اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با نت لیبل در التیوم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با نت لیبل در التیوم

با سلام
    من زمانیکه که توی محیط شماتیک عناصر را با نت لیبل به هم وصل می کنم مشکلی نیست ولی هنگامیکه عناصر وارد محیط pcb می شوند عناصر به هم وصل نیستند!!؟ این نت لیبل ایا فقط برای رسم شماتیک هست؟

سپاس

پاسخ : مشکل با نت لیبل در التیوم

سلام
    شما مطمئن هستید که از نت لیبل استفاده میکنید یعنی اون نوشته از گروه drawing نیست.
    توی محیط PCBتون فوت پرینت LCD نیست.
    روی فوت پرینت میکروتون زوم کنید و پایه ها رو بررسی کنید که نامی که شما دادید دارند یا نه.
    شاید تیک نمایش نت ها توی محیط PCB نخورده.

البته اینهایی که گفتم فقط در حد یادآوریه، لطفا برداشت دیگه ای نداشته باشید.
    موفق باشید
    شبنم از سعی به سرچشمه خورشید رسید صائب تبریزی

دیدگاه

سلام،
      LCD استفاده کردین فوت پرینت نداره و فقط شماتیک هستش!
      نت گزاری تون درسته فقط باید یک فوت پرینت مناسب به LCD اضافه کنید.
      هر انسانی که احساس بی نیازی کند سرکش و طغیان گر می شود...

دیدگاه

ممنون دوستان: مشکل از فوت پرینت بود که حل شد.
        یک سئوال دیگه داشتم: این عکس به چه صورت پیاده میشه توی التیوم: ایا درست کشیدم؟عکس سمت چپی مد نظرم هست.

ایا نیاز به نت لیبل هست برای vcc ؟ انجا protected load چی هست ؟ به چی وصل میشه؟

مدار اصلی:

سپاس

دیدگاه

سلام
          نت Vcc رو تغییر بدید تا اشتباه نشه و شماتیک Protect Load رو هم قرار بدید و فوت پرینتش رو هم قرار بدید.
          موفق باشید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهاب طاهری
            سلام
            نت Vcc رو تغییر بدید تا اشتباه نشه و شماتیک Protect Load رو هم قرار بدید و فوت پرینتش رو هم قرار بدید.
            موفق باشید
            ممنون دوست عزیز: والا متوجه نشدم چی گفتید !! ان عکس مدار دیود هست که برای جلوگیری از ولتاژ معکوس استفاده میشه !!! نت vcc مگر مشکل داره ؟ شماتیک Protect Load را نمیدانم چی هست!؟ شاید منظور اش کل مدار باشد!!

سپاس

دیدگاه

خواهش میکنم.
              منظورم اینه که توی شماتیک نت Vcc و VCC با هم متفاوتن ولی توی یک نگاه اشتباه رخ میده و میتونه گیج کننده باشه. پس بهتره هنگام نامگذاری نتها اونها رو طوری انتخاب کنید که برای ایرادیابی یا فهم شماتیک بشه سریعتر از هم تمیز داد
              وگرنه شماتیک شما مشکلی نداره.
              موفق باشید

دیدگاه

خواهش میکنم.
                منظورم اینه که توی شماتیک نت Vcc و VCC با هم متفاوتن ولی توی یک نگاه اشتباه رخ میده و میتونه گیج کننده باشه. پس بهتره هنگام نامگذاری نتها اونها رو طوری انتخاب کنید که برای ایرادیابی یا فهم شماتیک بشه سریعتر از هم تمیز داد
                وگرنه شماتیک شما مشکلی نداره.
                موفق باشید
                ممنون دوست عزیز: مشکل من هم با همین نت لیبل هست !! نت لیبل vcc !!
                طبق عکس سمت چپی من ان شماتیک را ترسیم کردم ولی اینجا توی عکس من از نت لیبل vcc استفاده کردم ! توی عکس زیر مستطیل قرمز!

مشکل اینجا هست که باید 2 نت لیبل هم نام به نام vcc داشت تا لیبل ها به هم وصل بشوند ولی من یک نت لیبل ترسیم کردم که توی عکس می بینید !! ایا میشود نت لیبل vcc نگذاشت؟ اگر نگذاریم قسمت منفی دیود به کجا وصل میشه!!؟؟ توی شکل بدون اتصال به چشم می اید!!
                ایا می توان به جای نت لیبل vcc از خود vcc اصلی استفاده کرد؟مثل عکس زیر:

سپاس

دیدگاه

خواهش میکنم. ممنون از لطفت.
                  اگر 2 تا نت لیبل با یک نام برای 2 سر دیود قرار بدید، دیود رو اتصال کوتاه میکنید. ولی اگر میخواید که هم یک نام مشابه داشته باشن و هم اتصال کوتاه نشه بهتر B_VCC (یعنی VCC قبل از (Before)) و A_VCC (یعنی VCC بعد از (After)) استفاده کنید.
                  اگر یکی از پین های هر قطعه ای هم نت نداشته باشه و یا به جایی وصل نباشه، در اینصورت در محیط PCB برای قطعه یک PAD قرار میگیره که به هیچ جایی وصل نیست که این مطلب رو خودتون هم اشاره کردید.

دیدگاه

خواهش میکنم. ممنون از لطفت.
                    اگر 2 تا نت لیبل با یک نام برای 2 سر دیود قرار بدید، دیود رو اتصال کوتاه میکنید. ولی اگر میخواید که هم یک نام مشابه داشته باشن و هم اتصال کوتاه نشه بهتر B_VCC (یعنی VCC قبل از (Before)) و A_VCC (یعنی VCC بعد از (After)) استفاده کنید.
                    اگر یکی از پین های هر قطعه ای هم نت نداشته باشه و یا به جایی وصل نباشه، در اینصورت در محیط PCB برای قطعه یک PAD قرار میگیره که به هیچ جایی وصل نیست که این مطلب رو خودتون هم اشاره کردید.
                    ممنون دوست عزیز: من زیاد متوجه عرایض شما نشدم! الان توی این عکس دیود ایا اتصال کوتاه شده است؟

سورس پروژه را قراار می دهم لطفا اگر می تونید حالت درست دیود را درست کنید(قسمت منفی دیود چطوری باید به مدار وصل بشه)!! ثواب داره :smile:من که متوجه نمی شوم!! vcc before و after چی هست!!
                    http://s6.picofile.com/file/8208264726/dht22.zip.html
                    سپاس

دیدگاه

protected load یعنی بار محافظت شده (محافظت شده از مثبت منفی اشتباه و...)
                      protected load همون مدارت هستش داداش(بقیه ی مدارت)
                      هروقت یجا load دیدی یعنی وصل شه به بقیه ی مدار
                      نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                      ممنون دوست عزیز: من زیاد متوجه عرایض شما نشدم! الان توی این عکس دیود ایا اتصال کوتاه شده است؟

سورس پروژه را قراار می دهم لطفا اگر می تونید حالت درست دیود را درست کنید(قسمت منفی دیود چطوری باید به مدار وصل بشه)!! ثواب داره :smile:من که متوجه نمی شوم!! vcc before و after چی هست!!
                      http://s6.picofile.com/file/8208264726/dht22.zip.html
                      سپاس
                      این غلطه
                      تو دیود را اتصال کوتاه کردی ، پس هیچ محافظتی صورت نمیگیره.
                      اون vcc قبلیه رو حذف کن.
                      اونی که بعد از دیوده (سمت راستی) از همون استفاده کن...
                      این اولین روش هستش و ساده ترین روش
                      --------
                      داداششششش!!!! :biggrin:
                      before وafter اسمه.
                      یعنی یه نت لیبل معمولی بزن اولی رو اسمشو بزار vcc before و اون یکی رو هم اسمشو بزار vcc after!
                      before محافظت نشده اس
                      after محافظت شده
                      این دومین روش هستش (اما من روش اولی رو پیشنهاد میکنم چون آسون تره ، ولی اگه میخای از جریان محافظت نشده هم اسفاده کنی روش دوم را اجرا کن !!! میخندم چون معمولا هیچکس نمیخاد به مدارش ولتاژ محافظت نشده برسه! زیرا اگه مثب منفی رو اشتباه بزنی ، هر قسمتی که از before استفاده کردی احتمالا میسوزه ! پس همون روش اول به دردت میخوره ، روش دوم باطل :NO
                      1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
                      من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
                      !Electronic On! Programming On
                      هوشمندانه سوال بپرسیم!
                      http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

تغییراتی که به نظرم میومد رو توی شماتیک انجام دادم.
                        http://s6.picofile.com/file/8208271776/dht22.rar.html
                        البته با تشکر از ماهان عزیز که توضیحات خوبی داد.

PCB تغییری داده نشد.

دیدگاه

ممنون دوستان گل :smile:
                          تو دیود را اتصال کوتاه کردی ، پس هیچ محافظتی صورت نمیگیره.
                          اون vcc قبلیه رو حذف کن.
                          اونی که بعد از دیوده (سمت راستی) از همون استفاده کن...
                          این اولین روش هستش و ساده ترین روش
                          من میخوام برای مداز پی سی بی بزنم : برای همین خیلی گیر دادم به همین قضیه دیود و.... الان مطمئن باشم دیگه ماهان خان؟ دیگه after و before که نمیخواد بزاریم !! حوصله این سوسول بازی ها را ندارم :mrgreen: از همان vcc سمت راست استفاده کنم : حله دیگه؟
                          تغییراتی که به نظرم میومد رو توی شماتیک انجام دادم.
                          دوست عزیز: چرا 7805 گذاشتید! oo: مگه دیود نمی خواد!

سپاس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ircaspianhero
                            ممنون دوستان گل :smile:من میخوام برای مداز پی سی بی بزنم : برای همین خیلی گیر دادم به همین قضیه دیود و.... الان مطمئن باشم دیگه ماهان خان؟ دیگه after و before که نمیخواد بزاریم !! حوصله این سوسول بازی ها را ندارم :mrgreen: از همان vcc سمت راست استفاده کنم : حله دیگه؟
                            ------
                            -------
                            ----------
                            دوست عزیز: چرا 7805 گذاشتید! oo: مگه دیود نمی خواد!

سپاس
                            بله حله
                            ===================
                            اگه تغذیه ورودی تون ۵ ولته نیازی به ۷۸۰۵ نیس(یعنی اگه اداپتورت پنج باشه...) (من فک کنم این حدس درست باشه )
                            ولی اگه بیش از ۵ ولت ورودی میزنید به ۷۸۰۵ نیاز است که ولتاژ را پنج ولت کند(یعنی اگه اداپتورت بیش از پنج باشه)
                            درضمن نباید دیود را حذف میکردند (بدون دیود هیچ محافظتی انجام نمیشه)
                            باید پشت ۷۸۰۵ یه دیود باشه تا محافظت شه.
                            ایشون اشتباه از مدارتون برداشت کردن ، فک کردن شما تو شماتیکتون بیش از پنج ولت وصل میکنید و تو شماتیکتون در بعضی جاها از ولتاژ بیش از ۵ولت (بقول خودشون bfore) هم استفاده میکنید.
                            اما من تو مدار شما قطعه ای نمیبینم که بیش از پنج ولت تغذیه بخاد (پس bfore را حذف کنید)
                            اگه هم تغذیتون بیشتر از پنج ولت نیس ۷۸۰۵ رو هم حذف کنید
                            (ضمنا من نمیتونم فایل های پروژه رو ببینم چون با لینوکس اومدم)
                            1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
                            من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
                            !Electronic On! Programming On
                            هوشمندانه سوال بپرسیم!
                            http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : مشکل با نت لیبل در التیوم

نوشته اصلی توسط Mahan.Rafeie
                              بله حله
                              ===================
                              اگه تغذیه ورودی تون ۵ ولته نیازی به ۷۸۰۵ نیس(یعنی اگه اداپتورت پنج باشه...) (من فک کنم این حدس درست باشه )
                              ولی اگه بیش از ۵ ولت ورودی میزنید به ۷۸۰۵ نیاز است که ولتاژ را پنج ولت کند(یعنی اگه اداپتورت بیش از پنج باشه)
                              درضمن نباید دیود را حذف میکردند (بدون دیود هیچ محافظتی انجام نمیشه)
                              باید پشت ۷۸۰۵ یه دیود باشه تا محافظت شه.
                              ایشون اشتباه از مدارتون برداشت کردن ، فک کردن شما تو شماتیکتون بیش از پنج ولت وصل میکنید و تو شماتیکتون در بعضی جاها از ولتاژ بیش از ۵ولت (بقول خودشون bfore) هم استفاده میکنید.
                              اما من تو مدار شما قطعه ای نمیبینم که بیش از پنج ولت تغذیه بخاد (پس bfore را حذف کنید)
                              اگه هم تغذیتون بیشتر از پنج ولت نیس ۷۸۰۵ رو هم حذف کنید
                              (ضمنا من نمیتونم فایل های پروژه رو ببینم چون با لینوکس اومدم)
                              ممنون دوست عزیز: درسته: من میخوام از اداپتور 5 ولت استفاده کنم و نیاز به 7805 ندارم !!!
                              این عکس مدار هست با تغییرات: جای دیگری از مدار مشکل داشت بی زحمت بگید! شما لینوکس دارید : کلاس بالا کار می کنید :mrgreen: فایل پروژه را نمی تونیدببینید برای همین عکس گذاشتم.

سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X