اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور های pir

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور های pir

با عرض سلام و خسته نباشید

من با سنسور های pir کار کردم ولی فرق بین آدم رو باچای داغ تشخیص نمیده شما گفتین که میتوان کاری کرد که فقط به بدن انسان حساس باشد چه جوری لطفا راهنمایی کنید :angry:الاهی ...200000 ساله بشی اور ژانسی است متشکرم
    نام کاربری alijun

پاسخ : سنسور های pir

سلام

ببین دوست عزیز
    سنسورهای PIR برای محیطهای با نویز حرارتی بالا اصلاً مناسب نیستن

میدونی چرا اون سنسور به بخار آب واکنش نشون میده ؟
    چون سنسورهای PIR همانطور که قبلاً گفتم به پرتو مادون قرمز ناشی از درجه حرارت حساسن
    در بخار آب به دلیل طیف گسترده دمایی ( از خنک ترین سطح تا گرمترین سطح ) که وجود داره ، باعث میشه که سیستم نویزی کار کنه
    همچنین در اتاقهایی که کولر و یا بخاری ( یا هر منبع با رنج وسیع دمائی که باعث تغییر ناگهانی درجه حرارت میشه ) وجود داشته باشه ، ممکنه این سنسورها مشکل پیدا کنن

موفق باشید

دیدگاه

چند وقت پیش در یک سایت خارجی میگشتم یک اختراع دیدم که برای فیلتر کردن pir ها بود شماره قطعات مدار را نداده بود و توضیحات هم زبان اصلی بود هس ترجمه هم نبود گفتم شاید شما از یک همچین چیزی که بتون آدم را از بقیه دما ها جدا کنه بشناسید در هر صورت از کمک تون متشکرم :bye

دیدگاه

شما در یکی از بخش ها گفتین تااون جایی که میدونین میشه کاری کرد که فقط به انسان حساس بشه پس با این گفته شما اصلا همچین چیزی نمیشه درسته ، راسیاتش من یک اوسیلوسکوپ در به داغون برادرم ساخته با led روی اون دامنه پالسی که از یک جسم مثلا دست میرسه از فاصله نزدیک با یک جسم داغ دور مثلا هویه یا یک کتری آب جوش تقریبا یکیه پس اگه آزمایش من در ست باشه عمرا بشه این دوشی را بدون داشتن فاصله از هم تمایز داد مگر اینکه مولفه دیگری از پالس مثلا زمان یا شیب نمیدونم یک چیز دیگه را در نظر گرفت آیا درسته
        متشکرم

دیدگاه

سلام خسته نباشید می خواستم بپرسم میشه برد آماده این سنسور رو از بازار پیدا کرد یا نه ؟ از کجا میشه پیدا کرد؟ من دانشجوی کار شناسی ارشد هستم یک قسمت از کارم اینه که گرمای بدن رو با این سنسور ها عدد دهی(کمی) کنم اگه میشه من رو راهنمایی کنید ممنون میشم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط textiler82
            سلام خسته نباشید می خواستم بپرسم میشه برد آماده این سنسور رو از بازار پیدا کرد یا نه ؟ از کجا میشه پیدا کرد؟ من دانشجوی کار شناسی ارشد هستم یک قسمت از کارم اینه که گرمای بدن رو با این سنسور ها عدد دهی(کمی) کنم اگه میشه من رو راهنمایی کنید ممنون میشم
            سلام
            دوست عزیز ماژول آماده اون در بازار هست.جهان کیت داره.این سنسور خروجی اون صفر و یک است و به راحتی راه اندازی میشه.
            یک سرچی تو سایت بزنی نقشه اونو تو سایت می بینی.

موفق باشی

دیدگاه

مرسی از لطفتون آیا خروجی این سنسور همیشه بصورت 0-1 هسشتش؟ برای تبدیل اون به بصورت عدد که بخواهیم نوسان این طول موج رو ثبت کنیم باید نرم افزار مبدلش موجود باشه؟ همانطور که میدونین گرمای بدن یک پیک در محدوده 9-10 میکرو متر داره من نمی خوام تنها خروجی 0-1 داشته باشم باز هم ممنون از کمکتون :rolleyes:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X