اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دریافت پریود زمانی روشن و خاموش شدن LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دریافت پریود زمانی روشن و خاموش شدن LED

سلام من میخواهم پریود (زمان روشن و خاموش شدن) یک LED را بدون سیم در فاصله کمتر از ۵ متر در مدار مبتنی بر میکرو دریافت کنم چه روش ساده ای را پیشنهاد میکنید ؟

پاسخ : دریافت پریود زمانی روشن و خاموش شدن LED

سلام
    یعنی ال ای دی 5 متر اونطرفتر روشن خاموش میشه و شما میخواهید پریود رو اندازه بگیرید؟ و بی سیم انجام بشه این کار؟
    از ماژول های فرستنده گیرنده استفاده کنین فرستنده کنار ال ای دی باشه و پالس های اون رو به گیرنده تو 5 متری بفرسته
    بهترین گزینه هم بنظر من ask هست

telgram:09396888049

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jumper
      سلام
      یعنی ال ای دی 5 متر اونطرفتر روشن خاموش میشه و شما میخواهید پریود رو اندازه بگیرید؟ و بی سیم انجام بشه این کار؟
      بله کاملا درسته متشکرم از راهمناپی شما . ولی در مورد جزپیات بیشتر توضیح بفرمایید لطفا .

دیدگاه

درباره جزئیات عرض کنم که فرستنده ask در سمت ال ای دی خواهد بود و هر زمان ال ای دی یک شد اون رو برای ما ارسال خواهد کرد
        در طرف ماهم گیرنده خواهد بود که به میکرو وصل میشه و پالس های دریافتی رو میشمره و فرکانسشون رو محاسبه میکنه
        telgram:09396888049

دیدگاه

با سلام
          اگر مسیر باز هست و جسم خارجی هم از جلوی دو مدار عبور نمیکنه میتونید از گیرنده و فرستنده لیزر استفاده کنید که برای فرستنده نیاز به هیچ درایور خاصی هم ندارید و فرستنده هم به فرکانس های دیگه حساس نیست.
          اگر به برنامه ی میکرو دسترسی دارید میتونید از فرستنده و گیرنده ی مادون قرمز هم استفاده کنید که با rc5 به راحتی درایو میشه. (باز اگر بین دو مدار مانعی نیست)
          ولی اگر مانعی بین دو مدار هست و یا به هر دلیل دیگه نمیخواید از مادون قرمز یا لیزر استفاده کنید ار همون ASK که دوست عزیز Jumper فرمودن استفاده کنید.(که البته در صورت استفاده از ماژول یکمی گرونتره)
          درایو ASK هم سادس و با جستجو در سایت میتونید نمونه های آماده هم پیدا کنید :smile:
          موفق باشید
          مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
          [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X