اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با watchdog

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با watchdog

سلام دوستان
    یه برنامه به زبان بسکام نوشتم و زمان Config Watchdog = 2048 قرار دادم تا دو ثانیه به دوثانیه ریست کنه ولی زودتر از این زمان میکرو رو ریست میکنه آیا نیاز به تنظیم فیوز بیت خاصی هست ؟؟ :applause: :applause:
    عجب روزگاریست...! هیچکس به سکوت آدم نمیرسد،همه منتظرند به داد آدم برسند...!

پاسخ : مشکل با watchdog

دوستان یاری نمی کنید :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

دیدگاه

چرا میخای 2 ثانیه ریست کنه؟...
      حتی اگه یه حلقه واسه ایجاد تاخیر بزاری واچ داگ فعال میشه و میکرو رو ریست میکنه...
      تنها کاربردی که واسه من داشت این بود که ازش واسه جاهایی ک میخاستم ریست نرم افزاری داشته باشم استفاده میکردم...
      تولید کننده تجهیزات برنامه پذیر اتوماسیون صنعتی

www.intelart.ir

ساخت کنترلر دما PID فازي با AVR [آموزشی]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mahdi.Faani
        چرا میخای 2 ثانیه ریست کنه؟...
        حتی اگه یه حلقه واسه ایجاد تاخیر بزاری واچ داگ فعال میشه و میکرو رو ریست میکنه...
        تنها کاربردی که واسه من داشت این بود که ازش واسه جاهایی ک میخاستم ریست نرم افزاری داشته باشم استفاده میکردم...
        ممنون از پاسختون
        توبرنامه نیازه
        چون ممکنه ic هنگ کنه چون 24 ساعته مدار کار میکنه و خاموش نمیشه حالا نمیدونید مشکل از کجاست ؟

دیدگاه

مشکل نیست...واچداگ کارش همینه....بره توی ی حلقه ریست میکنه...واسه جایی خوبه که قراره کدهای زیادی پشت سر هم اجرا بشن...اونجاس ک اگه میکرو هنگ کنه ریستش میکنه...ولی مثلا شما این کد رو بزارید:
          کد:
          int i=100000;
          while(i--);
          شما به یه منظوری این کد رو خودتون گذاشتید ولی واچداگ فکر میکنه میکرو هنگ کرده و ریستش میکنه!

www.intelart.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ♥♫ حمید خان ♫♥
            سلام دوستان
            یه برنامه به زبان بسکام نوشتم و زمان Config Watchdog = 2048 قرار دادم تا دو ثانیه به دوثانیه ریست کنه ولی زودتر از این زمان میکرو رو ریست میکنه آیا نیاز به تنظیم فیوز بیت خاصی هست ؟؟ :applause: :applause:
            سلام
            شما مطمطنی که از واچداگه؟؟فیوزبیت ckopt رو فعال کردین؟؟؟؟برنامتون لطفا بزارید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط میثم قاسمی نیا
              سلام
              شما مطمطنی که از واچداگه؟؟فیوزبیت ckopt رو فعال کردین؟؟؟؟برنامتون لطفا بزارید
              با غیر فعال کردن واتچ داگ برنامه به خوبی کار میکنه ولی با فعال کردن اون برنامه حدود 1ثانیه یک بار ریست میشه
              ckopt رو چه جوری باید فعال کنم ؟؟ با برنامه بسکام و stk 200-300 پروگرام میکنم

دیدگاه

مشکل نیست...واچداگ کارش همینه....بره توی ی حلقه ریست میکنه...واسه جایی خوبه که قراره کدهای زیادی پشت سر هم اجرا بشن...اونجاس ک اگه میکرو هنگ کنه ریستش میکنه...ولی مثلا شما این کد رو بزارید:
                کد:
                int i=100000;
                while(i--);
                شما به یه منظوری این کد رو خودتون گذاشتید ولی واچداگ فکر میکنه میکرو هنگ کرده و ریستش میکنه!
                کاربردشو میدونم :agree:
                این کدی که نوشتید به چه زبانیه من با بسکام کار میکنم ...

دیدگاه

با غیر فعال کردن واتچ داگ برنامه به خوبی کار میکنه ولی با فعال کردن اون برنامه حدود 1ثانیه یک بار ریست میشه
                  ckopt رو چه جوری باید فعال کنم ؟؟ با برنامه بسکام و stk 200-300 پروگرام میکنم
                  CKOPT رو در صورتی که از کریستال 16 استفاده میکنید یا محیط کاری پر نویز باشه باید فعالش کنید...در غیر اینصورت نیازی بهش نیست...
                  ببینید حتما یه جای برنامه تون یه حلقه دارید...واچداگ به همون خاطر ریستش میکنه...این زبان C بود که من نوشتم ولی منطقش همینه فرقی نداره

www.intelart.ir

دیدگاه

CKOPT رو در صورتی که از کریستال 16 استفاده میکنید یا محیط کاری پر نویز باشه باید فعالش کنید...در غیر اینصورت نیازی بهش نیست...
                    ببینید حتما یه جای برنامه تون یه حلقه دارید...واچداگ به همون خاطر ریستش میکنه...این زبان C بود که من نوشتم ولی منطقش همینه فرقی نداره
                    دقیقا به این امر واقف هستم ولی مشگل اینجاست که وقتی Config Watchdog = 2048 باشه پس باید 2048 میلی ثانیه یک بار میکرو ریست بشه ولی حدود 1 ثانیه یک بار اتفاق میافته :smile: :smile:

دیدگاه

دقیقا به این امر واقف هستم ولی مشگل اینجاست که وقتی Config Watchdog = 2048 باشه پس باید 2048 میلی ثانیه یک بار میکرو ریست بشه ولی حدود 1 ثانیه یک بار اتفاق میافته :smile: :smile:
                      کریستالی که استفاده میکنید و اونی ک ب میکرو کنترلر معرفی میکنید یکیه؟...من فکر کردم با C کار میکنید...متاسفانه با بسکام کار نکردم...

www.intelart.ir

دیدگاه

دوست عزیز برنامه رو که نگزاشتید
                        من حدس می زنم از تنظیم نکردن فیوزبیت CKSEL0...3 برای فرکانس نوشته شده در برنامه باشه :biggrin:

دیدگاه

$regfile = "m8def.dat"
                          $crystal = 8000000
                          $baud = 9600
                          '-------------------------------------------------------------------------------
                          Config Lcdpin = Pin , Rs = Portc.5 , E = Portc.4 , Db4 = Portb.4 , Db5 = Portb.3 , Db6 = Portb.2 , Db7 = Portb.1
                          Config Lcd = 16 * 2
                          'Config Portb.7 = Output
                          '--------main
                          Dim A As String * 10
                          '---------------------- Watchdog = 2048 ms
                          Config Watchdog = 2048
                          Start Watchdog

Cls
                          Lcd " pershian "
                          Locate 2 , 1
                          Lcd " electronic"
                          Waitms 600
                          end

آقا این فیوزبیتهایی که میگید چهجوری فعال میشه کارشون چیه من تو بسکام پروگرام میکنم از بسکام قابل دسترسی هستند ؟؟

دیدگاه

$regfile = "m8def.dat"
                            $crystal = 8000000
                            $baud = 9600
                            '-------------------------------------------------------------------------------
                            Config Lcdpin = Pin , Rs = Portc.5 , E = Portc.4 , Db4 = Portb.4 , Db5 = Portb.3 , Db6 = Portb.2 , Db7 = Portb.1
                            Config Lcd = 16 * 2
                            'Config Portb.7 = Output
                            '--------main
                            Dim A As String * 10
                            '---------------------- Watchdog = 2048 ms
                            Config Watchdog = 2048
                            Start Watchdog

Cls
                            Lcd " pershian "
                            Locate 2 , 1
                            Lcd " electronic"
                            Waitms 600
                            end

آقا این فیوزبیتهایی که میگید چهجوری فعال میشه کارشون چیه من تو بسکام پروگرام میکنم از بسکام قابل دسترسی هستند ؟؟
                            سلام

watchdog رو فعال کردید ولی ریست نمی کنید که باعث میشه میکرو رو ریست کنه و نزار میکرو کار کنه باید تو حلقه do loop یا کلا کدی که وقفه می ندازه بنویسید

[code=c]reset watchdog
                            [/code]
                            برد جوجه کشی:
                            مطالعه پست 1 (حتما مطالعه کنید)

مطالعه پست 2 (برای مطلع شدن از تغییرات برنامه مطالعه کنید)

دانلود

توجه:
                            این برد نیمه صنعتی و خانگی هست...
                            برای صنعتی شدن حتما برد مخصوص خودتون رو بزنید...

آی دی کانال تلگرامی مربوط به برد جوجه کشی : electr0o0nic@

دیدگاه

میخام ریست بشه
                              ولی زودتر از 2 ثانیه ریست میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X