اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پتانسیومتر دیجیتال با پله های اهمی (بدون محدودیت در خرید و قیمت!!)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پتانسیومتر دیجیتال با پله های اهمی (بدون محدودیت در خرید و قیمت!!)

دوستان سلام . با پتانسیومتر دیجیتال MCP4131 و دیگر اعضای خانواده اش مثل MCP4151 , MCP4152 و ... و نیز AD8400 و خانواده اش کار کرده ام و در جایی که مقاومت با چند ده ( 50 به بالا ) اهمی در هر پله بخواید خوب هستند . بهترین از نظر پله های اهمی AD8400-1k هست که اونم کوچکترین مقاومتی که تحویل میده 58 اهم هست . حالا 2 سوال دارم از محضر اساتید .
    1 = کسی پتانس دیجیتالی با پله های زیر 2 اهم سراغ داره ؟
    2 = اگر موجود نبود همچین پتانس دیجیتالی در بازار ، چه راه حلی دارید؟

نکته : جریانی که از پتانسیومتر دیجیتال بناست عبور کنه زیر 100mA هست ؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید. :nerd:
    در جهان رازهایی هست که جز به بهای ریختن خون فاش نمی شود . شهید مرتضی آوینی

پاسخ : پتانسیومتر دیجیتال با پله های اهمی (بدون محدودیت در خرید و قیمت!!)

AD8400 یک کیلو اگر 256 استپ باشه حدود 4 اهم در هر پله میشه چطور حساب کردید که 58 اهم میده؟
    ولی یک راه مناسبتر استفاده از DAC هست در این صورت همه چیز دست شماست !
    http://www.electronicproducts.com/Analog_Mixed_Signal_ICs/Standard_Linear/DAC_or_digital_pot.aspx
    http://www.maximintegrated.com/en/app-notes/index.mvp/id/4025
    در صورتی که از میکروی مناسب استفاده کنید نیازی به چیپ خارجی هم نیست احتمالا

دیدگاه

ای کاش همیشه تئوری با عملی انطباق کامل داشت . مقاومت سوئیچ هایی که مقاومت ها رو انتخاب می کنند رو نباید فراموش کرد . البته همین مقاومت 50 اهم باعث میشه که وقتی کوچکترین مقاومت انتخاب میشه که اهم خیلی کمی داره با این 50 اهم سری بشه و با 5 با 3.3 ولتی که به یک طرف pot وصل کردین آسیب نبینه .
      البته من توی این پروژه باید اهم (بدون ولتاژ بسازم) و بحث DAC می ره کنار .

دیدگاه

می تونم با یه سوئیچ آنالوگ این مقاومت کم اهم رو انتخاب کنم . اما به تعداد محدود میشه مقاومت Select کرد . analog switch هایی پیدا کردم با مقاومتی کمتر از 1 اهم . این تیر آخرمه . وقتی هیچ کس پاسخی مناسب تر نده . :read:

دیدگاه

این مقاومت روی پایه ی وایپر رو میگید شما! من هم خواستم بگم از spst استفاده کنید که همونطوری که گفتید محدودیت استپ پیش میاد و اگر مالتی پلکس استفاده کنید باز محدودیت فضا پیش خواهد اومد ولی برای حذف مقاومت وایپر یعنی دقیقا مشکل شما در لینک زیر از اپ امپ در ورودی استفاده کرده مطالعه کنید ببینید میتونید استفاده کنید یا نه!
          http://electronicdesign.com/components/active-cancellation-pots-wiper-resistance

دیدگاه

پاسخ : پتانسیومتر دیجیتال با پله های اهمی (بد

هدف من تقسیم ولتاژ نیست . می خوام برای یه دستگاه تست مقاومت های اهمی شبیه سازی کنم .

دیدگاه

سلام خدمت دوستان
              تراشه MCP41010 را میخواستم جای یک پتانسیومتر 10k بذارم. مشکلم حداکثر جریان عبوری از این تراشه چقدره؟ تا 10 میلی آمپر رو جواب میده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X