اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

عوض کردن جهت و سرعت دریل های تک سرعته یک جهته...

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

عوض کردن جهت و سرعت دریل های تک سرعته یک جهته...

سلام دوستان خسته نباشید
    یه مته داریم خونمون فقط تمام سرعت میچرخه حالا میخواستم بدونم میشه اینارو دستکاری کردو سرعت و جهت چرخش اونارو عوض کرد؟؟؟
    اصلا این مته هایی که دو جهته میچرخن چطور کار می کنن؟؟
    ممنون

پاسخ : عوض کردن جهت و سرعت مته های تک سرعته یک جهته...ممکنه؟؟؟

یه عکس از دریلت بزار.
    برای کم و زیاد شدن مشکلی نیست فقط باید مدلی باشه که کلید دیمردار براش باشه.
    ولی برای چپ و راست چرخیدن باید حتما آرمیچرش برای این کار سیم پیچی شده باشه.

دیدگاه

پاسخ : عوض کردن جهت و سرعت مته های تک سرعته یک &#15

سلام
      موتورشو تست کردم دیدم با عوض کردن جای سیما جهتش عوض میشه :mrgreen:
      چند آمپر میکشه این موتورا؟
      عکسم دوربین خوب نداشتم شرمنده
      http://s6.picofile.com/file/8208879834/20150826_224405.jpg

دیدگاه

پاسخ : عوض کردن جهت و سرعت دریل های تک سرعته یک جهته...

دریل متابو 620 وات این مدل خیلی قدیمیه
        تو حداکثر بار 3 آمپر تو بیباری زیر یک آمپر
        سیمای جا ذغالیارو برعکس وصل کنی جهت چرخش برعکس میشه
        تست کن اگه آمپرش با جهت راستش فرقی نکنه و جرقه زیرذغالاش زیاد نشه مشکلی نیست

دیدگاه

جای قطبارو عوض کردم ولی انگار جرقه زیاد می زنه چرا؟؟؟ایرادی داره آیا؟
          امروز رفتم برای کنترل سرعت یه کیت دیمر خریدم 1800 وات
          شما مطمینی سه آمپر میکشه؟
          آخه کلید خودش نوشته روش پنج آمپر

دیدگاه

من نیز میخواهم چنین کاری کنم دوستان میشه راهنمایی کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Siavashxxxx نمایش پست ها
              من نیز میخواهم چنین کاری کنم دوستان میشه راهنمایی کنید
              سلام،منظورتون تغییر جهت چرخش دریله؟؟
              مداری ساده و عملی برای صرفه جویی در مصرف برق خانه:
              https://www.eca.ir/forums/thread89900.html

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HS1386 نمایش پست ها
                سلام،منظورتون تغییر جهت چرخش دریله؟؟
                یه دریل ساده رو به دیمردار و راستگرد و چپ گردش کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Siavashxxxx نمایش پست ها
                  یه دریل ساده رو به دیمردار و راستگرد و چپ گردش کنم
                  همونطور که دوستان گفتند با جابجا کردن دو سیم زغال آرمیچر جهت دورزدن دریل عوض میشه برای تغییر دور هم میتونین یه دیمر باهاش سری کنین .
                  اگه هم بتونین یه کلید چپ گرد راستگرد دیمر دار که به دریل تون بخوره پیدا کنین که کار قشنگ تر درمیاد
                  پی نوشت : با تغییر جهت پیچش دریل ممکنه سه نظام پیچش شل بشه و از جاش دربیاد دریلهای چپگرد راست گرد یه پیچ اضافی چپ گرد در داخل سه نظام دارند که مانع باز شدن سه نظام موقوع چرخش معکوس میشه .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++ نمایش پست ها
                    همونطور که دوستان گفتند با جابجا کردن دو سیم زغال آرمیچر جهت دورزدن دریل عوض میشه برای تغییر دور هم میتونین یه دیمر باهاش سری کنین .
                    اگه هم بتونین یه کلید چپ گرد راستگرد دیمر دار که به دریل تون بخوره پیدا کنین که کار قشنگ تر درمیاد
                    پی نوشت : با تغییر جهت پیچش دریل ممکنه سه نظام پیچش شل بشه و از جاش دربیاد دریلهای چپگرد راست گرد یه پیچ اضافی چپ گرد در داخل سه نظام دارند که مانع باز شدن سه نظام موقوع چرخش معکوس میشه .
                    من از یه تعمییرکار دریل پرسیدم. اخه گفت اصلا شدنی نیست و من بیشتر مشکلم همون دیمرنداشتنش هست چون با حداکثر سرعت استارت میخوره و خیلی اذیت میکنه بیشتر مواقع نمیشه ثابت نگهش داشت

دیدگاه

سلام
                      خیلی دیر دیدم ولی تجربه خودم ثبت می کنم
                      یک دریلی که دور چپگرد توش پیش بینی نشده« میشه با تغییر در جهت جریان آرمیچرش ، چپگردش کرد و مشکلی برای موتور پیش نمیاد. اما از لحاظ مکانیکی« نوع پیچش و جهت پیچش چرخ دنده ها تو دریل ساده فقط برای چرخش راستگرد پیش بینی شده و قطعا اگه چپگرد استفاده شود دچار سایش زودرس چرخ دنده می شود« ضمن اینکه در دریلهای دو دور مکانیزم مکانیکی متفاوتی پیش بینی شده که در صورت چرخش معکوس قفل میشه و در اولین استفاده خسارت سنگینی وارد می کنه
                      نتیجه: از لحاظ الکتریکی به کمک کلید های که جهت جریان آرمیچر معکوس می کنه شدنی هست ولی از لحاظ مکانیکی قطعا منطقی و معقول نیست و منجر به خسارت میشه « پس بیخیال این موضوع بشید
                      اما موضوع دیمر: تمام موتور زغالی(تاکید می کنم جاروبک دار) استفاده شده در ابزارها و یا حتی لوازم خانگی از نوع موتور یونیورسال هست که خودش مبحث گسترده ای هست که ورود نمی کنم ولی شخصی سوالی بود جواب میدم.
                      موتور یونیور سال (جاروبکدار یا عامیانه زغالی) به راحتی امکان استفاده از دیمر را دارد و مشکلی براش پیش نمیاد و گشتاور معقول و منطقی در دور دورهای پایین هم می تونه تامین کنه. فقط نباید این قدر فشار زیاد باشه که موتور زیر بار بمونه و نتونه چرخش کنه. موتور یونیور سال با ابعاد و حجم بسیار کوچک می تونه هم با جریان AC , و هم DC کار کنه و با کنترل کننده های ولتاژ از هر نوعی سازگاری داره ( مثل دیمر) و بحث خیلی گسترده ای دارد« امروزه حتی در ماشین های لباسشویی تمام اتوماتیک هم از این موتور به همراه درایو استفاده میشه در حالی مدلهای قدیمی موتور القایی اندکسیونی داشتند.
                      نتیجه: با یک دیمر ساده می تونید دریل راستگرد خودتون فقط برای بستن پیچها به کار بگیرید و با یک دیمر چه داخل دریل و چه خارج دریل، فقط سرعت راستگردش کنترل کنید و اگه نیاز به چپگرد برای باز کردن یک پیچ داشتید از دستان مبارکتون کمک بگیرید ( چپگرد کردن دریلی که تو طراحی اون پیش بینی نشده توصیه نمیشه)
                      در آخر، خودم یک سیم سیار چهار خونه پارت دارم که داخلش یک دیمرکوچک با bt139 درست کردم و سر راه یکی از خونه های پریزش قرار دادم و یک ولوم کوچیک هم ازش بیرون آوردم برای تنظیم دور. هروقت بخوام سوراخ کاری کنم سه خونه پریز با برق 220 شهری دارم و هروقت بخوام پیچ ببندم از خونه ای که دیمر سر راهش استفاده می کنم« در عمل هیچ تغییری تو دریل گرون قیمتم ایجاد نکردم« از طرفی هر موقع تغییر میزان دور راستگرد بخوام، فقط جای دوشاخه دریل را در پریزها جابجا می کنم.
                      موفق باشید
                      جدیدترین ویرایش توسط hamid_d24; ۲۳:۳۲ ۱۴۰۰/۰۳/۲۷.

دیدگاه

سلام
                        من دریل بوش GSB20-2 701W.650/2000min دارم می خوام کلید چپگرد راستگرد و دیمر روی دریل نصب کنم امکان داره؟این دریل دو سرعته چکشی دارد
                        جدیدترین ویرایش توسط ahoora7318; ۱۵:۴۸ ۱۴۰۲/۰۹/۱۰.

دیدگاه

درود
                          موتور تمام دریلها از نوع یونیورسال هست و میتوان برای تمام آنها کنترل دور و چپ گرد راست گرد نصب کرد. نوع دو سرعته احتمالا مکانیکی است ولی فرقی نمیکند میتوان آنرا با کنترل سرعته الکترونیکی هم کنترل دور کرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X