یک مقاومن 220 اهم گذاشته بود که مقدار و محل نصب رو داخل کاتالوگ گفته بود، شما هم اگر به مقاومت نیاز داشته باشی باید حتما داخل کاتالوگ کنترلر درج شده باشه !!!

دیدگاه

برای شرکت دلتا هست . داخل دیتاشیت که چیزی ننوشته ولی تو دیتا شیت پی ال سی نوشته بزارید .

دیدگاه

بدون مقاومت تست کردی؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hassan1366
              بدون مقاومت تست کردی؟
              تو فاصله کم که کار میکنه مشکلی نداره حالا تو فاصله 80 متری که بخوام کار کنم نمیدونم مقاومت می خواد یا نه .

دیدگاه

توی این مسافت من کار نکردم ولی اگر می خوای مقاومت هم بزاری اگر فرض کنیم پورت plc ابتدای خط باشه مقاومت رو باید انتهای خط بگذاری

دیدگاه

سلام
                  ببخشید که وارد بحثتون میشم.
                  شما برای هر متراژی حتما باید از یه مقاومت برای Termination استفاده کنید که 120 یا 150 یا 220 اهم هست ولی بیشتر 120 اهم.
                  http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.next.gr/uploads/27/Rs485_sch.png&imgrefurl=http://www.next.gr/circuits/Rs485-l29555.html&h=496&w=904&tbnid=pb9hz49M-XWzSM:&docid=S98GvRXafH8lxM&ei=o0rQVb_sH8m yeL6qtrgM&tbm=isch&ved=0CB4QMygCMAJqFQoTCP _JlreYrccCFUkZHgodPpUNxw
                  شما حتما باید مقاومتهای R9 و R12 رو هم با مقدار حدود 560 اهم و R10 و R11 رو با مقدار حدود 47 اهم قرار بدید.
                  R9 و R12 به نوعی Pull-up حساب میشن و R10 و R11 محدود کننده جریان (البته اینها به عنوان محافظتی هستن).
                  موفق باشید.
                  شبنم از سعی به سرچشمه خورشید رسید صائب تبریزی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهاب طاهری
                    سلام
                    ببخشید که وارد بحثتون میشم.
                    سلام دوست عزیز
                    خیلی ممنون بابت پاسختون .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X