اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت مولد برای شارز موبایل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت مولد برای شارز موبایل

سلام به اعضای انجمن من می خواستم با یه دینام موبایلم رو شارز کنم اکه کسی نظری داره بهم بکه یه عمر دعاش می کنم شماتیک مدار رو هم برام بفرستید ممنون

پاسخ : ساخت مولد برای شارز موبایل

درود بر شما،

مدار لازم برای این کار ساده، و پازدن برای تولید انرژی الکتریکی برای سلامتی مفید است!

قطعات مورد نیار:

یک عدد پل دیود 80 ولت / یک آمپر یا بیشتر

یک عدد خازن 4700 میکروفاراد 25 ولت یا بیشتر

یک عدد رگولاتور ولتاژ 7805

یک عدد خازن 22 میکروفاراد 16 ولت یا بیشتر

طرز مداربندی:

1) دو پایانه ی دینام را به دو ورودی پل دیود وصل کنید.

2) مثبت پل دیود را به مثبت خازن 4700 میکروفاراد و پایانه ی ورودی آی.سی. رگولاتور وصل کنید.

3) منفی پل دیود را به منفی هر دو خازن و سر وسط آی.سی. رگولاتور وصل کنید. از همین نقطه خط منفی صفر ولت خود را بگیرید.

4) سر مثبت خازن 22 میکروفاراد را به خروجی آی.سی. رگولاتور وصل کنید. از همین نقطه خط مثبت 5 ولت خود را بگیرید.

حالا یک ولتمتر را به 5 ولت تان وصل کنید و پا بزنید تا در خروجی 5 ولت داشته باشید. این کمینه ی سرعتی است که باید دینام بچرخد تا 5 ولت تولید شود.

پیروز باشید

دیدگاه

با سلام

اگر بتونید با ای سی LM2576 و از نوع 5 ولتش استفاده کنید خیلی بهتره و ضریب اطمینان بالاتری نسبت به رگلاتور معمولی داره مخصوصا اینکه میخواید گوشی موبایل باهاش شارژ کنید

میتونه با ورودی از حدود 7 تا حدود 30 ولت کارکنه
      --------------------------- --------------------------

دیدگاه

این کارا رو کردم من جریان رگولاتور کمه باید یه افزاینده جریان هم بزاری
        اینم مدار افزاینده جریان...فقط به جای7812از7805استفاده کن مقاومت1اهم رو5وات بزار

موفق باشی
        Proudly @real_ahmadi
        #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali-Ahmadi
          این کارا رو کردم من جریان رگولاتور کمه باید یه افزاینده جریان هم بزاری
          اینم مدار افزاینده جریان...فقط به جای7812از7805استفاده کن مقاومت1اهم رو5وات بزار

موفق باشی
          دوست عزیز،

اگر منظور استفاده از دینام دوچرخه است،

1) دینام دوچرخه 6 ولتی است. بنابراین مدار شما قابل استفاده نخواهد بود.

2) اگر ورودی 14 ولت تا 30 ولت باشد، خروجی مدار شما 12 ولت خواهد داشت و نه 5 ولت. بنابراین به گوشی آسیب خواهد زد.

3) آن طور که شما ترانزیستور را بسته اید، آی.سی. رگولاتور اصلاً بیکار است و هر مقدار ولتاژ در ورودی باشد، یک ولت کمترش در خروجی مدار خواهد بود. افت یک ولتی برای مسیر کلکتور - امیتر مدار در نظر گرفته شده است. توجه بفرمایید که بیس ترانزیستور از ورودی آی.سی. فرمان می گیرد، نه از خروجی آی.سی.!! بنابراین آی.سی. بیکار است!!

ضمناً رگولاتور 5 ولت به راحتی یک آمپر جریان تامین می کند و هیچ موبایلی به یک آمپر یا بیشتر برای شارژ احتیاج ندارد.

قکر می کنم شما مدار اشتباهی را پلود کرده اید.

پیروز باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مته به خشخاش
            دوست عزیز،

اگر منظور استفاده از دینام دوچرخه است،

1) دینام دوچرخه 6 ولتی است. بنابراین مدار شما قابل استفاده نخواهد بود.

2) اگر ورودی 14 ولت تا 30 ولت باشد، خروجی مدار شما 12 ولت خواهد داشت و نه 5 ولت. بنابراین به گوشی آسیب خواهد زد.

3) آن طور که شما ترانزیستور را بسته اید، آی.سی. رگولاتور اصلاً بیکار است و هر مقدار ولتاژ در ورودی باشد، یک ولت کمترش در خروجی مدار خواهد بود. افت یک ولتی برای مسیر کلکتور - امیتر مدار در نظر گرفته شده است. توجه بفرمایید که بیس ترانزیستور از ورودی آی.سی. فرمان می گیرد، نه از خروجی آی.سی.!! بنابراین آی.سی. بیکار است!!

ضمناً رگولاتور 5 ولت به راحتی یک آمپر جریان تامین می کند و هیچ موبایلی به یک آمپر یا بیشتر برای شارژ احتیاج ندارد.

قکر می کنم شما مدار اشتباهی را پلود کرده اید.

پیروز باشید
            سلام
            من این مدار رو تست کردم ولتاز ورودی توی خروجی نیست پست قبلیم هم نگاه کنی گفتم از7805استفاده کن.....من روی گوشی تست زدم بدون مشکل شارژش کرد... :nice:
            من با رگولاتور خالی تست کردم جریان110میلی امپر بود این چیز خیلی بدیه اصلا گوشی شارژ نمیشه ولی با اون مداری که دادم جریان470میلی امپر میشه وراحت شارژش می کنه
            (گوشی این جوریه باید جریان زیاد باشه با بیشتر بکشه کم باشه گوشی هم کم می کشه )نمی دونم چرا ولی با اون مدار کامل شارژ یشه بدون مشکل
            Proudly @real_ahmadi
            #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سلام و ممنون من می خوام باهاش یه پاور بانک رو شارژ کنم بعد از پاور بانک گوشیمو از چه دیودی استفاده کنم که برق از باتری به دینام نره در ضمن مدار اقای علی احمدی بهتره یا مته به خشخاش؟ بعد در ضمن پل دیود 80 وات رو چجوری میسازن؟ زیر دیپلم حرف بزنید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadreza245539
                سلام و ممنون من می خوام باهاش یه پاور بانک رو شارژ کنم بعد از پاور بانک گوشیمو از چه دیودی استفاده کنم که برق از باتری به دینام نره در ضمن مدار اقای علی احمدی بهتره یا مته به خشخاش؟ بعد در ضمن پل دیود 80 وات رو چجوری میسازن؟ زیر دیپلم حرف بزنید.
                اگه جریان دینام 3امپر یا بیشتره می تونی از1N5408استفاده کنی که ولتاژ به دینام برنگرده...من اون قضیه پل دیود80ولت یا وات یا....نفهمیدم چیه
                دینام چون جریانشACهست بایدبهDCتبدیلش کنی الان مدار رو با کل مخلفاتش می زارم تا بهتر بفهمی..
                بفر ما اینم مدار خروجیش5ولته راحت می تونی بزنیش به موبایل (وقتی ساختی حتما با مولتی متر تست کن که5 ولت باشه) من خودم واس شارژر گوشی اینو درست کردم عالی جواب داد ولی اگه میخوای پاور بانک شارژ کنی حتما یه دیود1n5408توی مثبت خروجی بزار..

موفق باشی سوالی داشتی من درخدمتم
                Proudly @real_ahmadi
                #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

واقعا ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammadreza245539
                    واقعا ممنون
                    خواهش می کنم :nice:
                    تشکر یادت نره... :job:
                    Proudly @real_ahmadi
                    #real_ahmadi

واسه اسمت بجنگ

دیدگاه

سوال

سلام
                      ببخشید حداکثر ولتاژ و جریان ورودی مدار اول چقدره؟
                      من میخوام یه باتری موبایلو بدون اینکه داخل گوشی بذارم مستقیما به این وصل کنم
                      سرعت خیلی زیادی هم میرم حدود 40 تا 50 کیلومتر بر ساعت
                      اگه زیاده لطفا قطع کننده جریانو آموزش بدید
                      اگه مدت خیلی زیاد ب باتری وصل باشه اتفاقی میوفته؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X