اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نیاز به مدار برای حذف آفست

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نیاز به مدار برای حذف آفست

سلام

من میخوام خروجی سنسور ACS712 مدل 5 آمپر رو که از 2.5 ولت (بدون عبور جریان) تا 3.3 ولت (در 5 آمپر) تغییر میکنه رو بیارم روی 0 تا 0.8 که بعد از اون بتونم با یک پ امپ اونرو بیارم روی صفر تا 4 ولت. برای این منظور بایستی آفست سنسور رو (یعنی 2.5 ولت ) بگیرم. بنظرم رسید که با پ امپ ولتاژ خروجی اونرو از 2.5 ولت کم کنم ولی نمیدونم چرا هر چه تلاش کردم نتایج پروتئوس اون درست در نیومد.
    خودم فکر میکنم شاید مربوط به تطبیق امپدانس باشه.
    در هر صورت شما مدار و یا پیشنهادی برای این موضوع دارید؟

پاسخ : نیاز به مدار برای حذف آفست

وقت بخیر

از یک opApmp در حالت تفاضلی استفاده کنید و مقدار -2.5 رو از ولتاژ کسر کنید و هر ضریبی خواستید اعمال کنید .

دیدگاه

سلام

با تشکر از شما
      اگر منظورتون این مداره که لینکش رو میذارم ، تست کردم ولی همونطوری که نوشتم نمیدونم چرا درست کار نمیکنه.
      یعنی وقتی ارتباط بین R2 و D2 قطع میکنیم ، درحالتی که منبع جریان روی صفر آمپر تنظیم میشود ، خروجی 2.39 ولت و درحالت 5 آمپر روی 3.11 ولت میرود که درست است
      اما تمام مشکل از زمانی شروع میشود که این ارتباط رو به طبقه بعد برقرار میکنیم(ارتباط R2 و D2 برقرار میشود) .در این صورت مدار تفاضلی کار نمیکند و خروجی ثابت باقی می ماند !!!!!!!!
      لینک فایل : http://www.4shared.com/file/IhK5_pMPba/01_online.html
      آیا مدل مربوط به سنسور تو پروتئوس ایراد داره یا اینکه مدار طراحی شده مشکل داره.
      لطفا راهنمایی کنید
      با تشکر

دیدگاه

با یک کم جستجو یه مطلب تو سایت خود Alegro پیدا کردم و تونستم مدارم رو به این شکل تغییر بدم

و اینم خروجی اسیلوسکوپ

هنوز یه مشکل باقی مونده.لطفا در این مورد راهنمایی کنید.
        همونطوری که تو شکل موج دیده میشه ، شکل موج هنوز DC (خط صاف) نشده.درسته که مولفه منفی نداره ولی هنوز متغیره.
        اتصال ولتمتر DC تو پروتئوس مقدار صفر رو نشون میده.
        حالا باید اونو به خط صاف (DC) تبدیل کرد.
        فقط چون استفاده از دیود حدود 0.5 ولت افت میندازه ، نمیخوام با دیود خازن اون رو DC کنم.راه دیگری سراغ دارید؟
        لطفا راهنمایی کنید

در ضمن لینک اصلاح شده فایل هم اینجاست
        http://www.4shared.com/file/N2j8nJcDba/02_online.html

با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X