اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

vref خاموش یا روشن...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

vref خاموش یا روشن...

سلام
    من برد آموزشی stm32f103zet6 را دارم (ورژن قدیمیش که هدر برد داره)
    وقتی که دیپ سوویچ vref هدر برد را قطع میکنم میکرو برنامه را اجرا نمیکنه ،‌وقتی که دیپ سوویچ vref روشنه مثل ساعت کار میکنه.
    جریان چیه؟؟؟؟؟؟؟
    1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
    من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
    !Electronic On! Programming On
    هوشمندانه سوال بپرسیم!
    http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

پاسخ : vref خاموش یا روشن...

سلام و صحبتون بخیر.
    ---
    اقا ماهان vref که همونجور که میدونید،ولتاژ ریفرنسه!
    فکر می کنم در حالت اولیه که هیچ کاری نکردید،ولتاژ ریفرنس انتخاب نمیشه،اما وقتی فعالش کنید،ولتاژ ریفرنس با VCC ،تنظیم میشه..
    باتشکر.

دیدگاه

دوست عزیز طبق توضحیات دیتا شیت اگر به ولتاژ رفرنس ، ولتاژی اعمال نکنید میکرو کلا کار نمیکنه و در حالت خاموش هست و حتی قادر به پروگرم کردن نباید باشید .
      ولتاژ رفرنس بر خلاف ما بقی پایه های تغذیه میتونه تا 5 ولت انتخاب بشه.
      و بهتر یه فیلتر مناسب سر راهش وجود داشته باشه

دیدگاه

با تشکر از همگی
        :wow:
        1 در دنیا 100 در آخرت (درس و مشق فعالیتمو تو انجمن کم کرده)
        من آنچه شرط بلاغست با تو میآ‌گویم. تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال. سعدی
        !Electronic On! Programming On
        هوشمندانه سوال بپرسیم!
        http://ir02x6.persiangig.com/logo/eca/tanks_01.png

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hunybal نمایش پست ها
          دوست عزیز طبق توضحیات دیتا شیت اگر به ولتاژ رفرنس ، ولتاژی اعمال نکنید میکرو کلا کار نمیکنه و در حالت خاموش هست و حتی قادر به پروگرم کردن نباید باشید .
          ولتاژ رفرنس بر خلاف ما بقی پایه های تغذیه میتونه تا 5 ولت انتخاب بشه.
          و بهتر یه فیلتر مناسب سر راهش وجود داشته باشه
          خسته نباشید.من تا اونجایی که کار کردم ولتاژ مرجع نمیتونه از تغذیه میکرو بیشتر باشه.
          بعدم یه سوالی که دارم اینه که تو هدر بوردای جدید ال پی سی 1768 اومده سر راه ولتاژ رفرنس فیلتر گذاشته.در حالی که تا اونجایی که من از اساتید پرسیدم تغذیه ی VDDA باید این عمل روش انجام بگیره.اگر کسی موردی میدونه در این مورد مطرح کنه ممنون میم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahan.rafiee نمایش پست ها
            سلام
            من برد آموزشی stm32f103zet6 را دارم (ورژن قدیمیش که هدر برد داره)
            وقتی که دیپ سوویچ vref هدر برد را قطع میکنم میکرو برنامه را اجرا نمیکنه ،*وقتی که دیپ سوویچ vref روشنه مثل ساعت کار میکنه.
            جریان چیه؟؟؟؟؟؟؟
            اون چیزی که به نظر من میرسه اینه :
            پایه vref باید به یک ولتاژ مرجع وصل بشه ، بطور معمول به 5 ولت تغذیه وصل میشه ولی میتونه به یک آی سی رفرنس ولتاژ هم وصل بشه
            حالا احتمالا توی برد شما ، این امکان در طراحی اولیه در نظر گرفته شده که این مدار ممکنه با آی سی رفرنس دقیق کار کنه و یا به ولتاژ تغذیه خود مدار وصل بشه
            یعنی روی فیبر مدار چاپی شما احتمالا یه جای آی سی رفرنس (معمولا سه پایه) قرار داده شده که در نمونه شما البته خالیه ، پس پایه vref میکرو که الان به جایی وصل نیست
            با یه جامپر به تغذیه وصل شده و اگه شما اون رو هم قطع کنید ، پایه VREF کلا رو هواست و به جایی وصل نیست و میکروتون از کار می افته

ولی در سایر مدلها که آی سی رفرنس دارند ، این جامپر قطع هستش و خروجی آی سی رفرنس به پایه vref وصله

ضمنا در PIC که من کار کردم ، میشه تو کانفیگ برنامه ذکر کرد که ولتاژ رفرنس میکرو ، همون ولتاژ تغذیه باشه و در این حالت
            اون پایه VREF کلا آزاد میشه و میشه ازش به عنوان یه پایه معمولی (ورودی یا خروجی) استفاده کرد
            تو ARM نمیدونم میشه یا نه ؟
            جدیدترین ویرایش توسط x935418; ۱۱:۰۹ ۱۳۹۶/۰۸/۳۰.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط x935418 نمایش پست ها
              تو ARM نمیدونم میشه یا نه ؟
              تو رجیسترای ارم من همچین امکانی ندیدم .نظر شما راجع به اینکه vdda باید با فیلتر به وی سی سی وصل شه چیه؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط armanil74 نمایش پست ها
                تو رجیسترای ارم من همچین امکانی ندیدم .نظر شما راجع به اینکه vdda باید با فیلتر به وی سی سی وصل شه چیه؟
                منظورتون از پایه VDDA چیه ؟ همون vref است یا یه چیز دیگه است ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط x935418 نمایش پست ها
                  منظورتون از پایه VDDA چیه ؟ همون vref است یا یه چیز دیگه است ؟
                  منظورم تغذیه ی atod هست.vref جدا از تغذیه ای تو دیه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X