اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با LCD کاراکتری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با LCD کاراکتری

سلام دوستان.من مدار زیر رو بستم.البته این یک تکه از مدار هست.می خوام به وسیله میکرو LCD رو کنترل کنم.اما یه مشکل پیش اومده.حتی بدون اعمال ولتاژ میکرو به پایه ULN2003 باز هم LCD روشنه و کار میکنه.من با این مدار می خوام LCD رو روشن یا خاموش کنم.وقتی ULN2003 رو از مدار بر می دارم بین پایه زمین مدار و LCD مقدار 1 ولت ولتاژ وجود داره.می خوام وقتی به ULN2003 از طرف میکرو 5 ولت اعمال میکنم LCD روشن شه و وقتی که 0 ولت اعمال میکنم خاموش شه.امیدوارم توضیحاتم کامل باشه.اینم مدار

با تشکر

پاسخ : مشکل با LCD کاراکتری

ولی برای راه اندازی lcd نیازد به ULN نیست. بدون ان باید وصل کنید.

دیدگاه

سلام
      فکر نکنم برای کنترل السی دی بشه از uln2003 استفاده کرد شما باید از تکنیک دیگه ای استفاده کنی جریان مصرفی backlight و تغذیه خود السی دی رو حساب کنید واون ایسی برای درایو کردنه
      البته منظور شما از کنترل چیه؟
      امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

سلام
        توی عمل این کار شاید امکانآ‌پذیر باشه، ولی توی پروتئوس نمیشه؛ چون LCD موجود در پروتئوس، پینآ‌های تغذیه و بک لایتش بصورت پیشآ‌فرض به تغذیه وصله و نمیشه کاریش کرد.

دیدگاه

چرا از یک ترانزیستور ساده که تغذیه ال سی دی رو روشن و خاموش کنه استفاده نمیکنید؟
          انسانها 10 دسته اند: دسته اي که باينري ميدانند و دسته اي که باينري نميدانند!

دیدگاه

سلام داداش اونطور که من متوجه شدم شما می خواهید lcd به اختیار خودتون خاموش یا روشن کنید برای این نیازی به uln نیست...اگر شما با بسکام برنامه نویسی میکنید من شنیدم که با دستور lcd off می توانید اونو خاموش کنید اگر جواب نداد شما این کارو انجام بده :تغذیه lcd رو جدا بکش وبه میکرو وصل نکن و از یک ترانزیستور ساده مانند bc546 استفاده کن بیس ترانزیستور رو بده میکرو واز ترانزیستور تغذیه lcd را قطع و وصل کن امید وارم تونسته باشم کمکی به شما بکنم
            همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

دوستان از همه متشکرم.مشکل استفاده از ترانزیستور نیست.مشکل اینه که من حتی موقعی که ای سی uln رو از مدار بر میدارم lcd باز هم کار میکنه.این یعنی اینکه من پایه منفی lcd رو از مدار جدا میکنم.دقیقا مشکل اینه که میگم و با ترانزیستور هم حل نمیشه.

دیدگاه

دوست عزیز
                lcd یه پایه enable داره که اگه به زمین وصل بشه خاموش میشه و اگه به 5 ولت وصل بشه روشن میشه.اصلا نیازی به اون آی سی نیست.چه اصراری داری حتما ازین آی سی استفاده کنی؟
                اگه فقط میخوای بک لایت را خاموش و روشن کنی اون پایه vss را از پایه منفی بک لایت جدا کن.
                الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X