اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رابطه منبع ولتاژ و ADC

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رابطه منبع ولتاژ و ADC

وقتی برای تامین ولتاژ از یو اس بی برای هدربرد 1768 استفاده می کنم ، خروجی ADC یک مقدار را نشان می دهد . ووقتی که از خروجی 7805 استفاده می کنم، یک مقدار دیگر را نشان می دهد . علتش چیه ؟
    امضاندارم. ميشه انگشت بزنم...؟

www.AsanService.ir

پاسخ : رابطه منبع ولتاژ و ADC

سلام،
    برای این که اگر هر دو تغذیه وصل بود به هم اسیب نزنن از یک مدار برای انتخاب تغذیه استفاده میشه، که ساده ترینش یک دیود شاتکی هستش!
    روی هدر شما هم باید همین داستان باشه و تغذیه usb حدود 0.2 ولت باید کمتر از تغذیه اصلی نشون داده بشه!
    هر انسانی که احساس بی نیازی کند سرکش و طغیان گر می شود...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.a
      وقتی برای تامین ولتاژ از یو اس بی برای هدربرد 1768 استفاده می کنم ، خروجی ADC یک مقدار را نشان می دهد . ووقتی که از خروجی 7805 استفاده می کنم، یک مقدار دیگر را نشان می دهد . علتش چیه ؟
      خروجی ADC مقداری نشان نمی دهد. بلکه مقدار ورودی آنالوگ اون پایه ADC رو به دیجیتال تبدیل می کنه. حالا شما بگین توی دو حالت چه ولتاژی رو روی پایه مورد نظرتون بعد از تبدیل می بینید تا بهتر بهتون کمک کنیم.
      ---------
      .
      .
      ...........

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ajapyy
        خروجی ADC مقداری نشان نمی دهد. بلکه مقدار ورودی آنالوگ اون پایه ADC رو به دیجیتال تبدیل می کنه. حالا شما بگین توی دو حالت چه ولتاژی رو روی پایه مورد نظرتون بعد از تبدیل می بینید تا بهتر بهتون کمک کنیم.
        سلام . روی پایه +5 هدربرد ، وقتی با یو اس بی متصل است ، 4.97 ولت و وقتی با رگولاتور 7805 متصل است ، 4.72 ولت هست .
        و دمای اندازه گیری شده حالت 7805 ، 27.15 درجه و دما ی اندازه گیری شده در حالت اتصال یواس بی، 36.41 درجه می باشد . لطفا راهنمایی کنید؟
        امضاندارم. ميشه انگشت بزنم...؟

www.AsanService.ir

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X