اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پخش صوت از طریق گوشی هوشمند روی اردوینو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پخش صوت از طریق گوشی هوشمند روی اردوینو

سلام دوستان و اساتید
    یه پروژه ای رو میخواستم انجام بدم نیاز به کمک داشتم
    میخوام از طریق گوشی به برد اردوینو متصل شم (از طریق بلوتوث یا وای فای) و یه موسیقی روی گوشی پخش کنم که از طریق اردوینو به اسپیکر وصل باشه و از اون پخش بشه
    یک سری شیلد بود برای اینکار که فکر نمیکنم تو ایران پیدا بشه کسی اگر اطلاعاتی داره ممنون میشم کمکم کنه
    مشکل اصلی انتقال صدا هستش که نمیدونم چجوری باید فرستادش و پخشش کرد

پاسخ : پخش صوت از طریق گوشی هوشمند روی اردوینو

سلام دوست عزیز
    امیدوارم موفق و موید باشید
    چیزی که شما میخوای انجام بدی یک ذره احتیاج به اطلاعات بنیادی از برنامه نویسی میخواد حالا نمیدونم که چقدر با این علم و هنر آشنا باشید!!!؟
    در این پروژه شما احتیاج دارید که اطلاعات و داده های ذخیره شده در کامپیوتر و موبایل ویا هر وسیله دیگه رو که بصورت فیزیکی بر روی رسانه های ذخیره سازی مثل هارد ، حافظه ی فلاش و .. ذخیره شده در رم فراخوانی و بعد اونهارو تبدیل به آرایه ای از بایت ها که به اصطلاح فنی جریان داده ای (Stream data) گفته میشه و سپس ازطریق سوکت پروگرامینگ Socket Programming برای ماژول های مختلف اعم از Wifi یا بلوتوث متصل شده به برد آردینوتون بفرستید و بعد دوباره در برد آردینوتون این اطلاعات ارسالی را که بایت ها و بخشی از آهنگ استریم شده در کامپیوتر و یا موبایلتان است را دوباره پردازش (یعنی یک هسته ی پردازش فایل ارسالی که حالا بیشتر در قالب و فرمت MP3 است بنویسید)و یا از طریق ای سی های سری VS مثل VS1003 دیکود کنی که فک می کنم در این حالت برای شما آسونتره!!! ولی در کل در این پروژه شما درگیره مسایل سوکت و استریمینگ میباشید و طرف Arduino درگیر تبدیل اطلاعات خام به سیگنالهای صوتی !!!
    امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم!!!
    You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

دیدگاه

سلام ممنون از توجهتون و وقتی که گذاشتین
      قسمت دوم راحت تر بود یعنی یه جورایی باید یه mp3 player داشته باشم تو قسمت گیرنده
      اما قسمت اول و متوجه نشدم راستش با ماژول wifi کار نکردم اطلاعات زیادی ندارم در موردش اگه میشه بیشتر راهنمایی کنین

دیدگاه

سلام دوباره و خواهش !!!
        اولا به من بگید پلاتفرم گوشیه هدفتون چیه یعنی Google's Android ، Apple's iOS و یا جاوا و سیمبین (من میتونم تو اندروید کمکتون کنم و در دیگر پلاتفرم ها شرمنده...)
        دوما فرض رو گوشی های پلاتفرم اندروید میذاریم در این پلاتفرم مسایل زیادی وجود دارند که به غیر از سوکت پروگرامینگ باید در نظر بگیرید که یکی از آنها نخ کشی و یا Thread سیستم عامل است این فقط یکی از چلنچ های اپ اندرویدتونه !!!
        سوما بفرمایید برنامه نویسی اندروید و جاوا رو چه قدر مسلط هستید !!!
        خوده وای فای به خودی خود در اندروید دستورات پیچیده ای نداری به عنوان مثال برای روشن کردن Wifi دستگاهتون از دستوره زیر استفاده خواهید کرد!!!
        یک آبجکت از نوع کلاس WifiManager تعریف می کنید و بعد از تعریف میتونید از تابع SetEnableWifi() استفاده خواهید کرد!!! مانند زیر :

(WifiManager wif = (WifiManager) getSystemService(Context.WIFI_SERVICE
        wifi.SetEnableWifi(true);
        ( خیلی این ادیتور سایت اذیتم میکنه به خصوص وقتی که میخوام کدی از برنامه ای رو بنویسم ، نمی دونم برای من فقط اینطوره یا برای شما هم به این صورت است )

You do not really understand something unless you can explain it to your grandmother. Albert Einstein

دیدگاه

سلام آقا سید

میشه در مورد

سوکت پروگرامینگ Socket Programming

راهنماییم کنید

123 یادگیریش چجوریه...

کجا کاربرد داره؟

پیشاپیش ممنونم

دیدگاه

سلام آقای من !!! امشب خیلی دیر اومدم روی نت و انجمن!!! اگه بخوام واستون پست بنویسم باید تا خود سحر بیدار باشم شرمندم !!! ولی چشم فردا حتما جوابتون میدم!!!

دیدگاه

سلام دوست عزیز

نوشته اصلی توسط سید سامان حسینی
              سلام آقای من !!! امشب خیلی دیر اومدم روی نت و انجمن!!! اگه بخوام واستون پست بنویسم باید تا خود سحر بیدار باشم شرمندم !!! ولی چشم فردا حتما جوابتون میدم!!!

از اینکه چند روز پیش بهتون قول دادم و نتونستم سرقولم بمونم معذرت میخوام #:S

یک ذره برای اینکه مسئله شفاف تر بشه میتوونم ازت خواهش کنم که Souket programming را تو کدوم پلاتفرم نیاز داری که واست توضیح بدم به عنوان مثال در Pc با پلاتفرم ویندوز و زبان برنامه نویسی #C و یا نه در پلاتفرم اندروید و زبان برنامه نویسی Java

نوشته اصلی توسط QICS
              123 یادگیریش چجوریه...

کجا کاربرد داره؟

اینرو متوجه نشدم منظورتون از 123 چی بوده، میشه بیشتر توضیح فرمایید !!!؟

دیدگاه

شما از طریق ماژول بلوتوث صوتی بدون یاز به برنامه نویسی و هیچ سخت افزار دیگه ای میتونید این کار رو انجام بدید .
                اینم لینک خریدش:

توی سایتای دیگه نمونه های دیگشم هست میتونید سرچ کنید بلوتوث صوتی

دیدگاه

سلام یه سری به این آدرس بزن http://1sheeld.com/shields/music-player-shield ولی فکر کنم شیلدش تو ایران نباشه خودتون باید دست به کار بشین
                  جدیدترین ویرایش توسط pars; ۰۱:۲۳ ۱۳۹۵/۰۶/۱۵.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X