اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در روشن کردن پاور ATX بدون مادربرد

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در روشن کردن پاور ATX بدون مادربرد

برای روشن کردن پاورهای ATX بدون وصل کردنشون به مادربرد، معمولا یک کار می کنند: سیم سبز PS-ON رو به یکی از سیمهای مشکی GRND وصل می کنند و به این وسیله اون رو روشن می کنند. من دو تا پاور ATX دارم که هر دوشون هم سالم هستند (یعنی روی کیس درست کار می کنند) اما وقتی باز می کنم و به این روش عمل می کنم روشن نمی شن... من طبق روش این مقاله هم عمل کردم ولی نشد:

http://www.wikihow.com/Convert-a-Computer-ATX-Power-Supply-to-a-Lab-Power-Supply

دوستان متخصص من رو راهنمایی کنند ... تخصصی در الکترونیک ندارم ولی در حد یه آماتور آشنا هستم.

ممنون همگی.

.

.
    فایل های پیوست شده

دیدگاه

پاسخ : مشکل در روشن کردن پاور ATX بدون مادربرد

پاور جدیده یا قدیمی؟ چون اگه پاور گرین باشه من چند وقت پیش که رفتم گارانتیش گفت با یه دستور خاصی که از مادر برد به PS-ON ارصال میشه کار میکنه چه میدونم شاید پالس

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر عباس عزیزی

سلام
        امکان کار نکردن در حد صفر است . من خودم صد ها بار این کار را انجام داده ام . دقیقا اگر سیم سبز
        رو به GND وصل کنی پاور روشن میشود . من یه شماتیک برات میزارم ممکن است در پیدا کردن پایه های
        PS-ON و GND اشتباه کرده باشی . :smile:
        موفق باشید .
        مال من هم دقیقا اینطوریه ولی روشن نمیشه ... عکس خود پاور:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdyar

سلام
          امکان کار نکردن در حد صفر است . من خودم صد ها بار این کار را انجام داده ام . دقیقا اگر سیم سبز
          رو به GND وصل کنی پاور روشن میشود . من یه شماتیک برات میزارم ممکن است در پیدا کردن پایه های
          PS-ON و GND اشتباه کرده باشی . :smile:
          موفق باشید .
          مال من هم دقیقا اینطوریه ولی روشن نمیشه ... عکس خود پاور:

[/quote]

با سلام

پین green رو به grey وصل نمایید ، روشن میشود .

دیدگاه

.

.

دیدگاه

با سلام

پین green رو به grey وصل نمایید ، روشن میشود
              این رو هم تست کردم ولی جواب نداد !

دیدگاه

سلام دوست عزیز .
                شما روی کانکتور ورودی به مادر برد فقط یک سیم سبز دارید که اگر آن را به هرکدام از سیم های مشکی روی کانکتور متصل کنید پاور باید روشن شود . این مورد بدون استثنا برای تمامی پاورها صادق است . در غیر این صورت پاور شما آسیب دیده است . اگر به ولتمتر هم دسترسی دارید وقتی که پاور روشن نیست هم ولتاژ بین سیم بنفش و سیاه باید 5 ولت باشد که اگر این ولتاژ را نداشتید پاور آسیب دیده و روشن نمی شود . البته یه صحبت هم با دوست عزیزم جناب عزیزی داشتم که من فکر می کنم توی یران پاور ی روی دست پاور های گرین وجود نداره . که اگر صلاح بدونید این موضوع رو می تونیم تو یک تاپیک دیگه بررسی کنیم .
                وقتی گریبان عدم با دست خلقت مي دريد وقتی ابد چشم تو را پیش از ازل می آفرید
                وقتی زمین ناز تو را در آسمانها می کشید وقتی عطش طعم تو را با اشکهایم می چشید
                من عاشق چشمت شدم نه عقل بود و نه دلی چیزی نمی دانم از این دیوانگی و عاقلی
                یک آن شد این عاشق شدن دنیا همان یک لحظه بود آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانم ربود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seemps
                  سلام دوست عزیز .
                  شما روی کانکتور ورودی به مادر برد فقط یک سیم سبز دارید که اگر آن را به هرکدام از سیم های مشکی روی کانکتور متصل کنید پاور باید روشن شود . این مورد بدون استثنا برای تمامی پاورها صادق است . در غیر این صورت پاور شما آسیب دیده است . اگر به ولتمتر هم دسترسی دارید وقتی که پاور روشن نیست هم ولتاژ بین سیم بنفش و سیاه باید 5 ولت باشد که اگر این ولتاژ را نداشتید پاور آسیب دیده و روشن نمی شود . البته یه صحبت هم با دوست عزیزم جناب عزیزی داشتم که من فکر می کنم توی یران پاور ی روی دست پاور های گرین وجود نداره . که اگر صلاح بدونید این موضوع رو می تونیم تو یک تاپیک دیگه بررسی کنیم .
                  ولتاژ بین سیم بنفش و سیاه رو هم اندازه گرفتم دقیقا 5 ولت است.

دیدگاه

سلام دوست عزیز .
                    اگر شما ولتاژ 5 ولت standby (همون ولتاژ بین بنفش و مشکی) رو دارید و پاورتون روشن نمی شه ، اگر درپوش پاور رو باز کنید دو عدد خازن بزرگ می بینید که در این حالت به احتمال 90 درصد این دو تا خازن باد کردن . که می تونید توی بازار تهیه کنید و جایگزین کنید . اگر اینطور نبود مشکل یا از IC سوئیچینگ یا از یکسو کننده خروجی و یا از سوئیچ ورودی است که در این حالت باید این قطعات هم عوض شوند .
                    وقتی گریبان عدم با دست خلقت مي دريد وقتی ابد چشم تو را پیش از ازل می آفرید
                    وقتی زمین ناز تو را در آسمانها می کشید وقتی عطش طعم تو را با اشکهایم می چشید
                    من عاشق چشمت شدم نه عقل بود و نه دلی چیزی نمی دانم از این دیوانگی و عاقلی
                    یک آن شد این عاشق شدن دنیا همان یک لحظه بود آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانم ربود

دیدگاه

نوشته اصلی توسط seemps
                      سلام دوست عزیز .
                      اگر شما ولتاژ 5 ولت standby (همون ولتاژ بین بنفش و مشکی) رو دارید و پاورتون روشن نمی شه ، اگر درپوش پاور رو باز کنید دو عدد خازن بزرگ می بینید که در این حالت به احتمال 90 درصد این دو تا خازن باد کردن . که می تونید توی بازار تهیه کنید و جایگزین کنید . اگر اینطور نبود مشکل یا از IC سوئیچینگ یا از یکسو کننده خروجی و یا از سوئیچ ورودی است که در این حالت باید این قطعات هم عوض شوند .
                      اون دو تا خازن الکترولیت بزرگ سالم هستند ... می رم سراغ آی سی ببینم حال و روزش چه جوریاست !

بابت راهنمایی تون متشکرم.

دیدگاه

[QUOTE=seemps;46904]سلام دوست عزیز .
                        اگر شما ولتاژ 5 ولت standby (همون ولتاژ بین بنفش و مشکی) رو دارید و پاورتون روشن نمی شه ، اگر درپوش پاور رو باز کنید دو عدد خازن بزرگ می بینید که در این حالت به احتمال 90 درصد این دو تا خازن باد کردن . که می تونید توی بازار تهیه کنید و جایگزین کنید . اگر اینطور نبود مشکل یا از IC سوئیچینگ یا از یکسو کننده خروجی و یا از سوئیچ ورودی است که در این حالت باید این قطعات هم عوض شوند .[/QUOT
                        س

دلیل: ادغام دو پست برای جلوگیری از اسپم

سلام خدمت تک تک عزیزان و سروران و مهندسین گرامم?????? احتمالا منم همین مشکل رو دارم با یک تفاوت که یک ترمینالی خریدم که تک تک ولتاژها رو افکیم میکنه بطور اماده فقط کابل رو در اوردم و بهش وصل کردم..جالبه روشن میشه" تمام ولتاژها رو بدرستی داره....اممممما?????? بمحض اینکه بار بهش میدم ال ای دی و نمایشگر و فن حانوش میشه مجدد کلید رو قعط و وصت میکنم باز روشنه همینه مثلا بخواد به لامپ کوچیکم روشن کنه فورا خاموش میشه...این تنها مشکل منه...اگه محبت بفرمایید راهنماییم کنید دوستتون میدارم.?????? من 42سال خونه نشینم یه خادم ناقابلتونم جانباز بدون حقوق لعنت هم به هر دروغگو....??????.دم تک تک افرادی که فخر ایرانم هستند گرم.❤??????

پاورم روشن میشه بهش بار میدم خاموش میشه??????همین

دیدگاه

[QUOTE=Sat204;754240]
                          نوشته اصلی توسط seemps نمایش پست ها
                          سلام دوست عزیز .
                          اگر شما ولتاژ 5 ولت standby (همون ولتاژ بین بنفش و مشکی) رو دارید و پاورتون روشن نمی شه ، اگر درپوش پاور رو باز کنید دو عدد خازن بزرگ می بینید که در این حالت به احتمال 90 درصد این دو تا خازن باد کردن . که می تونید توی بازار تهیه کنید و جایگزین کنید . اگر اینطور نبود مشکل یا از IC سوئیچینگ یا از یکسو کننده خروجی و یا از سوئیچ ورودی است که در این حالت باید این قطعات هم عوض شوند .[/QUOT
                          س

سلام خدمت تک تک عزیزان و سروران و مهندسین گرامم������ احتمالا منم همین مشکل رو دارم با یک تفاوت که یک ترمینالی خریدم که تک تک ولتاژها رو افکیم میکنه بطور اماده فقط کابل رو در اوردم و بهش وصل کردم..جالبه روشن میشه" تمام ولتاژها رو بدرستی داره....اممممما������ بمحض اینکه بار بهش میدم ال ای دی و نمایشگر و فن حانوش میشه مجدد کلید رو قعط و وصت میکنم باز روشنه همینه مثلا بخواد به لامپ کوچیکم روشن کنه فورا خاموش میشه...این تنها مشکل منه...اگه محبت بفرمایید راهنماییم کنید دوستتون میدارم.������ من 42سال خونه نشینم یه خادم ناقابلتونم جانباز بدون حقوق لعنت هم به هر دروغگو....������.دم تک تک افرادی که فخر ایرانم هستند گرم.❤������

پاورم روشن میشه بهش بار میدم خاموش میشه������همین
                          پاور طوری طراحی شده که همزمان از همه خطوط ولتاژ بارگیری یشه و اینکه قسمت 12 ولت فیدبکش نسبت به بار با اهم پایین حساسه
                          بهش بار (مصرف کننده) چی میزنی؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X