اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حذف ترانس از اینوتور

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حذف ترانس از اینوتور

سلام. یه ایده ای دارم خیلی خلاصه می گم میشه ترانس افزاینده رو از اینورتور حذف کرد و به جاش مدارات افزاینده خازنی و دیودی بگزاریم و بعد با ترانزیستور
    قدرت تقویت جریانش کنیم؟ از دو ستان میخوام کمک کنند و نظری بدن ممنون

پاسخ : حذف ترانس از اینوتور

راستشو بگم؟
    خوب میگم :twisted:
    به نظر من بعید میاد چون
    درسته که با مداراتافزاینده خازنی و دیودی ولتاژ رو میشه افزایش داد ولی خوب در این صورت جریان به شدت کاهش پیدا میکنه
    ولی خوب امیدوارم نظرم اشتباه باشه :icon_razz:
    پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

کاملا درسته جریان کم میشه ولی بعد میشه تقویت جریانش کرد ؟ مثلا با یهBJT در آرایش کلکتور مشترک

دیدگاه

نوشته اصلی توسط PROTEL99
        سلام. یه ایده ای دارم خیلی خلاصه می گم میشه ترانس افزاینده رو از اینورتور حذف کرد و به جاش مدارات افزاینده خازنی و دیودی بگزاریم و بعد با ترانزیستور
        قدرت تقویت جریانش کنیم؟ از دو ستان میخوام کمک کنند و نظری بدن ممنون
        من تو یه کتاب رفرنس مدارات سوییچینگ دیدم چنین چیزی امکان داره و مدارش هست.
        دلا یاران سه قسمند ار بدانی
        زبانی اند و نانی اند و جانی
        به نانی نان بده از در برانش
        محبت کن به یاران زبانی
        و لیکن یار جانی را به دست آر
        به جانش جان بده تا می توانی

دیدگاه

اگه بشه که عالیه اما قطعاً ایزوله نیست و فکر نمیکنم پایداریش خوب باشه.
          خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

ضریب پایداری بستگی داره به طراحی شما و اون باری که بهش وصل میشه مقدار امپدانس و نوع بار سلفی و خازنی بودن.حالا یه طرحی بود یه اسیلاتور ACرو بسته بود به ترانس حالا چه جوری؟ یه ترانس 220 به 9 دوبل بود برعکس زده بود به مدار از اولیه ترانس 220 AC'گرفته بود به نظر من عجیب بود
            نوشته اصلی توسط _آرش

من تو یه کتاب رفرنس مدارات سوییچینگ دیدم چنین چیزی امکان داره و مدارش هست.
            میشه این مدار رو بدین یا من طراحی کنم شما عیب هاشو بگید؟

دیدگاه

سلام

من که بادوستم میرفتیم به بانکها برای سرویس اینورترهاشون

اونا 20 تا باتری رو برای مدارات سویچینگ گذاشته بودن و اونها رو 10 تا 10 نا سویچ میکردن و مستقیم میزدن به بار (بدون ترانس)

البته توانش خیلی خفن بود دیگه کل بانکو راه می انداخت

میدونید 220 ولت DC یعنی چی؟ یه بار دوستم میگف چرش اتفاقی از دستش افتاده و خورده به پلاریته های -+ ه 220 ولت و درجا چر آب شده oo:
              ِِDie for Life, Not Live to Die
              Freedom Fighter
              " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

سلام
                1 - همان طور که دوستان گفتند جریان بشدت کاهش می یابد
                2 - شما برای استفاده از تقویت کنندها برای تقویت ولتاژ ویا جریان احتیاج به منبع تغذیه
                با ولتاژ بالاتر دارید
                پس میبینید که شما مجبورید :
                از یک باتری 220 ولت استفاده نمایید و ترانزیستورهای ولتاژ بالا وقدرتی مزید آنکه
                با دیود وخازن ولتاژ dc در خروجی بدست می آید
                خلاصه آنکه برای این کار اصولا برای افزایش ولتاژ احتیاج به ترانسفورماتور است

دیدگاه

اصلا علت اینکه میخوام ترانس رو حذف کنم اینه که جا گیره سمگین و سفارش وپیچیدن اون مشکلات بسیار دیگه ای داره
                  نوشته اصلی توسط چیاکو ناصری
                  سلام

من که بادوستم میرفتیم به بانکها برای سرویس اینورترهاشون

اونا 20 تا باتری رو برای مدارات سویچینگ گذاشته بودن و اونها رو 10 تا 10 نا سویچ میکردن و مستقیم میزدن به بار (بدون ترانس)

البته توانش خیلی خفن بود دیگه کل بانکو راه می انداخت

میدونید 220 ولت DC یعنی چی؟ یه بار دوستم میگف چرش اتفاقی از دستش افتاده و خورده به پلاریته های -+ ه 220 ولت و درجا چر آب شده oo:
                  چار آب شد؟ مگه از چار چقد جریان رد شد؟ تا حالا نشنیدم :cry:

دیدگاه

چار آب شد؟ مگه از چار چقد جریان رد شد؟ تا حالا نشنیدم :cry:
                    راستش من از دوستم شنیدم و خودم ندیدم. ولی اونم آدمی نیست که دروغ بگه. ولی اگه توجه کنید فقط 1 باطری 12 ولت ساده نیست

تا حالا شده که همین باتریهای ماشین رو دیده باشین وقتی اتصالی میکنه؟ :eek: . آتیش به پا میشه

حالا فکرشو بکن با همون جریان باتری ،ولتاگش هم با سری کردن 20 عدد باتری به 240 ولت برسه :twisted: . میشه گفت که چر رو آب میکنه :agree:

ِِDie for Life, Not Live to Die
                    Freedom Fighter
                    " ناخود گاه، هريك از ما ، از ناميرائي خود يقين دارد " . فروید

دیدگاه

سلام خروجی که نیازه قراره ac باشه یا dc میشه تو مد dc این کارو کرد خیلی هم پیچیده نیست مداره bust سوئیچینگ اگه سرچ کنی تو همین انجمن میشه کلی مدار پیدا کرد ولی توان مصرفی خیلی بالا میره . و فقط هم dc خوب جواب میده .تا 10 آمپر 500 ولت رو دیدم البته از 220 شهر ساخته شده بود.
                      یعنی 320 dc به 500 dc با جریان 10 امپر
                      مد خازن و دیود عملی به این شرط که خروجی در حد میلی آمپر باشه و فقط تو مد dc استفاده شه .
                      برای مد ac بهترین راه تکنیک Double Conversion هستش که یک ولتاژ dc مثلا 247 تا 270 با جریان خوب رو (حداقل 7 آمپر ) با یه نوانساز
                      (منطق کنترل فازی) با یه درایور پاور(igbt) باهم استفاده میکنن و ولتاژ ac ترو تمیز میسازن :agree:
                      ولی اینا کلا مشکلشون اینه که ایزوله نیستن مثل ترانسفورماتور همینه که الان دارن سیستم delta رو جایگزین میکنن با Double Conversion که اون یه ترانس مخصوص داره .
                      کلا این کار خیلی کاره ساده ای نیست مخصوصا اگه هدف ساخت برق ac با فرکانس 50/60 هرتز باشه........

دیدگاه

ممنون روش کار می میکنم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X