اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شارژ باتری 12 ولت 80 آمپر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شارژ باتری 12 ولت 80 آمپر

با سلام خدمت همه اساتید و دوستانم
    اگر دو منبع DC یکی (13 ولت و حداکثر 5 میلی آمپر دارم) و دیگری (1 ولت حداکثر 100 آمپر) داشته باشیم میخواستم با این دو یه باتری ماشینو شارژ کنم میشه با یک مدار ترانزیستوری یه باتری ١٢ ولت ٨٠ آمپرو شارژ کرد (13 ولتو به عنوان ولتاژ بیس و ١ ولتو ولتاژ امیتر و باتریمو هم تو کالکتور بذارم) البته ببخشید من تخصص ندارم فقط در مورد راه و یا عملیاتی بودن این کار میخواستم نظر دوستانو بدونم؟
    با تشکر

پاسخ : شارژ باتری 12 ولت 80 آمپر

نوشته اصلی توسط babakab
    اگر دو منبع DC یکی (13 ولت و حداکثر 5 میلی آمپر دارم) و دیگری (1 ولت حداکثر 100 آمپر) داشته باشیم میخواستم با این دو یه باتری ماشینو شارژ کنم میشه با یک مدار ترانزیستوری یه باتری ١٢ ولت ٨٠ آمپرو شارژ کرد (13 ولتو به عنوان ولتاژ بیس و ١ ولتو ولتاژ امیتر و باتریمو هم تو کالکتور بذارم) البته ببخشید من تخصص ندارم فقط در مورد راه و یا عملیاتی بودن این کار میخواستم نظر دوستانو بدونم؟
    با تشکر
    شما برایه فول شارژ کردن باطری بع 13.8 ولت و 8 آمپر نیاز داری با 13 ولت نمیشه فول شارژ کرد البته اگر 1 ولت 5 آمپر داشتی با
    این منبع سری میکردی میشد 14 ولت و با توجه به جریان منبعت حدود 13-14 ساعت طول میکشید تا شارژ کامل

دیدگاه

نوشته اصلی توسط babakab
      با تشکر
      شدنی نیست. این منبع DC که شما دارید به درد این کار نمی خوره.
      بیایید با Google آشتی کنیم!

دیدگاه

با تشکر از دوستانی که راهنمایی کردن
        منبع 13 ولت قابل ارتقاع به 20 ولت نیز میباشد و آمپر آن نیز تا 30 میلی آمپر و در مورد منبع دیگه میشه تا 2 ولت و 200 آمپر هم ارتقائ داد؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط babakab
          با تشکر از دوستانی که راهنمایی کردن
          منبع 13 ولت قابل ارتقاع به 20 ولت نیز میباشد و آمپر آن نیز تا 30 میلی آمپر و در مورد منبع دیگه میشه تا 2 ولت و 200 آمپر هم ارتقائ داد؟
          زیر 8 آمپر بدردتون نمیخوره مثلا با منبع 14 ولت 4 آمپر باید حداقل باتری 20 ساعت زیر شارژ باشه تا فول بشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X