ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    2008/09/25
    248
    3

تغيير باود در ارتباط سريال

دوستاني که بلدن خواهشا کمک کنند.
    همانطور که همه ميدونيددر ارتباط سريال براي دريافت و ارسال صحيح . نياز به تعريف باود ريت داريم حالا تو زبانpicbasic براي ارتباط سريال با دستگاههايي که از باودهاي متفاوتي استفاده ميکنند چه بايد کرد؟ مثلا در دستور
    SERIN Portc.7,N2400,B
    حالا اگر بخواهيم بجاي اين n2400بخواهيم از مثلا230400 استفاده کنيم باتوجه به اينکه توليست مدهاي این دستور نيست چاره چيه؟
    با دستور DEFIN DEBUG_MODE 230400 نيز مشکل حل نخواهد شد.
    2015/01/31
    155
    1

پاسخ : تغيير باود در ارتباط سريال

کمپایلرتو عوض کن. MIKROC BASIC این سرعت رو پوشش میده
    2008/09/25
    248
    3

با یه روش دیگه حلش کردم. اینم تست میکنم.سپاس از لطفتون
    2013/02/25
    مشهد
    180
    32

بسمه تعالی

بنده به دلیل گرفتاری ها و مشغله های فراوان شغلی و زندگی ، توفیق بررسی و حضور در تالار گفتگوها را کمتر دارم. لذا اگر جواب من به موقع نیست به دلیل گرفتاری من بوده است.

خیلی خوشحالم که نوشته بودید که مشکل تان از جای دیگری حل شده است. اما تلاش من بر این است تا سعی کنم در حداکثر توانم و با امکانات ممکن به بررسی این مسئله مهم بپردازم.

اگر چه بیشتر کاربران در ایران متمایل به استفاده از زبان C هستند اما این انتخاب الزام آور قدرت و برتری همیشگی نیست زیرا در نهایت سخت افزار یکی است. من خودم کاربر زبان بیسیک هستم و تا کنون دلیلی پیدا نکرده ام که از بیسیک به زبان C متمایل شوم.

در حوزه بیسیک پرو چندین تابع وجود دارد که ارسال و دریافت اطلاعات سریال انجام می دهد .
    SERIN/SEROUT
    SERIN2/SEROUT2
    این توابع ، دارای این خاصیت هستند که روی هر پین میکرو دریافت و ارسال را انجام دهند. پس به شکلی دارای ترفندی نرم افزاری هستند. زیرا الزاما از پین ها 6 و 7 روی پورت C استفاده نمی کنند. و منطقا اینکه دارای محدودیت هایی هستند از جمله بسته بودن نرخ ارسال داده یا BaudRate محدود دارند.

به شکلی دیگر می توان گفت که ارتباط سریال دارای سخت افزاری است که روی پین ها 6 و 7 پورت سوم PIC ها قرار دارد. پس برای اینکه از سخت افزارهای مختص ارتباط سریال استفاده کنیم باید از توابع
    HSERIN و HSEROUT استفاده کنیم. در این توابع دیگر محدودیت های سرعت وجود ندارد. اما حواستان باید به تنظیمات همه رجیسترهای USART اعم از RCSTA و TXSTA و SPBRG و غیره باشد.
    یک منبع خوب ، مطالعه HELP خود نرم افزار برای HSERIN & HSEROUT است.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص این رجیستر ها می توانید این وبسایت را ببینید:

http://www.microcontrollerboard.com/pic_serial_communication.html

( یا فایل پی دی اف آن )

برای رسیدن به این تنظیمات یک نرم افزاری وجود دارد که من از آن استفاده می کنم که قابل دانلود هم هست اگر که متقاضی داشت یک جایی پلودش می کنیم به نام PicMultiCalc که بیشتر محاسبات اینجنین را خودش انجام می دهد.
    سخن آخر:
    هر کسی که از PicBASIC استفاده می کند باید فایل PICmultiCalc را به عنوان ابزاری دائمی بر روی نوار ابزار ویندوز خود قرار دهد – Darrel Taylor

پی نوشت : محاسبات ارسال سریال در فایل PICmultiCalc.exe و سایر محاسبات مورد نیاز از قبیل PWM ، تایمر ها ، EUSART و غیره در این فایل توسط شخصی با نام مستعار Mister_e قرار داده شده است.
    والسلام علي من اتبع الهدي .... و درود بر کساني که راه هدايت را دنبال مي کنند.

هوشمندانه بپرسيد...
    2008/09/25
    248
    3

از الطاف تمامی دوستان و سروران بزرگوار بی نهایت متشکر و سپاسگذارم.
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5