اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی 24hj128gp310

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی 24hj128gp310

سلام
    خسته نباشید
    این میکرو با ولتا÷ 3.3 ولت کار می کنه برای همین هنگام اتصال به وصایل جانبی مثل ال سی دی و ... به مشکل نمی خوره؟
    چه جوری پروگرام می شن با همین melap programmer پروگرام میشه؟ چون توش شماره این ایسی را داره؟ میترسم بسوزه ؟
    بعد ماکس سرعتش 40 mips است ایا چون 16 بیتی است پس سرعتش از 18f8722 هشت برابر بیشتره نه؟ oo:

[glow=black,2,300]بردی جالب با سیستم عاملی جالب !!![/glow]

پاسخ : راه اندازی 24hj128gp310

سلام

برای ارتباط با LCD تنها کاری می کنید تغذیه LCD رو به 5 ولت متصل کنید.
    برای شماتیک ارتباط با وسایل جانبی مختلف راهنمای برد آموزشی شرکت MIKROE خیلی کمکتون می کنه

http://www.mikroe.com/en/tools/lv24-33/
    http://www.mikroe.com/pdf/lv_24_33_manual.pdf

برنامه ریزی PIC24H با EPIC بصورت ICSP امکانپذیر هست ولی باید چند نکته رعایت بشه
    1)از یک مقاومت 1K برای PullUp پایه MCLR میکروکنترلر به تغذیه 3.3 استفاده کنید
    2)حتما پایه VDD پروگرامر به 3.3 مدار هدف متصل کنید
    3)یک خازن 1 تا 10 تا میکرو به پایه Vddcore میکروکنترلر متصل کنید

http://melabs.com/support/3v_icsp.htm

البته من تا حالا تست نکردم و با ICD2 کار می کنم ولی فکر کنم اگر نکات فوق رعایت بشه مشکلی نداشته باشید

در مورد آخر هم ربطی به 8 یا 16 بیتی بودن میکرو نداره سرعت PIC24H برابر 40MIPS هست و سرعت PIC18F حداکثر 12MIPS :bye

دیدگاه

پاسخ : راه اندازی 24hj128gp310

با تشکر از Mohandes عزیز
      البته میکروکنترلرهای 18F با سرعت 16 MIPS هم وجود داره اما نمیدونم توی بازار ایران هست یا نه.
      حداکثر سرعت پایدار 18F8722 هم 10 MIPS هست در نتیجه سرعت 40 MIPS هشت برابر سریعتر نیست، چهار برابر هست.
      16 بیتی بودن به فرکانس کار CPU ربطی نداره و تعداد دستوراتی که در هر لحظه اجرا میشه مشخص است اما میکروکنترلر 16 بیتی میتونه در هر دستورالعمل روی 16 بیت اطلاعات پردازش انجام بده در حالی که 8 بیتی رو 8 بیت، در نتیجه به طور کلی سرعت پردازش اطلاعاتشون خیلی فرق میکنه. اگر اینجوری حساب کنیم شاید بتونیم به طور تقریبی بگیم سرعت کلیش نزدیک به 8 برابر بیشتره اما سرعت کار CPU و اجرای دستورالعمل ها 4 برابر بیشتر هست !
      از طرفی اگر اشتباه نکنم میکروهای 16 بیتی معماریشون تغییر اساسی کرده، یعنی بر عکس 8 بیتی ها که یک Wroking Register داشند اینها 16 تا دارند و این باز هم در بالا رفتی سرعت کار تاثیر داره.
      دوست دارم در عمل آزمایششون کنم ببینم با تغییراتی که توی معماریشون داده شده آیا هنوز هم پایداری 8 بیتی ها رو دارند یا خیر !!

از آنجا که گاهی فرصت بازخوانی پست نیست، بابت غلط های املایی و نگارشی احتمالی معذرت میخوام.
      هیچیک از پاسخ هایی که میدم را کاملا تایید نمیکنم و ممکن هست اشتباه کرده باشم، اگر من به نوشته ام مطمئن هستم شما مشکوک باشید.
      اگر در حل مشکل من کمک کردید و دکمه تشکر رو نزدم حتما فراموش کردم کوچکترین کمک شما برایم ارزشمند است!
      اگر به هر طریقی از من ناراحت شدید حتما با یک پیام خصوصی تذکر بدهید تا مشکل رو حل کنیم و رابطه ی صمیمانه، پایدار بماند.
      شاد و موفق باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X