اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل دمای قطعات الکترونیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کنترل دمای قطعات الکترونیکی

سلام من دنبال طراحی وسیله ای هستم که بتونه دمای یک قطعه الکترونیکی رو در حین کار ، تست یا طراحی کنترل کنه . شنیدم با کمک پل بریدز میشه این کار رو انجام داد . لطفا راهنمایی کنید

پاسخ : کنترل دمای قطعات الکترونیکی

نوشته اصلی توسط نا مهندس
    سلام من دنبال طراحی وسیله ای هستم که بتونه دمای یک قطعه الکترونیکی رو در حین کار ، تست یا طراحی کنترل کنه . شنیدم با کمک پل بریدز میشه این کار رو انجام داد . لطفا راهنمایی کنید
    با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
    امروزه برای مشخص کردن مقدار دمای یک بورد الکترونیکی از یک نوع دوربین مادون قرمز استفاده می کنند که نقاط پر حرارت را با رنگ های قرمز و زرد و نقاط کم حرارت را با رنگ های سبز و آبی نشان می دهد. اما اگر شما بخواهید مقدار دما را بدانید از یک نوع مولتی میتر که دارای نشان دهنده حرارت با سنسور دما می باشد با قرار دادن نوک پراپ سنسور روی هر قطعه مقدار گرما توسط میتر نشان داده می شود. من خودم مولتی میتر ARON 390 C دارم که این کار را انجام می دهد.
    علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
    نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

پاسخ : کنترل دمای قطعات الکترونیکی

سلام
      اگر منظور شما احتمالا مانیتورینگ دما هست پیشنهاد دوستمون خوبه .
      و اگر منظور شما دقیقا کنترل دما هست راه حل ساخت یک برد الکترونیکی جانبی هست که دما رو به نحوی اندازه بگیره و تغذیه یا توان قطعه تحت آزمایش رو تحت کنترل در بیاره . موضوع کنترل میتونه در حد قطع و وصل کردن دما و یا کنترل خطی توان ارائه شده به قطعه با توجه به دما باشه .
      موفقیت یک فرایند است نه یک اتفاق...

******** استفاده از گزينه تشكر نشانه اهميت و احترام شما به پيگيري شخص نظر دهنده است ********

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X