ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    2015/06/03
    346
    31

درخواست راهنمایی درباره ساخت آیفون صوتی

سلام
    من می خوام یک آیفون صوتی بسازم که با سیم باشه .
    قدیم تو مدارس هم استفاده میشد .
    گوشی رو تو یک اتاق برداری و گوشی دیگه تو اتاق دیگر صحبت کنی .
    می خوام صدا خیلی واضح و خوب باشه .
    لطفا مداری که مطمئن شده و تست شده است با نام قطعات .
    ممنون
    2013/09/21
    تهران
    1,525
    1,492

پاسخ : درخواست راهنمایی درباره ساخت آیفون صوتی

دوست گرامی

این مدار یکی از قشنگترین طرحهای مکالمه داخلی Intercom میباشد که مزیت اصلی به مدارهای مشابه در استفاده از یک زوج سیم ساده ( برای مکالمه دو طرفه ) بدون نیاز به کلید تغییر جهت مکالمه میباشد ( یعنی درست مثل تلفن شهری ) و از همه جالبتر اینکه میزان همشنوایی برای هر دستگاه مستقل صفر میباشد ( یعنی شما صدای خودت را از گوشی خودت نمیشنوی ) که سبب جلوگیری از سوت بوقهای ناخواسته میگردد

اساس چنین تکنیکی بر پایه ایجاد اختلاف فاز 180 درجه ای در سیگنال میکروفون و تقویت آن توسط آمپلی فایر خودی استوار است ( در حالی که سیگنال ارسال شده یا دریافتی درای اختلاف فاز نمیباشد )

http://www.redcircuits.com/Page78.htm

در این مدار از آی سی تقویت کننده TDA7052 استفاده گردیده که اگر دسترسی به آن مشکل بود میتوایند از نگارش دیگر مدار که با آی سی بسیار متداول LM386 طراحی گردیده استفاده کنید

2015/06/03
    346
    31

پاسخ : درخواست راهنمایی درباره ساخت آیفون ص&#

فقط یک مساله ای
    اونم اینکه این مدار مثل مدار فرستنده های صوتی بیسیم نویز و این موارد هم دارن ؟
    اونا خیلی اذیت کننده بودند .
    آیا این روش های با سیم نویز و بد رفتن صدا و خش خش و این موارد رو شامل می شوند . اگر خش خش ایجاد بشه ایراد از کدوم قسمت است ؟ درست لحیم نکردن و....

الان گوشی مدار . فرستادن صدا برای یکی و گرفتن صدا برای دیگری و همینطور برعکس کجاست ؟
    ممنون
    2012/07/10
    311
    26

توی مدرسه ما یه زنگ هم داشت ولی توی این شماتیک من ندیدم قربان؟

دوست عزیز همه ما اینجا هستیم تا در کنار هم و با کمک هم بر دانسته های خودمان بیافزاییم و سطح علمی و فنی خودمان و جامعه علمی کشورمان را بالا ببریم.
    2013/09/21
    تهران
    1,525
    1,492

دوست گرامی

برای کاهش نویز تکنیکهای خاصی وجود داره که در مورد همه مدارها باید رعایت گردد

- مثلا تغذیه کاملا صاف و بدون ریپل
    - استفاده از شیلد برای تمام قسمتها :
    مثلا جعبه فلزی ... سیمهای زره دار ...مدار چاپی با طراحی صحیح
    - زمین کردن مناسب

در مجموع اگر همه عوامل به شکل درستی رعایت شده باشند نویزی نباید وجود داشته باشه
    البته در موارد ارتباط بیسیم مقابله با نویز بسیار دشوارتره ... چون منابع نویزی که کاملا از ما دور هستند ممکنه رو ارتباط تاثیر داشته باشند ....
    در حقیقت در محلهایی که به شدت به نویز آلوده هستتند ارتباط با سیم راه حل بهتریه

-----
    قاعدتا مطابق نقشه دو دستگاه ساخته میشود که میکروفون و بلند گو هر دستگاه میتواند در یک گوشی قرار گیرد و ارتباط بین دو دستگاه نیز توسط یک زوج سیم شیلد بین شاسی و نقاط نشان داده شده برقرار میگردد
    2016/06/18
    100
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط emitor

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

دوست گرامی

این مدار یکی از قشنگترین طرحهای مکالمه داخلی Intercom میباشد که مزیت اصلی به مدارهای مشابه در استفاده از یک زوج سیم ساده ( برای مکالمه دو طرفه ) بدون نیاز به کلید تغییر جهت مکالمه میباشد ( یعنی درست مثل تلفن شهری ) و از همه جالبتر اینکه میزان همشنوایی برای هر دستگاه مستقل صفر میباشد ( یعنی شما صدای خودت را از گوشی خودت نمیشنوی ) که سبب جلوگیری از سوت بوقهای ناخواسته میگردد

اساس چنین تکنیکی بر پایه ایجاد اختلاف فاز 180 درجه ای در سیگنال میکروفون و تقویت آن توسط آمپلی فایر خودی استوار است ( در حالی که سیگنال ارسال شده یا دریافتی درای اختلاف فاز نمیباشد )

در این مدار از آی سی تقویت کننده TDA7052 استفاده گردیده که اگر دسترسی به آن مشکل بود میتوایند از نگارش دیگر مدار که با آی سی بسیار متداول LM386 طراحی گردیده استفاده کنید

سلام آقایemitor ، ببخشید که تایپیک قدیمی رو باز کردم، من این مدار رو بستم جواب داد ولی وقتی بهره lm386 رو با اتصال کوتاه کردن مقاومت 1 کیلو زیاد میکنم سوت میکشه با تنظیم پتانسیومتر هم مشکل برطرف نمیشه، آخه در حالت عادی صدا ضعیفه و باید صدا رو تقویت کنم. راه حلی برای این مشکل میدونین؟
    2013/09/21
    تهران
    1,525
    1,492

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram0032

سلام آقایemitor ، ببخشید که تایپیک قدیمی رو باز کردم، من این مدار رو بستم جواب داد ولی وقتی بهره lm386 رو با اتصال کوتاه کردن مقاومت 1 کیلو زیاد میکنم سوت میکشه با تنظیم پتانسیومتر هم مشکل برطرف نمیشه، آخه در حالت عادی صدا ضعیفه و باید صدا رو تقویت کنم. راه حلی برای این مشکل میدونین؟
    دوست گرامی
    چون کاربرد پتانسیومتر 100% نیست بهره زیاد قسمت صوتی باعث میشه مقدار کم همشنوایی تقویت شود و سوت ایجاد گردد ....میتوانید از پتانسیومترهای مولتی ترن ( یا تنظیم دقیق 20 دور ) استفاده کنید که اون هم ممکنه تاثیر زیادی نداشته باشه
    شما چرا ضریب تقویت آی سی ار بیشتر کردید ؟
    2016/06/18
    100
    17

ممنون از پاسختون، چون به نظرم صدا برای مکان های شلوغ ضعیفه و جایی که من میخوام این دستگاه رو استفاده کنم سروصدای تقریبا زیادی هستش و داخل خونه یا مکان آروم استفاده نمیکنم.
    2018/05/29
    1
    0

شلام خسته نباشید میشه دقیق تر توضیح بدید ارتباط دوتا مدار باهم دقیقان روی مدار کجاست؟؟
    من واسه یه کار خیلی مهم این مدار رو لازم دارم ولی 2بار بستم متاسفانه جواب نگرفتم
    اگر لطف کنین راهنمایی کنین ممنون دار میشم
    2018/02/22
    1,096
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط amir-elc.msh

شلام خسته نباشید میشه دقیق تر توضیح بدید ارتباط دوتا مدار باهم دقیقان روی مدار کجاست؟؟
    من واسه یه کار خیلی مهم این مدار رو لازم دارم ولی 2بار بستم متاسفانه جواب نگرفتم
    اگر لطف کنین راهنمایی کنین ممنون دار میشم
    یک سیم ، از پایه مثبت خازن ده میکرو نزدیک ولوم به پایه خازن متناظر وصل هست . پایه دوم هم زمین دو مدار باید باشه که به درستی وصل نشده
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21