اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص مانع با مادون قرمز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص مانع با مادون قرمز

سلام دوستان کسی تا بحال پروژه تشخیص مانع با سنسور مادون قرمز رو کار کرده که بتونه کمکم کنه؟
    خواهش میکنم اگه کسی کار کرده بگه...چون واقعا به کمکتون احتیاج دارم

پاسخ : تشخیص مانع با مادون قرمز

این مدار رو ببند . خیلی راخت است . فقط به ال ای دی دوم که رنگش معمولا سیاهه رسیدی و نقش گیرنده داره جای مثبت و منفی ال ای دی رو برعکس شکل بزن .
    الان تو شکل الی ای دی گیرنده پایه مثبتش به مقاومت 10 کیلو خورده شما برعکس پایه منفی ال ای دی رو به مقاومت 10 کیلو متصل کن . این نکته اش بود .
    خلاصه در مرحله آخر که ولتاژ خروجی داره یک لامپ ال ای دی بگذار وقتی طرف از بین مادون قرمز رد بشه اون ال ای دی که به خروجی متصله روشن میشه اگه نورش هم بود یک ترانزیستور بزار.

در ضمن خواستی بدونی مادون قرمز روشن میشه بعد از نصب مدار با دوربین موبایل یک نگه بنداز ببین فرستنده روشن شده .

دیدگاه

من یه همچین مداری بستم...
      تو کد هاش مشکل دارم
      خود مدار درسته؟[img][/img]

دیدگاه

سلام
        این مدار کد نمی خواد . چه کدی می خواهید ؟ نکنه می خواهید مسافت اندازه بگیرید ؟

دیدگاه

البته تو مدار بالایی باید دیود گیرنده برعکس بسته بشه در حالت بایاس معکوس !
          مهم نيست كه چه انديشه اي در سر و چه ترسي در دل داريد؛ مهم آن است كه بيكار ننشينيد و دست به كاري بزنيد و وارد ميدان عمل بشويد.

نمي توانيد به كودكي بياموزيد كه از خود مواظبت كند، مگر آنكه او را آزاد بگذاريد تا براي مواظبت از خود بكوشد؛ ممكن است اشتباه كند، ولي دانايي او از ميان همين اشتباهات سرچشمه مي گيرد.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X