اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رادار uwb

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رادار uwb

با سلام خدمت اساتید گرامی
    می خواستم ببینم کسی هست که اطلاعاتی در مورد uwb (البته رادار uwb) داشته باشه و یا در این زمینه کار کرده باشه
    همچنین یه سوالی از برو بچه های پزشکی دارم
    کدام یک از علایم حیاتی انسان در هنگام خواب تغییر میکند ایا اصلا تغییری می کند یا نه از ضربان قلب و نبض گرفته تا سیگنال های مغذی و ... و ایا راهی برای تشخیص انسان خواب یا خواب الود از انسان معمولی هست یا خیر
    متشکرم از همگی
    سحر گاهان که شبنم آیتی از پاک بودن را به گلها هدیه می بخشد ..... به آن محراب پاکش آرزو کردم برایت خوب بودن ،خوب دبدن ،خوب ماندن را -----*****------
    عشق یعنی اشک توبه در قنوت ،خواندنش با نام غفار الذنوب
    عشق یعنی چشمها هم در رکوع ،شرمگین از نام ستار العیوب
    عشق یعنی سر سجود و دل سجود
    ذکر یا رب یا رب از عمق وجود
    -----*****---

پاسخ : رادار uwb

امروزه استفاده از این نوع رادارها در علم پزشکی مرسوم شده و با توجه به هزینه پایین ساخت و توان پایین ود حد میکرو وات و در رنج فرکانسی 1 تا 2 گیگا هرتز از شون برای سیستم های مانیتورینگ بدون تماس ضربان قلب و ریتم تنفس بیماران بدون تماس هیچگونه الکترودی استفاده می شه .
    نابرده رنج گنج ميسر نمي شود مزد آن گرفت جان برادر كه كار كرد !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mac_mac_1
      امروزه استفاده از این نوع رادارها در علم پزشکی مرسوم شده و با توجه به هزینه پایین ساخت و توان پایین ود حد میکرو وات و در رنج فرکانسی 1 تا 2 گیگا هرتز از شون برای سیستم های مانیتورینگ بدون تماس ضربان قلب و ریتم تنفس بیماران بدون تماس هیچگونه الکترودی استفاده می شه .
      من یه سوالی داشتم . کسی تا به حال تو ایران این سیستم رو ساخته؟ قیمت این دستگاه ها چنده؟ :redface:
      Gracias A La Vida
      [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
      http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
      زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

میشه بیشتر در این مورد توضیح بدید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط BSELECTRON
          کدام یک از علایم حیاتی انسان در هنگام خواب تغییر میکند ایا اصلا تغییری می کند یا نه از ضربان قلب و نبض گرفته تا سیگنال های مغذی و ... و ایا راهی برای تشخیص انسان خواب یا خواب الود از انسان معمولی هست یا خیر
          متشکرم از همگی
          همون سیگنالی الکتریکی که از مغز ثبت می کنن (EEG) چند طیف فرکانسی مهم داره مثلا 0 تا 4 هرتز اسم دلتا هست 4تا7 تتا و ... این ها در حالت های مختلف مقادیر مختلفی به خود می گیرند و از روشون خیلی از مشخصه ها رو در می ارن (مثلا کسی چشمم بسته هست یا در کما هست و این جور مسایل )

دیدگاه

با سلام چون توان مصرفی اینگونه رادار ها پایینه میشه نمونه ساده اونا رو با هزینه ای در حد 2 یا 3 میلیون ساخت.

البته بیشتر هزینه اش واسه بخش پردازش سیگنالشه .

من یه نمونه ساختم . بافرکانس کاری 2 گیگا هرتز و توان نیم وات

اکثر قطعاتش رو هم از مینی سیرکویت و انالوگ دیوایس گرفتم . dsp اش هم spartan 3 از xilinx

دیدگاه

با سلام چون توان مصرفی اینگونه رادار ها پایینه میشه نمونه ساده اونا رو با هزینه ای در حد 2 یا 3 میلیون ساخت.

البته بیشتر هزینه اش واسه بخش پردازش سیگنالشه .

من یه نمونه ساختم . بافرکانس کاری 2 گیگا هرتز و توان نیم وات

اکثر قطعاتش رو هم از مینی سیرکویت و انالوگ دیوایس گرفتم . dsp اش هم spartan 3 از xilinx
              استپ فرکانسیه ؟ برای کاربرد پزشکی این دستگاه رو ساختید؟ :smile:
              Gracias A La Vida
              [glow=red,2,300]ساخت فرز CNC[/glow]
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56308.0
              http://up9.iranblog.com/images/4xd21f8vemt8g46011fx.jpg
              زمین سفت است و آب شلست و هوا نرم است و همه چیز عالیست در این حوالی...

دیدگاه

این رادار 2 سال پیش زمانی که روی gpr کار می کردم ساختم و برای vco هم از pos2000 استفاده کردم . اما فرکانس مرکزی 1 گیگا هرتز و توان نیم وات بود.

البته اینو بگم تو بحث پردازش سییگنال و تبدیلهای سریع فوریه در حوزه زمان کم اوردم اونم بدلیل سطح بالای ریاضی که نیاز داشت و الا از لحاظ سخت افزاری مشکل نداشتم .

دارم تو زمینه dsp مطالعه می کنم اگه بشه یه دستی سر روش بکشم تا حد قابل قبولی میشه ازش برای مانیتورینگ پزشکی استفاده کرد یه بحث دیگه از کاربرداش زنده یابی از روی شناسایی تغییرات ناشی شده از حرکت ریه ها و قفسه سینه شخص مدفونه که اینم مستلزم ارائه پردازش سیگنال مربوطه است.

یا مانیتورینگ ریتم تنفسی بصورت بدون تماس و ریموت می باشد.
                اصول کار همه بر اساس رادار uwb با توان پایینه و ابعاتد کوچیکه منتها هر کاربردش پردازش سیگنال خودش رو داره و واقعا سخته منظورم dsp اشه
                لا اقل واسه منه کم سواد .

راستی بیشتر قطعاتش هم امجد پیدا میشه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X