اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ترمیناتور در توپولوژی باس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ترمیناتور در توپولوژی باس

سلام .................

در مورد ترمیناتور در توپولوژی باس مطالبی رو خوندم که زیاد متوجه نحوه ی حذف فریم روی باس توسط اون نشدم . فقط میدونم که یه مقاومت حرارتیه .

حالا این که چه طوری فریم رو پس از کپی برداری توسط station مورد نطر از روی باس حذف میکنه دیگه دستگیرم نشد. اگه امکان داره راهنماییم کنید .

ممنونم و موفق باشبد .
    دوستان! مدتی کمتر به سایت میام ..

پاسخ : ترمیناتور در توپولوژی باس

سلام ....................

دوستان کسی نظری نداره؟

من منتظر نظر دوستان هستم . ا

فرادی که کار کردن لطفا راهنماییم کنن . ممنون.

دیدگاه

ترمیناتور با جلوگیری از شناور ماندن انتهای باس مانع از ایجاد Reflection بر روی آن می شود.
      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

سلام .................

جناب سپاس یار ممنونم . اما نکته ی مبهمی که برای من وجود داره اینه که این اتفاق به چه صورت انجام میشه ؟ مطالبی هم که خوندم زیاد متوجه نشدم داستان چیه . اگه در این مورد هم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم .

دیدگاه

سلام ..................

من در مورد سوالم چندتا از دوستان دیگه هم صحبت کردم تا آخر به نتیجه رسیدم . این فایل رو هم میذارم تا اگه کسی به این مشکل خورد بتنه از این فایل استفاده کنه .
          http://www.4shared.com/file/59599880...3a/NET_II.html
          موفق باشید .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حسام الدین
            سلام .................

در مورد ترمیناتور در توپولوژی باس مطالبی رو خوندم که زیاد متوجه نحوه ی حذف فریم روی باس توسط اون نشدم . فقط میدونم که یه مقاومت حرارتیه .

حالا این که چه طوری فریم رو پس از کپی برداری توسط station مورد نطر از روی باس حذف میکنه دیگه دستگیرم نشد. اگه امکان داره راهنماییم کنید .

ممنونم و موفق باشبد .
            سلام
            ترمیناتور چیز خاصی نیست یک مقاومت ۵۰ اهمی ساده است که یک سرش به سیم باس وصله و سر دیگرش هم به زمین مدار.
            ببینید توی فرکانس های بالا، بر خلاف فرکانس های کم، اگر سیم تهش هیچی نباشه، مخصوصا وقتی که سیم بلنده موج دیتا بعد از رسیدن به انتهای سیم منعکس میشه و دوباره در کل سیم به حرکت در میاد. مثل یک حرکت رفت و برگشت یک جرم پر انرژی در یک مسیر بسته.
            برای اینکه این اتفاق رخ نده یک مقاومت کم مثل ۵۰ اهم در دو طرف سیم می بندند و با این کار وقتی سیگنال دیتا یک بار به انتهای سیم رسید، از طریق این مقاومت به زمین میره و تبدیل به حرارت می شه و از سیستم خارج میشه و دیگه نوسان پیدا نمی کنه. به خاطر همین هم بهش میگن ترمیناتور.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X