اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ATMEGA128های سوخته یا ...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ATMEGA128های سوخته یا ...

سلام

یه سوالی برام پیش اومده؟!!
    من یه ATMEGA128 خریدم نصب کردم رو برد،بعد STK300 میگه هیچی اونور نیست
    اول فکر کردم از بردمه،از این آداپتورای ATMEGA128 که جوان و جهان کیت دارن خریدم نصب کردم و ISP و... باز توفیری نکرد
    بعد فکر کردم ATMEGA128 سوخته عوضش کردم،...باز همون قصه..، باز یه ATMEGA128 دیگه (ایندفه از آرا!!) خریدم...نشد..آداپتور رو عوض کردم..!
    64 هزار بارم همه 64تا پین رو چک کردم، تغذیه و ISP .. ریست، PDI,PDO و ...ایضاً

مخم دیگه تشنج کرده.. oo:
    ممکنه موقع نصب کردن به خاطر مثلا دمای بالای HOT AIR میکرو بسوزه؟!!! آخه قبلاً هیچ وقت یه همچین چیزی پیشامد نکرده بود.

قبلاً به خاطر کمکتون تشکر میکنم

پاسخ : ATMEGA128های سوخته یا ...

خود پرگرامر رو چک کن

دیدگاه

پروگرامر رو هم چک کردم با یه برد 128 دیگه که قبلاً زدم چک کردم همه چی ردیفه
      با یه M16 و M32 هم چک کردم
      تازه یه USBasp هم ساختم با همه بردا کار میکنه با این چند 128ی که جدید خریدم اصلاً!!!
      :sad:

دیدگاه

برای من زیاد پیش اومده که MEGA128 از همون اول سوخته بوده( البته سوخته که نه، خراب ). بارها شده که سر همین با فروشنده بحثم شده . اما خب جنس نا مرغوب تو میکرو هم پیدا میشه دیگه :smile:

دیدگاه

خلاصه ظاهراً که تا حالا 20 تومن دود شد! تازه هیچی هم درست نشده!!

در هر حال از توجه شما و dariush تشکر میکنم.

دیدگاه

سلام
            شما قبلا با mega128 کار کردی یا نه ؟ :redface:
            مطمعنین که پایه های تغذیه و خصوصا پروگرامر رو درست وصل کردین؟
            RXD=2
            TXD=3
            SCK=11
            RESET=20
            VCC=52
            GND=53*63
            چیزی که باید توجه کنی اینه که پروگرمر به MOSI وMISO وصل نننننمیشه
            در ضمن این ای سی به گرما حساس نیست ولی به تغذیه مناسب خیلی خیلی حساسه :job:
            پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

فکر کنم اون PDI/Oیی که اول نوشتم رو میخوندین اینا را نمیگفتین

دیدگاه

من هم یک m128 رو پروگرم میکنم ولی جواب نمیده! بطوری که مثلا هر پورتی که خروجی میکنم ست میکنه ولی توان پردازش نداره ینی دو لوپ ست ریست کار نمیکنه!

دیدگاه

بچه ها 2 تا vcc ودو تا gnd داره ها

و درضمن پایه های miso و mosi هم فرق میکنه
                  و وقتی هم میخواین پروگرام کنین تو قسمت فیوز بیت حتما گزینه اخر رو از رو mega103 به mega128 تغییر بدین

بی بورو برگرد جواب میده
                  علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

سلام

همه رو دوستان گفتن اینو نگفتن (شاید من ندیدم): پایه pen یا همون پایه 1 رو باید صفر کنید تا میکرو بره تو حالت سریال پروگرامینگ اینم متنش از دیتا شیت:

PEN: This is a programming enable pin for the SPI Serial Programming mode. By holding this
                    pin low during a Power-on Reset, the device will enter the SPI Serial Programming
                    mode. PEN has no function during normal operation.

قبل از روشن شدن و اتصال پروگرامر پایه رو صفر میکنید بعد مدار رو روشن میکنید

در مورد mode هم درسته که این نوع میکروها با mega103 همسازگاری دارن ولی اول باید میکرو به هر حالتی شناسایی بشه بعد تغییر بکنه و در کل چه فیوز بیت mega103 compatible فعال باشه چه غیر فعال میکرو توی پروگرامر mega128 یا 64 (چر چی که هست) شناسایی میشه

در مورد تعداد Vcc و gnd هم خوب بین 64 پایه لازمه چندجا برای تغذیه پایه بذارن ولی همشون یه کار رو میکنن در مورد gnd که اگه با مولتی متر چک کنید gnd ها اتصال کوتاه هستن
                    (pdi و pdo هم گفتید درست وصل کردم و به miso و mosi وصل نکردم)

اگه این کار رو میکنید یا انجام دادید جواب نداد این رو هم چک کنید: کریستال 32768hz روی پایه های tosc1 و tosc2
                    چون میکروهای AVR یه رجیستر کالیبره دارن که موقع روشن شدن ممکنه به هم بخوره که میکرو هنگ میکنه این کریستال رو بذارید کالیبره میشه مال کارخونه
                    به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alitaroosheh
                      سلام

همه رو دوستان گفتن اینو نگفتن (شاید من ندیدم): پایه pen یا همون پایه 1 رو باید صفر کنید تا میکرو بره تو حالت سریال پروگرامینگ اینم متنش از دیتا شیت:

PEN: This is a programming enable pin for the SPI Serial Programming mode. By holding this
                      pin low during a Power-on Reset, the device will enter the SPI Serial Programming
                      mode. PEN has no function during normal operation.

قبل از روشن شدن و اتصال پروگرامر پایه رو صفر میکنید بعد مدار رو روشن میکنید

در مورد mode هم درسته که این نوع میکروها با mega103 همسازگاری دارن ولی اول باید میکرو به هر حالتی شناسایی بشه بعد تغییر بکنه و در کل چه فیوز بیت mega103 compatible فعال باشه چه غیر فعال میکرو توی پروگرامر mega128 یا 64 (چر چی که هست) شناسایی میشه

در مورد تعداد Vcc و gnd هم خوب بین 64 پایه لازمه چندجا برای تغذیه پایه بذارن ولی همشون یه کار رو میکنن در مورد gnd که اگه با مولتی متر چک کنید gnd ها اتصال کوتاه هستن
                      (pdi و pdo هم گفتید درست وصل کردم و به miso و mosi وصل نکردم)

اگه این کار رو میکنید یا انجام دادید جواب نداد این رو هم چک کنید: کریستال 32768hz روی پایه های tosc1 و tosc2
                      چون میکروهای AVR یه رجیستر کالیبره دارن که موقع روشن شدن ممکنه به هم بخوره که میکرو هنگ میکنه این کریستال رو بذارید کالیبره میشه مال کارخونه
                      من بدون دست زدن به پایه پین بیش از 100 بار پروگرام کردم
                      در مورد vcc هم اگر هر دو تا vcc رو وصل نکنین 100 سال پروگرام نمیشه(البته من 100 سال رو چک نکردم سر همین دو تا تغذیه 1 ماه .... :cry2
                      علم چندانکه بيشتر خواني چون عمل در تو نيست ناداني

دیدگاه

oo: oo:من جواب گرفتم با یه پایه تغذیه oo: oo: oo:

oo: oo:بدون pen جواب نگرفتم :mrgreen: oo: :cry2: :twisted: :evil: :agree:
                        به وبلاگم سر بزنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط omega_adiban
                          من بدون دست زدن به پایه پین بیش از 100 بار پروگرام کردم
                          در مورد vcc هم اگر هر دو تا vcc رو وصل نکنین 100 سال پروگرام نمیشه(البته من 100 سال رو چک نکردم سر همین دو تا تغذیه 1 ماه .... :cry2
                          نوشته اصلی توسط alitaroosheh
                          oo: oo:من جواب گرفتم با یه پایه تغذیه oo: oo: oo:

oo: oo:بدون pen جواب نگرفتم :mrgreen: oo: :cry2: :twisted: :evil: :agree:
                          :eek: :eek: :eek:

دیدگاه

سلام
                            من کل پست ها رو نخوندم ولی یه احتمال میدم این که همه ی این ATmega128 ها فیوز بیت
                            فرکانسشون سر ذاخلی نباشه اگه میتونی یه اسیلاتور 4-8 مگ وصا کن به Xtal 1 بعد ببین چی میشه
                            این به ذهن من میرسید ولی حتما امتحان برای من خیلی پیش امده
                            الهم عجل لولیک الفرج

فقط 313 نفر...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X