اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال درباره ی شیرهای برقی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال درباره ی شیرهای برقی

سلام دوستان
    میخواستم بدونم که آیا شیر برقی داریم که حجم مایعی که ازش میگذره رو حساب کنه
    مثلا بشه تنظیمش کرد که وقتی 2 لیتر آب ازش گذشت بسته بشه.
    اگر که نداریم واسه همچین کاری چه راهی رو پیشنهاد میکنید ؟؟؟
    پاسخ : سوال درباره ی شیرهای برقی

سلام
    من فکر نمیکنم که توی یه پکیج یه همچین چیزی باشه ولی برای ساخت نیاز به یه شیر برقی دارید و یه سنسور فلو مایعات.
    اگر از آب شهری استفاده میکنید که شیر برقی ماشین لباسشویی حدود 13 تومنه و اگر فشاری برای مایع ندارید از شیر برقی های حرفه ای استفاده کنید حدود 120 تومن.
    سنسور فلو هم در سایت آفتاب رایانه هست که معمولیه حدود 12 تومن و جهان کیت یک نمونه برنجیش رو داشت باقیمت 300 تومن و جنسش خوب بود.
    و یه رابط که میکرو هست و فرمان باز کردن رو از شما میگیره و شیر رو باز میکنه و بعد از گذشتن حجم مورد نظر شیر رو میبنده.
    موفق باشید.
    شبنم از سعی به سرچشمه خورشید رسید صائب تبریزی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهاب طاهری
      سلام
      من فکر نمیکنم که توی یه پکیج یه همچین چیزی باشه ولی برای ساخت نیاز به یه شیر برقی دارید و یه سنسور فلو مایعات.
      اگر از آب شهری استفاده میکنید که شیر برقی ماشین لباسشویی حدود 13 تومنه و اگر فشاری برای مایع ندارید از شیر برقی های حرفه ای استفاده کنید حدود 120 تومن.
      سنسور فلو هم در سایت آفتاب رایانه هست که معمولیه حدود 12 تومن و جهان کیت یک نمونه برنجیش رو داشت باقیمت 300 تومن و جنسش خوب بود.
      و یه رابط که میکرو هست و فرمان باز کردن رو از شما میگیره و شیر رو باز میکنه و بعد از گذشتن حجم مورد نظر شیر رو میبنده.
      موفق باشید.
      مرسی از راهنماییت
      ولی خب اینکه من سازوکار این سنسور فلو رو نمیدونم (توضیح خاصی نتونستم پیدا کنم دربارش)
      اینطوریه که حجمی مایعی که ازش بگذره رو اندازه میگیره ؟ (اگر فشار خروجی مایعمون هر قدری که باشه فرقی نمیکنه ؟ )
      اینی که میخوام اینطوریه که واسه یه بشکه مانند که ماکزیمم حدود 300 400 لیتر آب توش هست میخوام استفاده کنم
      کار کردن با میکرو و فرمان دادن باهاش و ... رو هم بلدم
      و خب اگه دیتاشیتی واسه این سنسور و شیری که پیشنهاد دادی داشته باشی خیلی ممنون میشم

دیدگاه

خواهش میکنم.
        با این شرایط از شیر برقی که در ماشین لباسشویی هست نمیتونید استفاده کنید.
        راجع به فشار قابل تحمل هم با توجه به حجم مخزن شما هر شیری جوابگوست.
        سنسور فلو هم با توجه به نوع و کیفیت سنسور، به ازای گذر هر مقدار مایع از سنسور، یه پالس در خروجی ظاهر میشه که فرکانسش متغیره و شما باید این فرکانس رو بدست بیاری
        و یا زمان بالا و پایین بودن سیکنال رو بدست بیاری و بعد با یه محاسبه ساده حجم بدست میاد.
        موفق باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهاب طاهری
          خواهش میکنم.
          با این شرایط از شیر برقی که در ماشین لباسشویی هست نمیتونید استفاده کنید.
          راجع به فشار قابل تحمل هم با توجه به حجم مخزن شما هر شیری جوابگوست.
          سنسور فلو هم با توجه به نوع و کیفیت سنسور، به ازای گذر هر مقدار مایع از سنسور، یه پالس در خروجی ظاهر میشه که فرکانسش متغیره و شما باید این فرکانس رو بدست بیاری
          و یا زمان بالا و پایین بودن سیکنال رو بدست بیاری و بعد با یه محاسبه ساده حجم بدست میاد.
          موفق باشید.
          فقط یه چیزی رو با توجه به خواسته من و گفته های شما، مطمئن نیستم
          این که ممکنه حجم مایع مخزن من از 400 لیتر حتی تا 10 لیتر تغییر کنه (مخزن خالی بشه) وقتی که مایع 400 لیتر باشه سرعت خروجی مایع با توجه به فشارش قطعا خیلی بیشتر از زمانیه که مثلا 50 لیتر مایع تو مخزن مونده
          در هر دوی این حالت ها فلو متر با گذر مقدار مشخصی از مایع ،پالس به خروجی میفرسته ؟ (مثلا با گذر هر یک لیتر یه پالس) یا نه ...؟ در یک کلام سرعت خروج مایع خیلی متغیره این مسئله تو محاسبه گذر مایع از سنسور برای ارسال پالس اثر نمیذاره ؟ (امیدوارم متوجه این ابهام من شده باشی)
          باز هم تشکـــــــــــــر

دیدگاه

خواهش میکنم.
            سنسور فلو فقط با حجم کار داره نه فشار پس در اندازه گیری حجم توجهی به فشار نمیتونه داشته باشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X