اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت هواپیما کنترلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساخت هواپیما کنترلی

با سلام
    میخواستم بدونم ایا ساخت هواپیما کنترلی مثل کواد کوپتر سخت و پیچیده هست یا بدتر از کواد هست؟ مداری ازش دارید به ما بدهید؟

سپاس

پاسخ : هواپیما کنترلی

بال ها و بدنه اش باید با دقت ساخته بشه.
    هواپیما کنترلی یه موتور براشلس که سبک و خوب باشه و یه ریموت کنترل و یه باطری سبک و خوب و یه میکرو و یه اسپید کنترل و کمی نبوغ برنامه نویسی و یه بدنه خوب و سبک و یه ملخ و یه چیزی که بشه باهاش بال ها را کنترل کرد (تا جهت هواپیما تغییر کنه که البته من نمیدونم این قسمتو باید از چی استفاده کرد) لازم داره.
    نکته : دماغه هواپیما معمولا باید کمی سنگین تر از بقیه ی جاها باشه ، که البته در هواپیمای تک موتور ، موتور و ملخ را در دماغه میزارن که سنگین میشه ،،، اما در دو موتوره که موتور ها روی بال هستند باید دماغه را با یه چیزی سنگین کنید.
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
      با سلام
      میخواستم بدونم ایا ساخت هواپیما کنترلی مثل کواد کوپتر سخت و پیچیده هست یا بدتر از کواد هست؟ مداری ازش دارید به ما بدهید؟

سپاس
      منظورتون ساخت کدوم قسمت هست؟

ساخت بدنه؟ساخت فرستنده و گیرنده؟و....

یا ساخت هدایت خودکار پرنده؟
      قصد دارید کاربر کنترل دستی کنه یا خودش با هدایت خودکار پرواز کنه؟

دیدگاه

سلام

من خودم میتونم کمکتون کنم ولی نظرم اینه که شروع کنیم به ساخت یدونش و بریم جلو
        اگر طالبید بسم الله
        http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

سلام و درود
          این کتاب یک منبع خوب برای ساخت هواپیمای کنترلی هست پیشنهاد می کنم این رو تهیه کنید خیلی می تونه کمک کنه:

نام کتاب: هواپیمای مدل رادیو کنترل
          نویسنده: سید محمد مهدی حامی
          1 نقشه چاپ شده داره و توی سی دی اش چندتا نقشه ی دیگر هم داره + تصاویر رنگی توی کتاب.

دیدگاه

ممنون دوستان:
            نوشته اصلی توسط LiZaRd.BoY
            منظورتون ساخت کدوم قسمت هست؟

ساخت بدنه؟ساخت فرستنده و گیرنده؟و....

یا ساخت هدایت خودکار پرنده؟
            قصد دارید کاربر کنترل دستی کنه یا خودش با هدایت خودکار پرواز کنه؟
            منظور من ساخت همه قسمت هواپیما هست !! گمان کنم سخت ترین قسمت اش طراحی بدنه هواپیما هست! ایا فریم اماده دارد؟
            و میخوام کنترل دستی داشته باشد مثل کوادکوپتر!

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط Soodi
            سلام

من خودم میتونم کمکتون کنم ولی نظرم اینه که شروع کنیم به ساخت یدونش و بریم جلو
            اگر طالبید بسم الله
            اگر یک اموزش را از صفر تا 100 شروع کنید خیلی عالی میشه !

اضافه شده در تاریخ :
            نوشته اصلی توسط فکر
            سلام و درود
            این کتاب یک منبع خوب برای ساخت هواپیمای کنترلی هست پیشنهاد می کنم این رو تهیه کنید خیلی می تونه کمک کنه:

نام کتاب: هواپیمای مدل رادیو کنترل
            نویسنده: سید محمد مهدی حامی
            1 نقشه چاپ شده داره و توی سی دی اش چندتا نقشه ی دیگر هم داره + تصاویر رنگی توی کتاب.
            این کتاب برای چه انتشارتی هست دوست عزیز!!
            جدیدترین ویرایش توسط فکر; ۲۲:۱۴ ۱۳۹۵/۰۳/۱۵. دلیل: تصحیح متن

دیدگاه

سلام

منظورم من از ساخت یدونه این هست که در سایز کوچیک بسازیم مثلا حداکثر طولش بشه 30 سانتی متر و از موتور های coreless استفاده کنیم که من خودم 2 تاش رو دارم و بنده رو هم با فوم بسازیم (فوم فشرده ، جدیدا به عنوان بلوک های ساختمانی هم ازش استفاده میشه) و بپرونیم هوا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
                سلام

منظورم من از ساخت یدونه این هست که در سایز کوچیک بسازیم مثلا حداکثر طولش بشه 30 سانتی متر و از موتور های coreless استفاده کنیم که من خودم 2 تاش رو دارم و بنده رو هم با فوم بسازیم (فوم فشرده ، جدیدا به عنوان بلوک های ساختمانی هم ازش استفاده میشه) و بپرونیم هوا
                ممنون دوست عزیز: یک چیز میخوام که ارزش ساخت داشته باشد!!! کلا به ربات های پرنده علاقه دارم ولی به ربات های مسیریاب و .. خیر :mrgreen:
                به نظر شما ساخت کوادکوپتر بیشتر هزینه دارد یا هواپیما کنترلی؟ کدام بهتره و جذاب تر هست!
                سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                  ممنون دوست عزیز: یک چیز میخوام که ارزش ساخت داشته باشد!!! کلا به ربات های پرنده علاقه دارم ولی به ربات های مسیریاب و .. خیر :mrgreen:
                  به نظر شما ساخت کوادکوپتر بیشتر هزینه دارد یا هواپیما کنترلی؟ کدام بهتره و جذاب تر هست!
                  سپاس
                  سلام

والا جذابیت هواپیما بیشتره (توی پرواز) ولی از نظر هزینه هواپیما خیلی ارزونتر از کوادکوپتر هست
                  در هر صورت برای ساخت هرچیزی باید یه انگیزه و یه هدف داشته باشید ، اگر هدف تفریح و هابی هست بهتره که آمادش رو بخرید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Soodi
                    سلام

والا جذابیت هواپیما بیشتره (توی پرواز) ولی از نظر هزینه هواپیما خیلی ارزونتر از کوادکوپتر هست
                    در هر صورت برای ساخت هرچیزی باید یه انگیزه و یه هدف داشته باشید ، اگر هدف تفریح و هابی هست بهتره که آمادش رو بخرید
                    ممنون دوست عزیز: هواپیما به نظر من هم جذابتر هست ولی کنترل اش سخت هست باید فرودگاه :mrgreen: براش درست کرد با توجه به مساحت زمین و حیاط و خانه و........
                    ولی کواد مثل هلی کوپتر هست و عمودی می پره و این برای انهایی که مثل من مشکل جا دارند مناسب تر هست ولی گران تر !!
                    الان اگر بخوایم یک هوایپما 30 سانتی متری درست کنیم چقدر هزینه می برد و چقدر برد داره!! اگر بخوایم اماده اش را بخریم گمان کنم 2 برابر خرج داره شاید هم بیشتر!! ادم خوداش بسازه خیلی جذابتر هست تا برویم بخریم ............

سپاس

دیدگاه

این کتاب برای چه انتشارتی هست دوست عزیز!!
                      موئف کتاب، ناشر اون هم هست.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X