اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش توابع CMSIS توسط آکادمی دانشگاه یورک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش توابع CMSIS توسط آکادمی دانشگاه یورک

سلام به همه دوستان،

بارها دانشجویان کلاس هام و مهندسان آرم کار از من در مورد یک مرجع برای آموزش cmsis سوال کردن، میتونید از لینک پایین به آکادمی دانشگاه york وصل بشید و در اونجا از توضیح کتابخانه cmsis استفاده کنید...

لینک
    http://www-users.cs.york.ac.uk/~pcc/...l/modules.html

پاسخ : آموزش توابع CMSIS توسط آکادمی دانشگاه یورک

جالبه اکثر کسانی که برای آموزش به من مراجعه می کنند قید می کنند آموزش با کتابخانه cmsis نمی خواهند
    فيلم آموزشي ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزشي تکميلي و پيشرفته ميکروکنترلر LPC1768
    فيلم آموزش کاربردی زبان سی در میکروکنترلر ARM
    فیلم آموزش مقدماتی میکروکنترلر LPC1788 به زودی ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
      جالبه اکثر کسانی که برای آموزش به من مراجعه می کنند قید می کنند آموزش با کتابخانه cmsis نمی خواهند
      این توابع cmsis خودشون به اندازه رجیسترها وقت و انرژی میگیرن .
      مثلا قراره برنامه نویسی رو سطح بالا کنن !!

آیا یادگیریشون رو توصیه میکنید ؟ من تو فیلم هاتون دیدم ( البته بخش های اولیه ) کار با رجیسترها خیلی ساده تر بود .
      از دوستان پرسیدم . فرمودن تو بخش های پیشرفته مثل CAN توابع cmsis به کار میاد . وگر نه تو بخش های ساده همون رجیسترها خیلی راحت تره.
      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=112631.msg736056#msg736056

نظر شما اساتید گرامی در این باره چیه ؟
      إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَنْ تَشِیعَ الْفاحِشَهُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیا وَ الْآخِرَهِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ.
      کسانى که دوست دارند زشتی ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد عذاب دردناکى براى آنها در دنیا و آخرت است، و خداوند میداند و شما نمی‏دانید. (نور19)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
        سلام
        شما یک فایل ((lpc17xx.cmsis.driver.library.exe که تو سی دی آموزشی تون هم با اون کار کردید رو تو پرشین گیگ upload کردید.واسه باز کردن رمز میخواد.میشه بگید رمزش چیه؟
        آدرس اونم اینه:http://zarkoob.persiangig.com/document/ARM/lpc17xx.cmsis.driver.library.exe/download?5d96

خیلی ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mammad.j
          سلام
          شما یک فایل ((lpc17xx.cmsis.driver.library.exe که تو سی دی آموزشی تون هم با اون کار کردید رو تو پرشین گیگ upload کردید.واسه باز کردن رمز میخواد.میشه بگید رمزش چیه؟
          آدرس اونم اینه:http://zarkoob.persiangig.com/document/ARM/lpc17xx.cmsis.driver.library.exe/download?5d96

خیلی ممنون
          سلام،
          شاید در کار با قسمت های ساده مثل پروت ها، تایمر و ... به نظر بیاد کتابخانه CMSIS به اندازه رجیستر انرژی میکیره ولی باید بگم که با دست یافتن به قالب نوشتاری cmsis کار با اون خیلی راحت میشه و لذت کار با cmsis رو در راه اندازی قسمت های سطح بالاتر مثل can و ... میتونید احساس کنید.

نکته مهم
          1- کتابخانه cmsis بصورت استاندارد طراحی میشن و با یادگیری اونها دیگه برای سری های جدیدتر میکرو نیاز به شروع از سفر نیست و با گذاشتن زمانی کوتاه میتونید به میکروهای جدید مسلط بشید ( ما تا کی میخواید پی یادگیری رجیسترهای میکروهای جدید باشیم )

2- تمام تولید کننده های میکروکنترلر مانند ST , NXP, ATMEL براساس قرارداد ARM باید موظف اند که کتابخانه cmsis رو برای چیپ هاشون گسترش بدن، به این ترتیب من تونستم با صرف وقت اندک از nxp رو st هم برم و کار کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
            آقای زرکوب گاهاً من هم از این موردا میبینم ولی با سرعت پیشرفت ARM استفاده از کتابخانه های استاندارد خیلی میتونه مثمرثمر باشه !
            کتابخانه استاندارد کتابخانه ای که اکثر قابلیت ها و تنظیمات میکرو رو پوشش بده، دقیقاً مثل CMSIS !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mammad.j
              سلام
              خوب اینو در سایت شخصیم آدرس دادم و رمزش همون جا گذاشتم دیگه. رمزش:
              www.arm-education.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mzarkoob
                سلام
                میشه کمتر کارتان را تبلیغ کنید ...؟؟؟
                تقریبا تمام تاپیک هایتان غیر مستقیم تبلیغات هست و هیچ آموزشی نیست و گرهی از کار باز نمی کند.
                البته ببخشید که انتقاد کردم.
                امضاندارم. ميشه انگشت بزنم...؟

www.AsanService.ir

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.a
                  سلام
                  تقریبا تمام تاپیک هایتان غیر مستقیم تبلیغات هست و هیچ آموزشی نیست و گرهی از کار باز نمی کند.
                  اینکه گفتم تجربه ام بود و قصد تبلیغ نیست . نمی دونم به چه صورت دیگه باید این موضوع را میشد بیان کرد که کسی برداشت دیگری نکند. جاهای دیگر به اندازی کافی تبلیغ موجود است و نیاز به تبلیغ اضافه تری نیست.
                  دادن آموزش آن هم به صورت موثر و کامل در تاپیک وقت زیادی می خواهد و معمولا کسانی هم که چیزی شروع می کنند محدودیت های زمانی باعث میشه رهایش کنند متاسفانه و در این موضوع انگیزه مالی نقش زیادی دارد.
                  در مورد cmsis با کسایی مواجه شدم که بدون دانستن چیز زیادی از میکرو ARM cortex در حال کد زدن با cmsis شدند و به مشکل خوردند و چون اصلا نمی دانستند چی به چیه نمی توانستند مشکل را حل کنند و وقت بسیار زیادی از انها رفته است. اینها همه تجربه است برای کسایی که می خواهند شروع کنند که همان راه را نروند. امیدوارم باز هم تبلیغ نکرده باشم! :rolleyes:
                  همیشه از انتقاد سازنده استقبال کرده ام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hossein.a
                    سلام
                    دوست عزیز چرا کسایی که توی زمینه ای کار بلد هستن از کارشون تبلیغ نکنن؟
                    خوب من توسط این تاپیک متوجه شدم که ایشون آموزش میدن و خوب اگر بتونم بهشون دسترسی پیدا کنم میرم سر کلاسشون
                    و در نتیجه من کار رو از ایشون یاد میگیرم و کارهای خودم رو سریعتر انجام میدم و دیگه لازم نیست اینقدر توی نت گشت بزنم تا یه مطلبی رو بفهمم
                    اتقاقا باید هر کس کاری رو که بلده در هر فرصتی ارایه کنه تا بقیه بدونن مشکلشون رو کجا میتونن برطرف کنن
                    البته:البته اگر شخصی علمش رو صرفا در برابر پول اریه کنه کار ناپسندیده ای رو انجام داده و خیلی زشته در صورتی که ایشون توی پستایی که میزنن به سوالات بچه ها هم جواب میدن
                    اي خدا ، من بايد از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از اين راه طعنه زنند. بايد به آن سنگدلاني که علم را بهانه کرده و به ديگران فخر ميآ*فروشند، ثابت کنم که خاک پاي من هم نخواهند شد. بايد همه آن تيره دلان مغرور و متکبر را به زانو در آورم، آنگاه خود خاضع ترين و افتاده ترين مرد روي زمين باشم.
                    شهيد دکتر مصطفي چمران
                    اللهم صل علي محمد و ال محمد و عجل فرجهم
                    ; C is not for children

دیدگاه

با سلام
                      آیا کتابخانه cmsis برای کار با usb هم توابع ساده دارد ؟ مثال از کجا بگیرم؟

دیدگاه

کسی منبعی برای توابع cmsis توی ورژن 5 از کیل داره که این توابع رو توضیح بده و مثال هم داشته باشه مشکل اینه که این تابع ها یکم عوض شدن تو کیل 5 دوباره باید آدم باهاش کلنجار بره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X