اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اثر صفحات خازن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اثر صفحات خازن

سلام دوستان، من یه سوال دارم در مورد خازن. درسته که در حالت کلی با فرض دو صفحه ی هادی در یک خازن، ظرفیت اون تحت تاثیر مساحت صفحات خازنی، فاصلهآ‌ی اونا و دی الکتریک بین اونهاس، اما من میخوام بدونم جنس صفحات خازن چه نقشی خواهدداشت؟ و این نقش در کجا دیده میشه؟

پاسخ : اثر صفحات خازن

نوشته اصلی توسط نگین محمدی
    سلام دوستان، من یه سوال دارم در مورد خازن. درسته که در حالت کلی با فرض دو صفحه ی هادی در یک خازن، ظرفیت اون تحت تاثیر مساحت صفحات خازنی، فاصلهآ‌ی اونا و دی الکتریک بین اونهاس، اما من میخوام بدونم جنس صفحات خازن چه نقشی خواهدداشت؟ و این نقش در کجا دیده میشه؟
    همون طور که از رابطه ابتدایی خازن های مسطح یا کروی استوانه ای و ... مشخصه جنس صفحات تاثیری نداره
    در مورد گفته شما در رابطه با سطح صفحات اصلاح میکنم که به سطح مشترک صفحات بستگی داره
    اشک هایی که پس از هر شکست ریخته میشوند همان عرق هاییست که برای پیروزی ریخته نشده است

دیدگاه

دوست گرامی

اگر خیلی دقیق بخواهید ...بله تاثیر دارند
      به طور مثال شما اگر دو خازن با شرایط کاملا یکسان ولی با صفحات آهن و نقره دراختیار داشته باشید خازنی که که جوشنهای آن از رسانایی بیشتری برخورداره اندکی بار الکتریکی بیشتری ذخیره میکند که در این مورد خازن ساخته شده با صفحات نقره ای میباشد
      تاثیر این نکته در خازنهای عادی به حدی کم است که معمولا در نظر گرفته نمیشود
      پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran901
        همون طور که از رابطه ابتدایی خازن های مسطح یا کروی استوانه ای و ... مشخصه جنس صفحات تاثیری نداره
        در مورد گفته شما در رابطه با سطح صفحات اصلاح میکنم که به سطح مشترک صفحات بستگی داره
        ممنون از جواب شما، بله، با توجه به روابط محاسبه ی ظرفیت حرف شما درسته، ولی شاید دیده نشدن این وابستگی به این واقعیت برمیگرده که ما صفحات رو هادی کامل لحاظ میآ‌کنیم. والا، دلیل انتخاب هادی های مختلف در ساخت صفحات خازن چیزی جز تاثیر این جنس نباید باشه و من دنبال محل اعمال این تاثیرم.

اضافه شده در تاریخ :
        نوشته اصلی توسط emitor
        دوست گرامی

اگر خیلی دقیق بخواهید ...بله تاثیر دارند
        به طور مثال شما اگر دو خازن با شرایط کاملا یکسان ولی با صفحات آهن و نقره دراختیار داشته باشید خازنی که که جوشنهای آن از رسانایی بیشتری برخورداره اندکی بار الکتریکی بیشتری ذخیره میکند که در این مورد خازن ساخته شده با صفحات نقره ای میباشد
        تاثیر این نکته در خازنهای عادی به حدی کم است که معمولا در نظر گرفته نمیشود
        بسیار سپاسگزار از جوابتون. من به لحاظ تئوری نیاز به دونستن این وابستگی دارم. روابط یا مرجعی برای توصیف این مساله سراغ دارید؟

دیدگاه

بسیار سپاسگزار از جوابتون. من به لحاظ تئوری نیاز به دونستن این وابستگی دارم. روابط یا مرجعی برای توصیف این مساله سراغ دارید؟
          دوست عزیز به زبان فارسی شرمنده هستم ولی این مقاله با فرمت Word به زبان انگلیسی پیدا شد

http://home.eps.hw.ac.uk/~ceeyrp/WWW/Teaching/223MB1/Tutorials/EMTut5.doc

پاره ای از رویکردهای دفاعی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط emitor
            دوست عزیز به زبان فارسی شرمنده هستم ولی این مقاله با فرمت Word به زبان انگلیسی پیدا شد

http://home.eps.hw.ac.uk/~ceeyrp/WWW/Teaching/223MB1/Tutorials/EMTut5.doc
            بسیار لطف کردید. امیدوارم بتونم جوابمو ازش بدست بیارم.

دیدگاه

ممنون از جواب شما، بله، با توجه به روابط محاسبه ی ظرفیت حرف شما درسته، ولی شاید دیده نشدن این وابستگی به این واقعیت برمیگرده که ما صفحات رو هادی کامل لحاظ میآ‌کنیم. والا، دلیل انتخاب هادی های مختلف در ساخت صفحات خازن چیزی جز تاثیر این جنس نباید باشه و من دنبال محل اعمال این تاثیرم.
              درود بر شما،

نوع فلز صفحات جوشن های خازن هیچ تاثیری روی پارامترهای آن ندارد، جز این که می تواند وزن خازن را سبک تر یا سنگین تر کند. به همین علت تقریباً در 99.9% موارد، از آلومینیوم برای ساخت صفحات خازن استفاده می شود.

به جز اندازه ها و فاصله ها، آنچه که بسیار تاثیر بالایی روی ظرفیت خازن دارد، نوع دی الکتریک آن است، به طوری که یک خازن با دی الکتریکی از یک سرامیک خاص، ظرفیتی بیش از 22 برابر همان خازن با دی الکتریک هوا دارد.

پیروز باشید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X