اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد سنسور مناسب برای دمای بدن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد سنسور مناسب برای دمای بدن

سلام دوستان گرامی
    من پزشک هستم .اما در مورد الکترونیک دیجیتال اطلاعات نسبتا خوبی دارم.وبه avr ها کاملا واردم.
    سوال من اینه که آیا سنسوری برای اندازه گیری دمای بدن میشناسید که به من معرفی کنید؟دقتش باید در حد دهم درجه سانتیگراد باشه.اگر غیر تماسی باشه بهتره.رنجش زیاد مهم نیست فقط35-45 درجه رو پوشش بده.
    ممنون

پاسخ : سوال در مورد سنسور مناسب برای دمای بدن

سنسور زیاد هست برای اینکار از برای مثال RTD ها مثل PT100

دیدگاه

http://electronika.ir/project/avr/types-sensors/559-%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%AC-%D8%AF%DB%8C%D8%AC%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D9%82%D8%AA-1-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%85-%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%AA%DB%8C%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D 8%AF.html
      تخیل مهمتر از دانش است
      علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر میآ‌گیرد
      آلبرت انیشتین

دیدگاه

رفقا ایشون یه سنسور دما واسه کار پزشکی میخواد.نمیدونم چرا تا اسم سنسور دما میاد همه میرن سراغ PT100!!!!!!!
        از سنسورهای سری MLX استفاده کنید :
        http://www.iran-module.ir/product_in...LX90615ESG-DAA
        https://developer.mbed.org/users/418...d-thermometer/

داداش شما که پزشکی. یکی از این ترمومترهای مادون قرمز که تو بیمارستان ازشون استفاده میکنن و از طریق گوش دما رو اندازه میگیرن رو بازکن ببین توش چه خبره :biggrin: ارزون ترین مدلشون نا اونجایی که یادمه 160 هزار تومنه. تردید دارم ساختش مقرون به صرفه باشه. موفق باشی :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dr.sepehr
          سلام دوستان گرامی
          من پزشک هستم .اما در مورد الکترونیک دیجیتال اطلاعات نسبتا خوبی دارم.وبه avr ها کاملا واردم.
          سوال من اینه که آیا سنسوری برای اندازه گیری دمای بدن میشناسید که به من معرفی کنید؟دقتش باید در حد دهم درجه سانتیگراد باشه.اگر غیر تماسی باشه بهتره.رنجش زیاد مهم نیست فقط35-45 درجه رو پوشش بده.
          ممنون
          با سلام خدمت شما کاربر گرامی:
          سنسور های آماده ای در بازار وجود دارند که تا دهم سانتی گراد را نشان می دهند با صفحه ال سی دی کوچک قیمت حدود 15 هزار تومان، اما سنسور باید به محل حرارت (دهان) باید تماس داشته باشد. قبل از استفاده می توانید سر سنسور را در پنبه الکل قرار دهید.
          علم را در آزمایشگاه باید یاد گرفت نه در دانشگاه
          نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است. (ادیسون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط dr.sepehr
            سلام دوستان گرامی
            ممنون
            سلام شما میتونید از YSI400 استفاده کنید که هم رکتال داره هم پوستی
            من تو یه تجهیزات پزشکی کار میکردم که از این نوع سنسور توش استفاده میشد.

دیدگاه

اگه نمی خواین تماسی باشه باید از سنسور دمای مادون قرمز استفاده کنین که یکی از دوستان هم لینک دادن. اما خیلی گرونتر از سنسورهای تماسیه. توی مانیتورینگ علایم حیاتی از NTC استفاده می شه و خیلی ارزونتره ولی تماسیه. در بعضی بخشهای بیمارستانی از دماسنجهای مادون قرمز استفاده می شه که روی آن پروب پلاستیکی نازک شفاف یکبار مصرف کشیده می شه. معمولا این دماسنجها گرون ولی دقیق هستند و زمان پاسخ خیلی سریعی دارند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X