اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه موتور گیربکس ساده اما توپ

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه موتور گیربکس ساده اما توپ

با سلام اعیاد بر شما دوست عزیز مبارک

آیا قیمت موتور گیربکس براتون زیاده؟
    آیا قدرت مورد لوزوم شما رو نداره؟
    آیا در شهر شما اصلاً موتور گیربکس موجوده؟

در زیر نحوه ساخت یک موتور گیربکس ساده ولی بسیار قدرتمند را برایتا ن آموزش میدم.امیدوارم بسیار بسیار بکارتون بیاد.

اگر ساعت شماته ای هایه قدیمی رو دیده باشین که حتماً دیدین (اگه نه تو ساعت سازیها دارند.قیمتشم کمتر از 1000 تومان هست بسته به انصاف فروشنده داره) پشتش رو بازکنید.
    کارخانه ساعت روکلاً در بیارین. قطعات اضافیش رو باز کنید.(فنر ثانیه شمار و...) یادتون باشه که اشتباهاً چرخ دندها و بر ندارید.
    حالا باید 4 یا 5 یا 6 چرخ دنده داشته باشه.که نیرو رو یک به یک به هم انتقال میدند.
    کوچکترین چرخ دنده رو از داخل پکش در بیارین (این چرخ دنده مثل ما بقیه چرخ دندها از 3 قسمت تشکیل شده)
    1-چرخ دنده تخت
    2-چرخ دنده میله ای
    3-میله (محور) نگه دارنده این دو چرخ دنده.
    حالا میله رو از وسط چرخ دنده باز کنید.
    چرخ دنده میله ای رو سریه موتور ظبت صوت (رادیو سازا سوختش رو میفروشن 100 تومان.البته دقت کنید که مدارش سوخته باشه نه سیم پیچش) جای بدین.
    حالا چرخ دنده رو بهمراه آرمیچردوباره سر جای قبلی قرار داده و محکم کنید.(این کار کاملاً تجربی هست که موقع نصب خودتون بهتر متوجه میشین چکار باید کرد)
    دقت کنید که کاملاً مچ بشه با چرخ دنده دومی . اگر فاصله زیاد باشه به مرور چرخ دنده دوم هرز میشه.
    حالا آرمیچر رو روشن کنید.اگر کاملاً مچ باشه صدای نرمی داره و سریع حرکت میکنه.اگر نه...کاملاً خودتون متوجه میشین.
    حالا با توجه به قدرت مورد نیاز میتونین از چرخ دنده های 4 یا 5 یا 6 استفاده کنید.
    توجه داشته باشید چرخ دنده آخرین ، سرعت کم اما قدرت بسیار بسیار زیاد داره.

تبریک میگم شما الان خودتون یه موتور گیربکس عالی ساختین.
    پیشنهاد میکنم حتماً یه نمونه بسازید و قدرتش رو ببینید.چون من نمیتونم توصیفش کنم.

مزایا:
    1-قیمت تمام شده خیلی پایین.نهایتاً 2000 تومان
    2-ساخت راحت و ساده
    3-تنوع قدرت وقابلیت انتخاب هرکدام
    4-تعویض آسان چرخ دنده هایه معیوب

سال 79 من با چند تا ازهمین کارخونه ها یه ماشین ساختم. که حدود 10 کیلو گرم بار جابه جا میکرد.و حتی 5 کیلوهم کمپرس میکرد البته قدرت این متور گیربکس بیشتر از ایناست. به یه دلایل دیگه من نمیتونستم رو وزنهای بیشتر امتحان کنم.(چون ماشینه فلزی نبودو...)
    اگر کسی قدرت بیش از این هم خواست بهم بگه تا بگم چکار کنید.
    اگر سوالی داشتین خوشحال میشم کمکتون کنم.
    با تشکر
    یا حق
    گیرم گلاب ناب شما اصل قمصر است/اما چه سود، حاصل گلآ‌های پرپر است!-از آن زمان که آیینهآ‌گردان شب شُدید*آیینه دل از دَم دوران مکدر است-وقتی بهار، وصله ناجور فصلآ‌هاست*وقتی تبر، مدافع حق صنوبر است-وقتی به دادگاه عدالت، طناب دار*بر صدر میآ‌نشیند و قاضی و داور است-از من مخواه شعرِ تر، ای بیآ‌خبر ز درد!*شعری که خون از آن نچکد ننگ دفتر است!-ای از تبار هرچه سیاهی، سرشتآ‌تان*رنگ جهنم است تمام بهشتآ‌تان
    "گزیده ابیاتی چند از بیداد خراسانی"
لطفا صبر کنید...
X