اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ی تبدیل dc به ac

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ی تبدیل dc به ac

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده می خواستم یک مبدل dc به ac با کمک ماسفت و یک pwm بسازم میخواستم بدونم قطع و وصل کردن ماسفت با فرکانس 50 هرتز باعث میشه خروجی سینوسی داشته باشیم ؟ یا باید تو خروجی قطعه دیگه ای بزاریم تا سینوسی بشه ؟ ممنون میشم اجزای مدار را تشریح کنید . من اطلاع کافی ندارم.
    با تشکر

پاسخ : نحوه ی تبدیل dc به ac

نوشته اصلی توسط yashar123
    بنده می خواستم یک مبدل dc به ac با کمک ماسفت و یک pwm بسازم میخواستم بدونم قطع و وصل کردن ماسفت با فرکانس 50 هرتز باعث میشه خروجی سینوسی داشته باشیم ؟ یا باید تو خروجی قطعه دیگه ای بزاریم تا سینوسی بشه ؟ ممنون میشم اجزای مدار را تشریح کنید . من اطلاع کافی ندارم.
    با تشکر
    معمولا خروجی مدار رو میدن به ی ترانس سر وسط دار که در خروجی مدار ی شکل موج سینوسی با ضریب افزایش مورد نیاز ایجاد میشه

ولی کلا سینوسی رو میتونید با دو بار انتگرال گیری از موج مربعی بسازین ( سینوسی دقیق نیست ولی خیلی شبیه به سینوسیه اکثر آیسی ها با این تکنیک ها سینوسی تولید میکنن )
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

چطور باید به سر وسط اعمال کرد ؟ خروجی دقیقا سینوسی هست؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط yashar123
        با تشکر
        سلام
        اگر توان در حد چند وات نیاز باشه میشه موج سینوسی رو درست کرد و بعد تقیتش کرد تا دامنه مورد نیاز به دست بیاد
        ولی تو توان هایه بالا به مشکل برمیخوریم که راه حلش استفاده از ماسفت تو مد سوییچ و فرکانس بالا هست
        به نگاه به تاپبک بندازید خوبه
        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=80278.705

دیدگاه

دوست گرامی

همانطور که فرمودید قطع وصل موس فت باعث ایجاد موجی با مشابهت بسیار به موج سینوسی میگردد
          مثل این طرح :

http://s3.picofile.com/file/8206664934/How_to_Design_H_Bridge_Circuit.png

برای تقریب بهتر میتوان همانطور که مهران عزیز اشاره کردند از یک انتگرال گیر استفاده نمود مثل این طرح

البته طرحهایی هم هستند که در آنها موج سینوسی قبل از اعمال به طبقه تقویت نهایی ( در بعضی مدارها پل ) ساخته میگردد که باز همانطور که احسان گفتند میتواند در توانهای بالا تلفات زیادی ایجاد نماید

http://s3.picofile.com/file/8206664518/3kva_inverter_circuit.png

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

با سلام
            آی سی های مولد موج سینوسی در بازار هست از آنها استفاده کنید و سپس تقویت نمایید.

دیدگاه

منم میخواستم 6 ولت dc رو به 6 ولت ac تبدیل کنم که هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم از استاتید بزرگوار خواهشمندم اگه یه چنین مداری میشناسین بگین معرفی کنین.ممنون از همه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdivali15 نمایش پست ها
                منم میخواستم 6 ولت dc رو به 6 ولت ac تبدیل کنم که هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم از استاتید بزرگوار خواهشمندم اگه یه چنین مداری میشناسین بگین معرفی کنین.ممنون از همه
                توی Google سرچ کن، مطلب زیاد داره!
                اصل مدارت همچین شکلی خواهد داشت:

اون ترانزیستورها رو باید به صورت ضربدری و با همون فرکانسی که لازم داری درایو کنی!
                یعنی جفت ترانزیستورهایی که روی یک قطر قرار دارند رو، توی یک نیم سیکل روشن کنی و توی نیم سیکل بعدی اینها رو خاموش کنی و دوتای بعدی رو روشن کنی و مجدداً !
                ◙◙◙◙◙ میخوام به دوستان یه کتاب معرفی کنم! وقت کردید، بخونید - اسمش هست قرآن، سال نشر 10، نویسنده: خدا . ◙◙◙◙◙

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdivali15 نمایش پست ها
                  با سلام:
                  بعد از این که این 6 ولت d.c را به 6 ولت a.c تبدیل کردید، با این ولتاژ 6 ولت A.C می خواهید چه کار کنید.؟
                  علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
                  نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط علی تحیری نمایش پست ها
                    با سلام:
                    بعد از این که این 6 ولت d.c را به 6 ولت a.c تبدیل کردید، با این ولتاژ 6 ولت A.C می خواهید چه کار کنید.؟
                    میخواستم بدم به ترانس
                    که بشه 220 ولت
                    اما مشکل جل شد ممنون از همه

دیدگاه

سلام عزیزان دنبال ی مدار هستم 3 dc رو به 3 ac تبذیل کنه ...من تازه واردم مداری ندیدم داخل تایپیک لطفااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا راهنماییم کنید......

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

این مدار dc به ac رو واس من نشون نمیذه گویا چون گفتین ترانزیستور و فلان طور میشه مدارو نقشه رو ازتون بگیرم

دیدگاه

چکار میخاین بکنین؟
                        چه جریانی لازم دارین؟
                        توی این ولتاژ کار راحتی نیست.

دیدگاه

با عرض سلام خدمت دوستان سوالی داشتم که اگه کسی هست پاسخ بده
                          در تبدیل ولتاژ ac به dc و یا dc به ac ولتاژ نهاییی در رادیکال 2 ضرب یا تقسیم میشه
                          مثلا 12 ولت dc وقتی با یک مدار پوش پول ac میشود پس 12 تقسیم بر رادیکال 2 میشه 8.48
                          حالا در ساخت یک ترانس فریت برای تبدیل به 220 ولت ایا در طراحی ولتاژ اعمالی به اولیه رو باید 8.5 گرفت یا 12 ولت
                          چون به نظر من 12 dc اول باید ac بشه که اونوقت طبق اون فرمول میشه 8.48 ac و اولیه ترانس رو با ولتاژ 8.5 ولت باید طراحی کرد. ایا درست گفتم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hadinmw نمایش پست ها
                            با عرض سلام خدمت دوستان سوالی داشتم که اگه کسی هست پاسخ بده
                            در تبدیل ولتاژ ac به dc و یا dc به ac ولتاژ نهاییی در رادیکال 2 ضرب یا تقسیم میشه
                            مثلا 12 ولت dc وقتی با یک مدار پوش پول ac میشود پس 12 تقسیم بر رادیکال 2 میشه 8.48
                            حالا در ساخت یک ترانس فریت برای تبدیل به 220 ولت ایا در طراحی ولتاژ اعمالی به اولیه رو باید 8.5 گرفت یا 12 ولت
                            چون به نظر من 12 dc اول باید ac بشه که اونوقت طبق اون فرمول میشه 8.48 ac و اولیه ترانس رو با ولتاژ 8.5 ولت باید طراحی کرد. ایا درست گفتم
                            سلام این فرمول برای جریان سینوسی است و فکر میکنم جریان ترانس های فریت مربعی باشه.

امیرحسین ضیا

دیدگاه

سلام. بالاخره موج مربعی باشه یا مثلثی از دسته موج سینوسی میباشد
                              فقط تفاوت در شکل هست وگرنه مربعی یا مثلثی یا سینوسی خالص نوعی موج سینوسی محسوب میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X