اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با ویروس جدید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با ویروس جدید

سلام
    2 روز پیش فراموش کردم dc بشم
    بعد که اومدم سراغ کامپیوتر چیز جالبی دیدم :eek:
    عکس صفحه دسکتاپم به یک اسکلت تغییر کرده بود و زیرش هم نوشته شده بود persianhaker boys :twisted:
    ویندوز رو عوش کردم حالا وارد هر درایوی که میخوام بشم explorer بسته میشه :cry:
    هارد رو هم نمیتونم فرمت کنم چون اطلاعاتم خیلی ضروریه به نظر شما چیکارکنم کسی تا حالا این جور چیزی دیده بوده؟ oo:
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

پاسخ : مشکل با ویروس جدید

یعنی واقعا نمیتونین کمک کنین؟ :sad: :sad: :sad: :sad: :angry: :angry: :angry: :angry:
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

سلام

لطفا اگه میشهتوضیح بیشتری بدین و در صورت امکان صورت املایی دقیق کلمات رو بنویسین ، چون بعضی مواقع نیازن.

شما که ویندوزو عوض کردی که نباید یه راست بری سراغ my computer

به اینجا سر بزن
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=16490.0
      برای اینکه بتونی از مطالب اون صفحه استفاده کنی ، این کاری که میگم بکن.
      اگه مطالبو بخون متوجه میشی چرا اینو عرض میکنم:
      بعد از نصب ویندوز هیچ جا نرو.
      فقط اول تو run بنویس :
      attrib -s -h -r -a X:\autorun.inf
      delete X:\autorun.inf
      این کارو برای همه ی درایوا انجام بده (X حرف درایوه)

بعدش:
      تو دسکتاپ یه پوشه به اسم autorun.inf بساز و اونو کپی کن و بعد فقط my computer رو باز کن و روی هر درایوت راست کلیک کن و paste کن .
      دقت کن هیچ درایوی رو باز نکنی.

راستش من راه های خیلی زیادی رو تو اون تاپیک نوشتم.
      تمام دردسرات بخاطر autorun داشتن درایوات و فعال بودن اتوران تو ویندوزته که برای غیرفعال کردنشم اونجا مطلب گذاشتم.
      یه لینوکس لایو هم داشته باشی این مواقع بدردت میخوره (البته توزیعی باشه گه بتونه رو ntfs هم بنویسه. مثلا ubuntu)

بعد از نصب ویندوز این کارو بکن و نتیجه رو بگو.
      بازم میگم رو درایوات doubleclick نکن.

مرسی.
      Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

احتمالن رنگ پارتیشنآ‌هات هم آبی شده. من با سیستم یه نفر همچین مشکلی داشتم و لی الآن هر چی فکر میآ‌کنم یادم نمیاد چه کاری براش کردم. فقط یادمه با فرمت کردن اون درایو هم مشکل حل میشه ( اطلاعاتت رو یه جای دیگه کپی کن و اون درایو رو فرمت کن). البته به این نکته هم توجه داشته باش که احتمالن این ویروس( کرم) توی همه درایوهات هست.( در ضمن تا اونجا که من میآ‌دونم این یه ویروس هست که سورسش رو به راحتی میشه دست کاری کرد و با یه نام دیگه هم انتقالش داد ولی کاری که انجام میآ‌ده مشابه به همون ویروسهای این تیپی هست)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عابد بابازاده
          سلام
          تمام دردسرات بخاطر autorun داشتن درایوات و فعال بودن اتوران تو ویندوزته که برای غیرفعال کردنشم اونجا مطلب گذاشتم.
          سلام
          متاسفانه این ویروس یا هر چیز دیگه به این راحتی ها که شما میگین نیست
          ظاهرا این یه جور دیگه کار میکنه :eek:
          جالبه با اینترنت اکسپلورر که وار یک درایو میشم فقط اینترنت اکسپلورر بسته میشه
          با nero میتونم وار درایوها بشم ولی یکی دو تا پوشه که اینور اونور میکنم باز nero هم بسته میشه :surprised:
          البته با فایرفاکس یا اوپرا این مشکل وجود نداره و هیچکدوم بسته نمیشن :mrgreen:
          ولی چون تعداد فایلهام زیاده به راحتی نمیتونم تک تکشون رو کپی بگیرم مخصوصا که از کجا معلوم ویروس هم خودشو کپی نکنه
          درضمن درایو c رو که فرمت کردم تا ویندوز رو عوض کنم دیگه این مشکل وجود نداره و باخود explorer بدون هیچ مشکلی وارد درایو c میشم
          راستی رنگ پارتیشن هم آبی نشده
          از همتون برای اینکه تلاش می کنین تا مشکلمو حل کنم صمیمانه متشکرم

دیدگاه

سلام

زیادی ویروسو دست بالا نگیر

اینکه پارتیشن یا فایل یا فولدری ابی میشه بخاطر اینه که خاصیت compress ش که یه خصوصیت مال درایوهای ntfs هست فعال میشه . (حالا یا ویروس این کارو میکنه یا کس دیگه ای فرق نداره)
            اینکه عرض کردم تمام مشکلات بخاطر autorun هست یعنی اگه بعد از نصب ویندوز اگه این موردو برطرف کنی و کاری که عرض کردم (کپی کردن پوشه ی autorun.inf داخلشون) رو انجام بدی مطمئن باش نه تنها این ویروس یا هر کوفت دیگه ای که هست و نه ویروسای دیگه می تونن با autorun خودشونو بالا بیارن.

راستی cd لاو هم کمک میکنه کم خطرتر کار کنی.
            این که شما میبینی نرو بسته میشه و ... مربوط به بعد از فعال شدن ویروسه.
            حالا میخواد دقیقا بعد از بالا اومدن ویندوز بعد از نصبش باشه یا بعد از کار طولانی مدت.
            شما کاری که عرض کردم انجام بدی مطمئن باش دیگه مشکلی نداری.
            فقط یادت باشه از کارای اضافی ت میتونی پرهیز کنی.
            من کامپیوتر های زیادی رو که در زمان خاصی ویروس جدیدی میگرفتن بدون داشتن انتی ویروس یا نرم افزار های کمکی دیگه تمیز کردم.
            فقط یادت باشه ترتیب کارایی که عرض کردم هم مهمه.

مرسی.
            نتیجه روبگو.
            Upload your files Here. Great Azeri Resumable File Host: http://endir.az/index.php?lang=5

دیدگاه

من وقت خودن جوابهای دوستان رو ندارم.
              اما من چند بار دستی ویروس کشتم. راهش اینه : وقتی ویندوز بالا اومد همه برنامه ها رو ببند. بعد با این برنامه لیست برنامه های در حال اجرا رو نگاه کن. یکی ار اونا همون ویروس ناقلا هستش. اول آدرسشو به خاطر بسپار و بعد Kill process کنش و بعد delete کنش.
              اگه نمیتونی بفهمی کدومشون ویروسه با دکمه print screen از برنامه عکس بگیر و paint رو اجرا من و Ctrl+V رو بزن و بعد اون عکس رو پ کن بچه ها ویروسه رو پیدا میکنن.

اینماون برنامه
              http://www.filehippo.com/download_process_explorer/
              بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
              اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

سلام

اقا مصطفی

این کار برای ویروس های جدید دیگه اکثرا کار نمی کنه

چون خیلی هاشون توانایی integrate کردن خودشون با هسته ی سیستم عامل رو دارن و حتی تو safe mode هم بالا میاد.

البته شما بزرگواری
                منم حرف شما رو رد نمیکنم.

امیر اقا فرمایش آقا مصطفی هم اجرا کن ببین چه خبره
                آقا مصطفی شما هم علمتو اینجا به اشتراک بذار:

مرسی

دیدگاه

سلام خدمت تمام دوستان بخصوص آقا عابد
                  مشکلم حل شد :wow:
                  البته هیچکدوم از راههایی که شما گفته بودین (برای این شبه ویروس البته) کار ساز نبود :icon_razz:
                  اصلا این از اون نوع autorun نبود :surprised:
                  کاری که کردم این بود تمام اطلاعات ضروری رو ری حافظه گوشی موبایل ریختم و کل هارد رو فرمت کردم
                  بعد با اکسپلورر گوشی تمام فایلهای desktop.ini رو سرچ کردم و همه رو delet کردم به همین راحتی
                  البته تمام فایلها هم hiden بودن هم سیستمی
                  راستی شاید بگین چرا با سرچ خود ویندوز این کارو نکردم :چون تا میخواست شروع به سرچ کردن بکنه اون هم بسته میشد oo:
                  بازم از همتون بابت راهنمایی هاتون ممنونم :bye

دیدگاه

سلام بزرگان

امیر آقا
                    احسنت بر شما که مشکلو رفع کردین
                    برای غیر فعال کردن پارس desktop.ini تو
                    یه پست گذاشتم .
                    کاش زودتر میذاشتمش.
                    چون راستش فکر میکردم اگه بذارم کارو برای بعضیا گیج کننده کنه.
                    شما درست میگین.
                    فعالیت های desktop.ini (البته مخرب هاش) معمولا شبه ویروس حساب میشن.
                    البته کاش یه نسخه از desktop.ini خودتو با عوض کردن پسوندش بهم میدادی .
                    اگه پیدا کردی برام بفرست.
                    راستی تبریک میگم. :applause: :applause:

موفق باشی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X